Bogotá

24 lut 202025 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

W Bogocie jak na dłoni widać podział społeczny. Tu luksusowe i nowoczesne drapacze chmur sąsiadują ze slumsami i najbardziej ubogimi dzielnicami miasta. Wśród nich odnaleźć można perełki kolonialnej architektury, a także nietypowe czy najbogatsze muzea świata. 

Noclegi w Bogocie - gdzie warto się zatrzymać?

Candelaria – Centro Historico

Candelaria, czyli centrum historyczne Bogoty to wręcz idealna lokalizacja dla każdego turysty spragnionego autentycznej atmosfery i ducha historii zaklętego w zabytkach czy muzeach. Warto zobaczyć tu wizytówkę miasta – Muzeum Złota, jest ono największym oraz najbogatszym na świecie obiektem poświęconym sztuce złotniczej kultur prekolumbijskich. Tutejsze zbiory zawierają ponad 30 000 eksponatów i obiektów! Trudno nie dostrzec monumentalnej góry Monserrate, będącej obiektem wizyt pielgrzymów z całego świata. Na wysokości ponad 3000 metrów ulokowany jest tu klasztor benedyktynów, którego wnętrza kryją rzeźbę Upadającego Chrystusa oraz figurę Czarnej Madonny, słynącej z cudów. Na górę najbezpieczniej będzie dostać się kolejką szynową lub linową. Po powrocie do La Candelaria, warto z bliska przyjrzeć się kolonialnym budynkom. Kościołowi Santa Clara, pełniącemu funkcję muzeum, najstarszymw mieście kościołom San Francisco czy La Concepcion, o pięknym hiszpańskim sklepieniu. Nie można ominąć również Quinta de Bolivar. Pomnik samego Simona Bolivara znajdziemy zresztą na placu jego imienia – stanowiącego centrum zarówno dzielnicy, jak i ulubione miejsce spotkań mieszkańców i turystów.

Tutejsza baza noclegowa opiera się głównie na hotelach i hostelach. Te pierwsze, w większości o statusie 3 gwiazdek, oznaczają nieco wyższe ceny, ale i większy komfort. Hostele, pensjonaty, zajazdy będą za to doskonałą – tańszą – alternatywą dla każdego, kto ceni ekonomiczne zakwaterowanie. 

Parque de la 93

Biznes i rozrywka – te dwie wartości przyświecają obszarowi Parque de la 93, tak bardzo odróżniając go od historycznej Candelarii. Jego trzon stanowią parkowe obszary 93 oraz usytuowana nieopodal dzielnica Zona-T. Znajduje się  tu wiele modnych, głośnych, kolorowych lokali rozrywkowych, w których bawić się można aż do wczesnych godzin porannych. W ciągu dnia warto skorzystać z uroków pięknej okolicy i wybrać się na spacer. Z pewnością skutecznie obudzi nas smak prawdziwej i mocnej kolumbijskiej kawy oraz świeżość serwowanych tu rano egzotycznych owoców. Warto wybrać się również do muzeum Chico czy centrum handlowego El Retiro, oddalonego o kilka przecznic. Wielbiciele sztuki z pewnością zdecydują się na wypożyczenie samochodu i wycieczkę zarówno do centrum miasta, jak i do samego Muzeum Fernando Botero, chluby miasta!

Parque de la 93 będzie idealną lokalizacją noclegową dla każdego entuzjasty nocnego życia. Ulokowane tu apartamenty i hotele posiadają w większości status 4 oraz 5 gwiazdek, zapewniając komfortowe warunki oraz moc udogodnień. 

Najlepiej oceniane hotele w: Bogotá

od 131 zł
od 210 zł
od 358 zł

Co podróżni mówią o mieście Bogotá?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
9,8
Maniacy historii
8,6
Smakosze
8,5
Miłośnicy przygód
8,1
Backpackers
Opinie użytkowników (188)
Angelica Paula
Angelica Paula
21.10.2019

To była moja pierwsza międzynarodowa podróż. Wszystko piękne, niesamowita podróż, uwielbiałem znać Bogotę !!

Luana Sbeghen
Luana Sbeghen
12.06.2019

Znałem miejsce, w którym chcę mieszkać do końca życia. Kolumbia, poczekaj, aż wrócę.

Carlos  Monge
Carlos Monge
18.05.2019

Bogota to spektakularne miasto, zachwyca swoimi ludźmi, nocne życie jest najlepszym i przede wszystkim idealnym klimatem! Chcę wkrótce wrócić!

Ben Johnson
Ben Johnson
19.04.2019

Niesamowite miasto z taką kulturą. Zatrzymałem się tu na miesiąc z trzech miesięcy w Kolumbii (część znacznie większej podróży). Zatrzymałem się na dziwacznych ulicach La Candelaria, spotkaliśmy wielu niesamowitych mieszkańców, których gościnność jest bezkonkurencyjna, pokazali mi najlepsze miejsca zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Gorąco polecam wizytę tutaj

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 128 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Bogotá to Luty, ze średnią ceną 215 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 174 zł za dobę. To 3% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 181 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Bogotá przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 13,8°C/56,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Luty, ze średnią temperaturą 20,2°C/68,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 6,3°C/43,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Bogotá to Bogotá (BOG) (14,00 km). Inne pobliskie lotniska to: Villavicencio (70,09 km)

Zaplanuj podróż do: Kolumbia