Mapa

Tanie loty Liverpool-Wrocław

Informacje o locie z: Liverpool do: Wrocław

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1365 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Wrocław

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Wrocław: Wrocław.
Średni czas lotu z: Liverpool do: Wrocław wynosi 2 h 15 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Liverpool do: Wrocław.
Według stanu na Luty, są 2 loty w tygodniu z: Liverpool do: Wrocław.

Tanie loty Liverpool - Wrocław

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Liverpool-Wrocław, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Liverpool – Wrocław

 • Bezpośredni lot: Liverpool – Wrocław Ryanair
 • Loty z przesiadką Liverpool – Wrocław: brak
 • Czas przelotu Liverpool - Wrocław: 2h 15 minut

Lotniska w Liverpoolu

Miasto Liverpool posiada jedno lotnisko. Bezpośrednie loty Liverpool - Wrocław realizuje port lotniczy im. Johna Lennona.

Lotnisko Liverpool

Informacje: Port lotniczy Liverpool im. Johna Lennona jest położony w odległości 12 kilometrów od centrum miasta. Wszystkie przyloty i wyloty realizowane są tu w jedynym terminalu. Przed wylotem koniecznie zerknij na sufit – znajdziesz tam wymalowany tekst piosenki Johna Lennona Imagine. W terminalu znajduje się dwanaście sklepów oraz dziesięć kawiarni i restauracji, w tym Starbucks, Burger King oraz Frankie & Benny’s oferujący kuchnię amerykańską i włoską.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Liverpoolu do Wrocławia wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Liverpool?

 • Autobusem dedykowanej linii 500, ze stacji Liverpool One oraz Liverpool South Parkway. Cena biletu: 2,20£ (10zł), w autobusie skorzystasz z bezpłatnego Wi-Fi.
 • Autobusem miejskich linii 86, 86A, 86D. Kursują przez całą dobę z centrum Liverpoolu. Cena biletu: 3,90£ (18,50zł).

Lotnisko we Wrocławiu

Miasto Wrocław posiada jedno lotnisko, port lotniczy Wrocław Strachowice.

Lotnisko Wrocław Strachowice

Informacje: Lotnisko Wrocław (a właściwie Port lotniczy Wrocław Strachowice) to jedyny port lotniczy Wrocławia. Jest oddalony od centrum o 10 kilometrów i posiada jeden terminal. Halę przylotów znajdziesz na poziomie 0.

Jak dojechać z lotniska do Wrocławia?

 • Niedrogo i szybko autobusem linii dziennej 106 lub nocnej 206. Kursują do dworca kolejowego PKP Wrocław Główny. Czas podróży: 40 minut, cena biletu: 3,20zł.
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, by polecieć z Liverpoolu do Wrocławia wymagany jest wyłącznie dowód osobisty. Możesz również okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Liverpool i Wrocław znajdują się w różnych strefach czasowych, po wylądowaniu przestaw zegarek o godzinę do przodu.

Pogoda, ceny i atrakcje w Wrocławiu

Pogoda we Wrocławiu

Miesiące wakacyjne są idealne na odwiedziny Wrocławia - lato trwa tu aż 114 dni, a termometry wskazują średnio 24°C! Zimą spodziewaj się tu od -6 do 2°C, wtedy też ilość dni o temperaturze ujemnej wynosi zaledwie 23 rocznie. We Wrocławiu występuje zjawisko miejskiej wyspy ciepła – w lecie temperatura w nocy jest wyższa o około 5 stopni w centrum miasta.

Ceny we Wrocławiu

Ceny we Wrocławiu są niższe o 34%, za posiłek zapłacisz nawet 60% mniej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 18zł
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 22zł
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 100zł
 • butelka wody – 1,80zł
 • kawa – 8,30zł
 • piwo w pubie – 8zł
 • taksówka – 2,50zł / kilometr.

Transport we Wrocławiu

Wrocław to miasto bardzo atrakcyjne i urokliwe, więc by w pełni nacieszyć się jego pięknem – zwiedzaj je na piechotę. Alternatywą będzie poruszanie się po mieście rowerem, na przykład w ramach programu Wrocławski Rower Miejski. Dzięki systemowi Nextbike i rejestracji jeszcze przed przyjazdem do miasta, pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe. W mieście do dyspozycji masz 74 stacje i 740 rowerów. Możesz wybrać również tutejsze autobusy i tramwaje. Za bilet jednorazowy zapłacisz 3,20zł, a za bilet 24-godzinny – 11zł. We Wrocławiu funkcjonuje również tak zwana Wrocławska Karta Miejska Urbancard, mająca charakter karty przedpłaconej. Za 7-dniowy imienny bilet na wszystkie linie zapłacisz 30zł. Ponieważ czas oczekiwania na wydanie karty wynosi do 5 dni, formularz o wydanie warto wysłać z wyprzedzeniem przez Internet.

Wrocław atrakcje

Wrocław – miasto spotkań. Tak od niedawna promuje się Wrocław. Od razu po przyjeździe przekonasz się, że wiele jest prawdy w tym sloganie. Poza niezaprzeczalnie ciekawymi atrakcjami czeka tu na Ciebie wspaniała i niezobowiązująca atmosfera. Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

 • Panorama Racławicka
 • Park Szczytnicki
 • wrocławska fontanna multimedialna
 • Archikatedra św. Jana Chrzciciela
 • Stare Miasto i Rynek Główny
 • most Tumski – słynny most zakochanych z tysiącami kłódek
 • Wrocławskie ZOO
 • Hala Targowa przy ul. Piaskowej

Przeczytaj: Wrocław na weekend. 10 TOP wskazówek mieszkańców.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lipcu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.