Dubaj

15 gru 201916 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Dubaj to miasto rekordów. Po zaledwie krótkiej w nim wizycie można odnieść wrażenie, że wszystko jest tu największe na świecie – największa sztuczna przystań na świecie, największe centrum handlowe, największe meczety i najwyższe budynki. I nawet jeśli któryś z tych rekordów zostaje pobity przez inny kraj, Dubaj już ma przygotowaną odpowiedź w postaci kolejnych rekordowych inwestycji. Jak nie zgubić się w tym wielkim mieście?

Noclegi w Dubaju - gdzie warto się zatrzymać?

Business Bay

Business Bay to jak sama nazwa wskazuje, biznesowa dzielnica miasta. Zgodnie z planem ma tu powstać ponad 200 wieżowców, mieszczących setki, a nawet tysiące biur i apartamentów. Już nazywa się je drugim Manhattanem! Jednak czy tylko biznesmeni z całego świata wybierają Business Bay na miejsce swojego noclegu w mieście? Nic bardziej mylnego. W pobliżu znajduje się chociażby najwyższy budynek świata Burj Chalifa czy słynna Dubajska Fontanna. Z ich powodu ta lokalizacja wybierana jest przez zamożnych turystów, pragnących skorzystać z noclegu w miejscu prestiżowym, doskonale położonym i często oferującym prawdziwe luksusy. Podczas przeszukiwania bazy noclegowej niech nie zmyli nas brak gwiazdek większości obiektów. Gros z nich stanowić będą drogie apartamenty z restauracjami, basenami na dachu czy innymi udogodnieniami. Wśród nich znaleźć można też kilka tańszych propozycji.

Palm Jumeirah

Jumeirah to jedna z najbardziej luksusowych i najdroższych dzielnic miasta. Palm Jumeirah razem z Palm Jebel Ali oraz Palm Deirah tworzą kompleks trzech gigantycznych sztucznych wysp. Oczywiście, jak przystało na Dubaj – największych na świecie. Już sam pobyt tutaj należy do szczególnych doświadczeń, a spędzenie tu choćby jednej nocy zapewni nam wspomnienia do końca życia. Każda z wysepek ma kształt palmy, a przygotowana na nich baza noclegowa oferuje możliwość wynajęcia pokoju w niezliczonej ilości hoteli. Większość z tych na Palm Jumeirah posiada podobny wysoki standard i ceny – zaczynające się od 1000 złotych za noc. Wśród nich znaleźć też można bardziej ekskluzywne propozycje, między innymi 5-gwiazdkowe hotele o cenach 10-krotnie wyższych, gdzie opływać będziemy we wszelkiego rodzaju luksusy. Jeśli zatem poszukujemy drogiej, ekskluzywnej lokalizacji, którą będziemy mogli pochwalić się znajomymi – ta będzie idealna!

Downtown Dubai

Tu znajdują się dwie główne atrakcje miasta: jeden z najwyższych budynków świata Burj Khalifa mierzący ponad 800 metrów oraz gigantyczne i rekordowe oczywiście centrum handlowe Dubai Mall posiadające w ofercie ponad 1200 sklepów! Przy odrobinie szczęścia uda nam się tutaj znaleźć nocleg w cenie poniżej 1000 złotych. Wydaje się jednak, że to nie cena a luksus są głównym wyznacznikiem osób, które decydują się wynająć hotel właśnie w tej okolicy. Hotele oferujące wszelakie udogodnienia oraz możliwość beztroskiego buszowania w sklepach najlepszych światowych marek stanowi dla wielu niezwykle silny magnes. 

Najlepiej oceniane hotele w: Dubaj

od 239 zł
od 294 zł
od 635 zł

Co podróżni mówią o mieście Dubaj?

9,8
Miłośnicy luksusu
8,0
Podróżujące rodziny
7,9
Miłośnicy przygód
7,3
Smakosze
7,3
Podróżnicy biznesowi
Opinie użytkowników (763)
Artur Latos
Artur Latos
21.10.2019

Drogo I tu nie ma nic naturalnego Chyba że ktoś lubi beton

Ery  Fantu
Ery Fantu
09.04.2019

Spektakularne i nowoczesne miasto. Absolutnie fascynujące. Dla miłośników drapaczy chmur i metropolii.

abdou babidou
abdou babidou
31.03.2019

To było wspaniałe doświadczenie. To prawda, że jest dość drogi, ale był świetny

Abdullah Nawaf
Abdullah Nawaf
04.03.2019

Chodzi o luksus i usługi. Istnieje pewna kultura, ale nic drastycznego ani specjalnego.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Maj; średnia cena noclegu to wówczas 315 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Dubaj to Listopad, ze średnią ceną 716 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 355 zł za dobę. To 27% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 453 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Dubaj przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 21,5°C/70,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 41,4°C/106,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 14,6°C/58,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Dubaj to Dubai Creek SPB (DCG) (3,19 km). Inne pobliskie lotniska to: Dubaj (4,91 km) Sharjah (20,29 km) Jebel Ali SPB (42,19 km) Dubaj Al Maktoum International (44,35 km) Minhad Ab (47,80 km)

Zaplanuj podróż do: Zjednoczone Emiraty Arabskie