Mapa

Tanie loty Wrocław - Sofia

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Sofia.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Sofia

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

240 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1057 km

3 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Sofia

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Sofia: Sofia.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Sofia wynosi 240 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Sofia wynosi 3 h 30 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Wrocław do: Sofia.

Loty z Wrocławia do Sofii

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z maja 2016

 

Linie lotnicze z Wrocławia do Sofii

Na tej trasie nie ma lotów bezpośrednich. Podróżować możesz z przesiadką LOTem lub Lufthansą. Wyruszysz z nowego terminalu lotniska Wrocław Strachowice, który od 2012 roku obsługuje cały ruch pasażerski. Dolecisz natomiast na Terminal 2 lotniska w Sofii.

 

Terminal wylotów - Wrocław Strachowice

To czwarty co do wielkości w Polsce i bardzo dobrze zorganizowany port lotniczy. Przed wylotem możesz tu zjeść i zrobić zakupy. W części ogólnodostępnej, masz do dyspozycji delikatesy 1 Minute z napojami i przekąskami na wynos, kiosk, mini-aptekę i sklep regionalny Discover, w którym kupisz upominki. Po przejściu kontroli znajdziesz natomiast typowo wolnocłowy sklep Heinemann Duty Free & Travel Value, butik Emmanuel Berg oraz biżuterię S&A.

Przed odprawą, możesz też usiąść na kawę w Costa Coffee lub zamówić coś do jedzenia w jednym z dwóch barków albo restauracji lokalnej Sami Swoi. Na tarasie widokowym mieści się też pub. Po kontroli bezpieczeństwa, masz jeszcze do wyboru Gate Bar i Flying Bistro.

 

Terminal przylotów - Lotnisko Wrażdebna w Sofii

To największy port lotniczy w Bułgarii. Rocznie obsługuje się tu około czterech milionów podróżnych. Liczy dwa terminale: T1 specjalizuje się w tanich przewoźnikach, a T2 obsługuje z reguły duże linie lotnicze. Podróżując Lufthansą czy LOTem, wysiądziesz najpewniej w T2.

Lotnisko to oddalone jest od miasta o dziesięć kilometrów na wschód. Do centrum Sofii możesz dostać się metrem, autobusem lub taksówką. W hali przylotów, podążaj za kolorowymi liniami, które zaprowadzą cię do wybranego środka transportu: niebieska do metra, czerwona do autobusu i żółta do taksówki. Najprościej będzie ci wybrać metro (linią numer 1 podróż zajmie ci około dwudziestu minut). Jeśli zdecydujesz się na podróż autobusem numer 84, zajmie ci to od trzydziestu do czterdziestu minut (uwaga! drugi kursujący z tego przystanku autobus 384 nie jedzie do centrum). Bilet na jednorazowy przejazd kosztuje w przeliczeniu około dwóch złotych. Jeśli podróżujesz autobusem z bagażem przekraczającym wymiary 60х40х40, musisz skasować dwa bilety (nie warto ryzykować podróży na gapę - na trasie z lotniska często zdarzają się kontrole). Podróż taksówką to koszt około trzydziestu złotych. W hali przylotów szukaj stanowiska “OK Supertrans” lub udaj się prosto na postój. Uważaj na podszywających się pod tę korporację kierowców z podrobionym logo. Jadąc z nimi możesz zapłacić dużo więcej.

 

Informacje praktyczne

Do Bułgarii wjedziesz z ważnym dowodem osobistym zamiast paszportu. Na terytorium tego kraju możesz przebywać w sumie przez dziewięćdziesiąt dni w ciągu pół roku.

Obowiązującą na miejscu walutą jest lew bułgarski, który kosztuje około dwóch polskich złotych.

Na podstawie pobranej w NFZ karty EKUZ, możesz skorzystać na miejscu z refundowanej, podstawowej opieki zdrowotnej. Nie przysługuje ci jednak pomoc ratunkowa w górach ani ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków lub transportu medycznego. Zaleca się więc wykupienie również standardowego pakietu podróżnego. Ceny na miejscu są nieco niższe niż we Wrocławiu. Średnio, różnica ta sięga około dziesięciu procent.

 

Czego spodziewać się po przylocie

Sofia to bardzo ciekawe i malowniczo położone miasto. Jako jedna z niewielu europejskich stolic leży u podnóża narciarskiego kurortu, masywu Witosza. Bliskość gór sprawia, że klimat w mieście jest nieco ostrzejszy niż w pozostałych regionach Bułgarii - lata nie są tu tak upalne, a zimy bywają mroźne i śnieżne.

Podróżując do Bułgarii, pamiętaj, że obowiązującą w tym kraju religią jest prawosławie. W czasie obchodzonych świąt religijnych miasto wyludnia się, a większość sklepów i usług jest zamkniętych.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.