Mapa

Tanie loty Lublin-Wrocław

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Wrocław.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Lublin do: Wrocław

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

321 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 405 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Wrocław

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Wrocław: Wrocław.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Lublin do: Wrocław wynosi 321 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Lublin do: Wrocław wynosi 2 h 15 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Lublin do: Wrocław.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy możesz zarezerwować naprawdę tanie loty Lublin-Wrocław, wypróbuj funkcję Skyscanner “Cały miesiąc”.

Linie lotnicze Lublin-Wrocław

  • Bezpośrednie loty Lublin-Wrocław: brak
  • Loty z przesiadką Lublin-Wrocław: Lufthansa
  • Czas przelotu Lublin-Wrocław: z przesiadką min. pięć godzin (odległość Lublin-Wrocław w linii prostej to czterysta kilometrów)

Lotnisko Lublin

Lublin jest obsługiwany przez międzynarodowe lotnisko zlokalizowane w miejscowości Świdnik. Na terminalu pasażerskim można znaleźć kawiarnie, punkt wymiany walut i butik prasowy z gadżetami przydatnymi w podróży.

Jak dojechać do lotniska Lublin?

- pociągiem; opłata za przejazd to 5,30 zł, jeśli bilet kupisz w kasie dworca Lublin Główny; kupiony od konduktora kosztuje o 8 zł więcej

- autobusem miejskim linii 5; bilet uprawniający do przejazdu w ramach drugiej strefy kosztuje 3 zł

- busem operatora Garden Service; bilet kupuje się u kierowcy za 10 zł

- taksówką; koszt przejazdu to około 50 zł

Lotnisko Wrocław

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika jest położony około dziesięciu kilometrów od centrum miasta na osiedlu Strachowice. Właśnie dlatego jest popularnie nazywany lotniskiem Wrocław-Strachowice. Od 2012 roku działa tutaj nowy terminal, z którego obsługiwane są wszystkie odloty. Po dokonaniu formalności, takich jak odprawa, oddanie bagażu rejestrowanego czy kontrola bezpieczeństwa, możesz się zrelaksować w jednym z dostępnych bistro albo kupić drobiazgi przydatne w podróży w salonikach prasowych. W oczekiwaniu na lot można też skorzystać z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do internetu, a dodatkowo w wybranych punktach także ze stref Wi-Fi.

Jak dojechać z lotniska do Wrocławia?

- autobusem linii 106; przejazd zajmuje około czterdziestu minut, a bilet kosztuje 3 zł

- nocnym autobusem linii 206; bilet kosztuje 3,20 zł

- taksówką; orientacyjny koszt to ok. 50 zł

Informacje praktyczne

Dokumentem, który będzie Ci potrzebny podczas lotu z Lublina do Wrocławia jest dowód osobisty lub paszport. Teoretycznie na lotach krajowych, wystarczy pojawić się półtorej godziny przed odlotem. Jednak w przypadku tej trasy, konieczna jest przesiadka w Niemczech, dlatego najbezpieczniej staw się przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej dwie godziny przed odlotem.

Pogoda, ceny i atrakcje we Wrocławiu

Pogoda we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z najcieplejszych polskich miast, a na jego pogodę w znacznym stopniu wpływa lokalizacja na przedpolu Sudetów i w dolinie Odry. Dni mroźne zdarzają się tu średnio tylko dwadzieścia trzy razy w roku. Średnia temperatura w najchłodniejszym miesiącu, styczniu to –0,5 °C, a w najcieplejszym, lipcu 20 °C. We Wrocławiu można się spodziewać opadów, szczególnie wiosną i późną jesienią, a także występowania wiatrów fenowych.

Ceny we Wrocławiu

Ceny we Wrocławiu są porównywalne do tych w Lublinie. Stolica województwa dolnośląskiego jest jednak dwa razy większa, dlatego nieco łatwiej znaleźć tu bank czy bankomat.

- lunch w fast-foodzie: 17 zł

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: 20 zł

- przejechanie kilometra taksówką: 2,50 zł

- kolacja w dobrej restauracji: 50 zł

- piwo: 7 zł

- kawa: 8 zł

- butelka wody: 2 zł

Transport we Wrocławiu

Wrocław najprzyjemniej jest zwiedzać na piechotę. Dzięki temu można się w dowolnym momencie zatrzymywać, dokładnie oglądać piękną wrocławską zabudowę i zaglądać w ukryte podwórka wrocławskich kamienic. Warto pomyśleć też o wynajęciu roweru, szczególnie w sezonie letnim, kiedy działa system Wrocławski Rower Miejski. Aby się do niego zarejestrować, trzeba uiścić opłatę 10 zł. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy jest bezpłatne, a kolejne dwadzieścia kosztuje 2 zł.

Poza tym, Wrocław może się też pochwalić dobrze zorganizowaną komunikacją publiczną. Normalny jednorazowy bilet na autobus lub tramwaj kosztuje 3 zł, a na linie pospieszne i nocne 3,20 zł. Można też wybrać bilety czasowe.

Wrocław atrakcje

Wrocław uchodzi za miasto wyjątkowo ładne i zadbane. Zachowało się tu wiele oryginalnych, przedwojennych budowli, wiele zostało też odbudowanych i odrestaurowanych. Jego dodatkowym atutem jest ogromna liczba mostów i kładek, które dodają miastu uroku.

Co zobaczyć we Wrocławiu:

- długą na ponad sto metrów i wysoką na piętnaście Panoramę Racławicką

- dwa znajdujące się na rynku ratusze: Stary i Nowy

- Plac Solny, Ostrów Tumski i Nowy Targ

- secesyjną Halę Targową przy ulicy Piaskowej

- historyczną Wieża ciśnień przy alei Wiśniowej

- Afrykarium z rekinami, hipopotami i rekinami

- taras widokowy na Sky Tower

- szlak wrocławskich murali

- wzniesioną na początku XX wieku Halę Stulecia i Multimedialną Fontannę

Sprawdź też: Wrocław na weekend: 10 TOP wskazówek mieszkańców

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.