Mapa

Tanie loty Gdańsk-Wrocław

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Wrocław.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Wrocław

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

78 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

3

Średni czas lotu, całkowita odległość: 380 km

1 h 5 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Wrocław

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Wrocław: Wrocław.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Wrocław wynosi 78 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Wrocław wynosi 1 h 5 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Wrocław.
Według stanu na Styczeń, są 3 loty w tygodniu z: Gdańsk do: Wrocław.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Wrocław, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Gdańsk-Wrocław

Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Wrocław LOT

Bezpośredni lot Gdańsk-Wrocław: brak

Lot z przesiadką Gdańsk-Wrocław: LOT

Czas przelotu Gdańsk-Wrocław: ok. dwie godziny i dwadzieścia minut (odległość Gdańsk-Wrocław w linii prostej to około trzysta osiemdziesiąt kilometrów)

Lotnisko Gdańsk

Gdańskie lotnisko dysponuje nowoczesnym terminalem. Przed wylotem możesz zrelaksować się w kawiarni albo zjeść prosty posiłek w restauracji. Na razie nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Gdańska do Wrocławia. Wylatując z Trójmiasta będziesz miał jedną przesiadkę w Warszawie.

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy położony jest dziesięć kilometrów od Gdańska. 

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk?

 • Kolejką. Najwygodniej na lotnisko można dostać się pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (Pomorskiej Kolei Metropolitalnej). Pociągi kursują na trasie Gdańsk-Wrzeszcz – Port Lotniczy – Gdynia Główna co pół godziny oraz na trasie Gdańsk Główny – Port Lotniczy – Kartuzy co godzinę. Za przejazd zapłacisz zgodnie z taryfą kilometrową SKM lub wykupując tzw. bilet strefowy Miejski na Gdańsk, uprawniający w cenie 3,50 zł (bilet normalny) do podróży do dowolnego przystanku SKM na terenie miasta
 • Autobusem. Możesz też skorzystać z połączeń autobusowych. Z Gdańska Głównego, czyli dworca, kursuje przyspieszona linia 210 oraz linia nocna N3. Z dworca we Wrzeszczu odjeżdża autobus linii 110. Z Gdyni Głównej kursuje bezpośredni autobus na lotnisko – linia 4A

Na lotnisku dostęp do internetu jest bezpłatny. Możesz z niego korzystać przez kwadrans jako gość albo bez ograniczeń czasowych, jeżeli zalogujesz się za pośrednictwem Facebooka, G+ lub swojego adresu e-mail.

Lotnisko Wrocław

Twoje docelowe lotnisko Wrocław-Strachowice ma jeden nowoczesny terminal pasażerski. Po przylocie możesz zrobić proste zakupy w delikatesach 1 Minute. Jest tu również kiosk z gazetami i słodyczami, mała apteka oraz sklep z produktami regionalnymi Discover. 

Na terenie terminala działa bezpłatne Wi-Fi. Podobnie jak w Gdańdsku po kwadransie, aby surfować po sieci wymagany jest login.

Lotnisko oddalone jest o dziesięć kilometrów od centrum. 

Jak dojechać do Wrocławia?

 • Autobusem. Pomiędzy lotniskiem a dworcem kolejowym Wrocław-Główny kursują autobusy miejskie linii dziennej 106 oraz 206 (w nocy). Bilet jednorazowy kosztuje 3 zł, za bilet 60-minutowy zapłacisz 4,40 zł
 • Taksówką. Przejazd do centrum kosztuje 45-55 zł

Informacje praktyczne

Choć nie przekraczasz granicy kraju na lotnisku będziesz musiał okazać dowód osobisty lub paszport. 

Pogoda, ceny i atrakcje we Wrocławiu

Pogoda we Wrocławiu

We Wrocławiu powinno być cieplej niż w Gdańsku. W ciągu roku występuje 47 dni gorących, czyli takich, w których maksymalna temperatura przekracza 25°C, z czego 9 to dni upalne z temperaturą powyżej 30°C. 

Łagodniejsze niż w Gdańsku są też zimy. Średnio tylko przez 23 dni rocznie temperatura spada poniżej 0°C.

Ceny we Wrocławiu


We Wrocławiu jest średnio dwa procent taniej niż w Gdańsku.

 • Lunch w fast-foodzie – 18 zł
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 25 zł
 • Kawa – 7,75 zł
 • Piwo w pubie – 7 zł
 • Taksówka – 2,50 zł
 • Butelka wody – 1,85 zł

Transport we Wrocławiu

Po wrocławskim śródmieściu możesz poruszać się piechotą. W każde inne miejsce dostaniesz się autobusem (58 linii) lub tramwajem (22 linie). Komunikacja miejska ma charakterystyczny niebieski kolor. W centrum o godzinach odjazdów tramwajów i autobusów informują tablice świetlne.

 • Bilet normalny – 3 zł
 • Bilet 60-minutowy – 4,40 zł
 • Bilet 24-godzinny – 11 zł
 • Bilet 48-godzinny – 20 zł

Wrocław ma 240 kilometrów ścieżek rowerowych. W mieście działa sieć wypożyczalni rowerów, tzw. Wrocławski Rower Miejski. Warto wcześniej się zarejestrować, aby wypożyczać bez problemów.

Wrocław atrakcje

Pierwsze kroki we Wrocławiu warto skierować na Stare Miasto. W centralnej jego części, czyli na rynku, znajduje się zabytkowy miejski ratusz, w którego piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, która szczyci się, że jest najstarszą gospodą w tej części Europy.

Miasto można zwiedzać szlakiem krasnali. Te niewielkie figurki przedstawiają skrzaty w różnych, często zabawnych sytuacjach. Od kilku lat krasne tworzą artyści z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. Skrzaty są tematem gier plenerowych, spektakli teatralnych. W informacji turystycznej możesz zdobyć mapę, na której zaznaczone są wszystkie figurki.

Podczas spaceru po mieście nie możesz pominąć Placu Solnego, z całodobowymi kwiaciarniami i urokliwymi kamienicami. Koniecznie musisz się też przespacerować ulicą Świdnicką, z licznymi sklepami, kawiarniami i galeriami.

Następnie skieruj się pod Halę Stulecia, obok której znajdziesz fontannę multimedialną. Jedną z części kompleksu jest też niedawno wyremontowany Pawilon Czterech Kopuł. To ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych ekspozycji sztuki współczesnej. Idąc dalej w stronę parku Szczytnickiego możesz zobaczyć Ogród Japoński, z nasadzeniami i architekturą z Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

 • Muzeum Narodowe i Panoramę Racławicką, w której mieści się panoramiczne malowidło o wymiarach 120x15 metrów przedstawiające bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku
 • Ogród zoologiczny z Afrykarium
 • Hydropolis. To niezwykłe, interaktywne muzeum poświęcone wodzie

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.