Mapa

Tanie loty Wrocław-Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

120 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

10

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1061 km

1 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Air France

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Paryż wynosi 120 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Paryż wynosi 1 h 55 min.
3 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Wrocław do: Paryż.
Według stanu na Październik, jest/są 10 loty(-ów) w tygodniu z: Wrocław do: Paryż.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Wrocław – Malaga, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Wrocław – Paryż

 • Bezpośrednie loty Wrocław – Paryż: Ryanair
 • Loty z przesiadką Wrocław – Paryż: LOT, Lufthansa, Eurowings
 • Czas przelotu Wrocław – Paryż: 2 godziny i 5 minut

Lotnisko Wrocław

Loty z Wrocławia do Paryża dostępne są z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika. Wrocławskie lotnisko leży w dzielnicy Strachowice oddalonej o około dziesięć kilometrów od centrum. W 2015 roku skorzystało z niego ponad dwa miliony pasażerów. Są tu dwa terminale. Lecąc z Wrocławia do Paryża wyruszać będziesz z otwartego w 2012 roku terminalu T2, który aktualnie obsługuje wszystkie loty rejsowe.

W części ogólnodostępnej T2 znajdziesz delikatesy 1 Minute, z napojami i przekąskami na wynos. Jest tu też kiosk, mini-apteka oraz sklep z lokalnymi produktami Discover. W strefie wolnocłowej działa również księgarnia oraz sklep Heinemann Duty Free & Travel Value. Prezenty i ubrania na specjalne okazje kupisz w butiku Emmanuel Berg i sklepie jubilerskim S&A.

Przed wylotem możesz wypić też kawę w Costa Coffee albo coś zjeść w jednym z dwóch dostępnych tu barów lub restauracji z lokalną kuchnią Sami Swoi. Na tarasie widokowym działa też pub Legendario. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa możesz posilić się w Gate Barze lub Flying Bistro.

Na lotnisku dostępne jest bezpłatne Wi-Fi. Jeśli zalogujesz się przez Facebooka możesz korzystać z niego bez ograniczeń, w przeciwnym razie czas ten ograniczony jest do piętnastu minut.

Jak dojechać na lotnisko Wrocław?

Z centrum Wrocławia dojedziesz pod terminal autobusem linii 106, którego trasa prowadzi przez centrum ulicą Podwale (przystanki Wzgórze Partyzantów, Renoma, Plac Orląt Lwowskich). Autobus kursuje między 5:20 i 23:30 co około 20 minut. Bilet jednorazowy lub czasowy na trzydzieści minut kosztuje 3 zł. Jeśli potrzebujesz dostać się na lotnisko w nocy, możesz złapać linię 206.

Lotniska w Paryżu

W stolicy Francji są trzy lotniska: Charles de Gaulle, Orly i Beauvais. Podróżując Eurowings, Lufthansą lub LOT-em wylądujesz na pierwszym z nich. Jeśli wybierzesz tanie linie Ryanair, podróż zakończysz na Beauvais.

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle 

To główne lotnisko obsługujące francuską stolicę. Rocznie korzysta z niego ponad sześćdziesiąt sześć milionów osób. Oddalone jest o dwadzieścia pięć kilometrów od centrum Paryża. Oficjalnie działają tu trzy terminale, ale T2 składa się z sześciu osobnych modułów, co często przyprawia podróżnych o zawrót głowy. Podróż Lufthansą, Eurowings i LOT-em zakończysz w T1.

Na miejscu możesz skorzystać z dużego wyboru sklepów i usług, a także bezpłatnego Wi-Fi. Dodatkowo możesz wykupić pakiet premium w dwóch wersjach:

 • Internet 4 razy szybszy od bezpłatnego: 2,90 € za 20 minut i 5,90 € za 60 minut
 • 10 razy szybszy od bezpłatnego: 9,90 € za 24 godziny dla maksymalnie pięciu urządzeń

Jak dojechać do Paryża z lotniska Charles de Gaulle?

