Mapa

Tanie loty Wrocław - Kraków

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Kraków.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Kraków

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

293 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 234 km

2 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Kraków

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Kraków: Kraków.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Kraków wynosi 293 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Kraków wynosi 2 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Wrocław do: Kraków.

Loty z Wrocławia do Krakowa

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z sierpnia 2015

Linie lotnicze na trasie z Wrocławia do Krakowa

Z Wrocławia do Krakowa możesz dostać się LOTem z przesiadką w Warszawie. Lotnisko we Wrocławiu liczy jeden terminal, w Krakowie natomiast najprawdopodobniej wysiądziesz w Terminalu 1, gdzie mieści się większość usług. Ze względu na prace modernizacyjne, od sierpnia do 20 listopada 2015, wszystkie loty obsługiwane będą jednak czasowo w Terminalu 2.

Terminal wylotów Port Lotniczy Wrocław

Korzystając z tego lotniska, na pewno nie będziesz zawiedziony. Okrzyknięte zostało ono przez pasażerów najbardziej przyjaznym w Polsce, a Business Traveller dwukrotnie uznał je za najlepszy port regionalny dla podróży biznesowych.

Jeśli przed wylotem chcesz zaopatrzyć się w jedzenie, prasę, przekąski, upominki czy leki, możesz spokojnie zrobić to jeszcze w strefie ogólnej, w kilku dostępnych tu sklepach. Znajdziesz tu sklep spożywczy 1 Minute, Salonik Prasowy Ruch, aptekę Pharmfit i sklep z pamiątkami regionalnymi Discover. Po przejściu odprawy wybór będzie jeszcze większy. Znajdziesz tu księgarnię Virgin, drogerię Heinemann Duty Free & Travel Value, a także sklep z alkoholami, słodyczami i tytoniem pod tym samym szyldem, butik Emmanuel Berg, sklep jubilerski S&A Jewellery i pamiątki regionalne Polski Folk.

Jeśli przed odlotem chcesz coś przekąsić lub miło spędzić wolny czas, masz tu do wyboru sporo restauracji i kawiarni. W strefie ogólnej znajdziesz kawiarnię Costa Coffee, dwa bary z napojami i przekąskami oraz restauracje polską Sami Swoi. Na tarasie widokowym mieści się pub Legendario, a po przejściu odprawy masz do wyboru Gate Bar i Flying Bistro.

Jeśli chcesz podróżować w szczególnym komforcie, możesz skorzystać z usług VIP&Business. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Terminal Przyloty – Kraków Balice

Jeśli chcesz kupić upominki lub przekąsić po przylocie, w Krakowie nie powinno być z tym problemu. W strefie ogólnodostępnej masz do wyboru kilka sklepów i restauracji. Znajdziesz tu Sky Bistro i Kawiarnię Sweet Point. Jeśli chcesz zrobić zakupy, znajdziesz tu drogerię Aelia Beauty, sklep z wyrobami z bursztynu S&A i pamiątkami (Discover Krakow) oraz kiosk ruchu Relay.

Z lotniska na Dworzec Główny w Krakowie kursują dwie linie autobusowe. Obie mają status podmiejskich. Są to 208 i 292 oraz linia 902. Średnio, podróż nimi zabiera około 40 minut. Po wylądowaniu sprawdź ich aktualny rozkład jazdy na ekranach umieszczonych przy lotniskowym punkcie informacji. Pamiętaj, że ponieważ są to linie aglomeracyjne, musisz kupić bilet obejmujący również strefę podmiejską. Przejazd w jedną stronę bez zniżki, to koszt 4 PLN. Bilet można kupić w lotniskowym kiosku lub w automacie na przystanku. Jeśli brak ci czasu, a masz przy sobie monety, możesz użyć automatu w autobusie lub kupić bilet od kierowcy.

Informacje praktyczne

Z Wrocławia do Krakowa bez problemu dolecisz mając ze sobą ważny dokument ze zdjęciem (może to być dowód osobisty lub paszport). Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, bądź na lotnisku przynajmniej godzinę wcześniej. Jeśli chcesz nadać walizkę do luku, dobrze jest przyjechać półtorej godziny przed planowanym wylotem.

Czego się spodziewać po przylocie

Kraków to najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Polsce. Sezon trwa tu w zasadzie przez cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem zimy i lata (kiedy miasto staje się głównym punktem wypadowym w polskie Tatry). Jesienią i wiosną natomiast, odbywa się tu wiele spotkań biznesowych, konferencji i imprez kulturalnych. Baza turystyczna jest tu bogata i bardzo różnicowana: od eleganckich hoteli międzynarodowych sieci, po klimatyczne hostele z salami zbiorczymi. Rzadko obłożenie jest tak duże, by realnie brakowało miejsc noclegowych, ale warto zarezerwować coś wcześniej, jeśli zależy ci na dobrej cenie i wygodnej lokalizacji.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.