 • Do miasta najprościej dostaniesz się stąd pociągiem podmiejskim RER, którego stacja mieści się w T2 (z T1 dojedziesz tu bezpłatnym busem). W około 30 minut kolejka dowiezie cię ona na dworzec Gare du Nord (północna część centrum). 
 • Taksówki z lotniska do centrum kursują za zryczałtowaną kwotę 55 €.

Lotnisko Paryż Beauvais

Ryanairem z Wrocławia do Paryża dolecisz na lotnisko w Beauvais, które położone jest osiemdziesiąt kilometrów od centrum miasta. Liczy ono dwa terminale, z których rocznie korzysta ponad cztery miliony osób. Po wylądowaniu możesz skorzystać odpłatnie z lotniskowego Wi-Fi.

Jak dojechać do Paryża z lotniska Beauvais?

Do Paryża dostaniesz się stąd specjalnym autobusem, który odjeżdża z umieszczonego pomiędzy terminalami przystanku. Wyruszają one dwadzieścia minut po lądowaniu każdego samolotu. Choć obsługa zapewnia, że przejazd zajmie ci jedynie godzinę i piętnaście minut, w rzeczywistości czas ten jest trudny do przewidzenia i w pełni zależy od korków. Podróż może być więc długa i uciążliwa. Zakończysz ją na parkingu Pershing, który leży przy wewnętrznej obwodnicy (nazywanej Peripherique) koło zjazdu Porte Maillot. Złapiesz stąd wiele miejskich autobusów, metro i podmiejski pociąg RER.

Informacje praktyczne

W podróży z Wrocławia do Paryża pasażerowie korzystają z prawa do wolnego przepływu osób w Unii Europejskiej. Mogą więc wjechać na terytorium Francji z dowodem osobistym zamiast paszportu. Miejscową walutą jest euro. Oba miasta leżą w tej samej strefie czasowej. Po wylądowaniu nie musisz więc przestawiać zegarka.

Pogoda, ceny i atrakcje w Paryżu

Pogoda w Paryżu

Przez wpływ Oceanu Atlantyckiego klimat w Paryżu jest łagodniejszy niż ten we Wrocławiu. Zimą temperatury rzadko spadają tu poniżej zera, a niewielkie opady śniegu zdarzają się średnio dwa-trzy razy do roku. Latem możesz natomiast liczyć na dużo słońca oraz upały. Temperatury często przekraczają wtedy dwadzieścia stopni na plusie, a panujące w Paryżu szczególne warunki sprawiają, że przez większość czasu świeci tu słońce.

Ceny i waluta w Paryżu

Stolica Francji należy do najdroższych miejsc w Europie. Średnio ceny prawie trzykrotnie przewyższają wrocławskie. Najbardziej odczujesz to przy wynajmie mieszkania i zakupie żywności, która we Francji nie jest tania, ale za to doskonałej jakości.

Najkorzystniej jest wymienić walutę przed wyjazdem w którymś z polskich kantorów internetowych. Na miejscu nie ma też problemu z płaceniem kartą czy wypłatą z bankomatu. Jeśli chcesz natomiast wymienić walutę w kantorze lub spieniężyć czek podróżny, wystrzegaj się lotnisk, dworców i popularnych wśród turystów części miasta. Przykładowe ceny podane w tekście liczone są według kursu 1 € = 4,42 zł.

Przykładowe ceny w Paryżu:

 • Taksówka (per km) – 1,29 € (ok. 5,70 zł)
 • Butelka wody 1,5 l – 0,77 € (ok. 3,40 zł)
 • Kawa – 3,5 € (ok. 15,47 zł)
 • Piwo w pubie – 6 € (ok. 26,52 zł)
 • Lunch w fast-foodzie – 8,00 € (ok. 35,36 zł)
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 13,00 € (ok. 57,46 zł)
 • Kolacja – 3 dania w dobrej restauracji 50 € (ok. 221 zł)

Transport w Paryżu

Komunikacja miejska w Paryżu jest bardzo rozbudowana i raczej wydajna, choć miasto regularnie boryka się z korkami i przeludnieniem. Sieć lokalnego transportu opiera się na 16 liniach metra, rozbudowanej kolejce dojazdowej RE, dobrze rozwiniętej sieci autobusów oraz tramwajach. Podczas zwiedzania miasta nie sposób nie korzystać z transportu publicznego, ze względu na duże odległości między interesującymi obiektami. Poruszanie się po centrum własnym samochodem to kiepski pomysł, bo korki oraz nieliczne i drogie miejsca parkingowe mogą skutecznie uprzykrzyć ci życie. Jeśli jednak planujesz zwiedzanie innych miejsc w regionie wynajem auta będzie dobrym pomysłem.

Dowiedz się więcej na temat wypożyczania samochodów na paryskich lotniskach. Najtańsze oferty oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz na stronie Skyscanner.

W Paryżu intensywnie promowany jest ruch rowerowy. Jako w jednym z pierwszych miast w Europie wprowadzono tu miejskie wypożyczalnie i zaczęto intensywną rozbudowę ścieżek. Dziś jest ich tu ponad 200 kilometrów, a w ramach akcji “Paryż oddycha” w weekendy i święta okazjonalnie zamyka się centrum dla innych środków transportu.

Koszt biletów na transport miejski:

 • Jednorazowy bilet – 1,9 € (ok. 8,39 zł)
 • Karnet dziesięciu przejazdów – 14,50 € niezależnie od strefy (ok. 64 zł)

Dostępne są również bilety na konkretny przejazd, których cena uzależniona jest od trasy, a także dziennie, tygodniowe, miesięczne oraz roczne.

Z tym samym biletem można przez dwie godziny podróżować metrem i RER albo przez półtorej godziny autobusem i tramwajem (nie można natomiast przesiąść się z metra do autobusu i RER do tramwaju lub odwrotnie). Dzieciom poniżej 10 roku życia przysługuje zniżka.

Paryż atrakcje

Paryż to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na Ziemi. Bogata historia, charakterystyczna zabudowa pełna odważnych i czasem kontrowersyjnych projektów oraz odczuwalna na każdym kroku francuska “l’art de vivre” budują niepowtarzalny klimat tego miasta. Niezależnie od długości twojego pobytu, nie sposób zwiedzić wszystkich atrakcji Paryża. Można natomiast wybrać kilka interesujących cię miejsc, a w wolnym czasie po prostu chłonąć niepowtarzalną atmosferę miasta. Najlepiej przy kawiarnianym stoliku lub nad brzegiem Sekwany, jak robią to miejscowi.

Poniżej kilka przykładów, co warto zobaczyć w Paryżu: 

 • Wieża Eiffla – słynna na całym świecie stalowa brama zaprojektowana na setną rocznicę Rewolucji Francuskiej. Dawniej kontrowersyjna, dziś jest symbolem miasta i jedną z najbardziej znanych budowli na świecie
 • Katedra Notre Dame – gotycki kościół o nietypowej bryle, znany jako sceneria legendy o szpetnym dzwonniku
 • Muzeum w Luwrze – jedno z największych, a także najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie kryje w sobie bogate zbiory sztuki, w tym słynną Mona Lisę
 • Łuk Triumfalny i rondo Charles de Gaulle Étoile – słynny Łuk Triumfalny otacza nie mniej znane rondo, na którym zbiega się dwanaście ulic. Z braku pomysłów na organizację ruchu nie namalowano tu nawet pasów. Jeździ tu się ostrożnie i zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku. To po prostu trzeba zobaczyć
 • Dzielnica Łacińska – najstarsza, średniowieczna część miasta lubiana przez studentów i turystów
 • Mont Martre – malowniczo położona na wzgórzu dzielnica popularna wśród XIX-wiecznej bohemy
 • Pigalle – plac u podnóża Mont Martre znany jako dzielnica czerwonych latarni. Dziś stanowi popularną atrakcję turystyczną
 • Cmentarz Père-Lachaise – zabytkowy cmentarz kryje mogiły najbardziej znanych artystów. Mieści się tu m.in. grób Jima Morrisona
 • Wersal – oddalony o ponad dwadzieścia kilometrów od Paryża królewski kompleks pałacowy. Perła francuskiego klasycyzmu

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.