Dubaj

20 lut 201921 lut 2019

2 gości - 1 pokój

Dubaj to miasto rekordów. Po zaledwie krótkiej w nim wizycie można odnieść wrażenie, że wszystko jest tu największe na świecie – największa sztuczna przystań na świecie, największe centrum handlowe, największe meczety i najwyższe budynki. I nawet jeśli któryś z tych rekordów zostaje pobity przez inny kraj, Dubaj już ma przygotowaną odpowiedź w postaci kolejnych rekordowych inwestycji. Jak nie zgubić się w tym wielkim mieście?

Noclegi w Dubaju - gdzie warto się zatrzymać?

Business Bay

Business Bay to jak sama nazwa wskazuje, biznesowa dzielnica miasta. Zgodnie z planem ma tu powstać ponad 200 wieżowców, mieszczących setki, a nawet tysiące biur i apartamentów. Już nazywa się je drugim Manhattanem! Jednak czy tylko biznesmeni z całego świata wybierają Business Bay na miejsce swojego noclegu w mieście? Nic bardziej mylnego. W pobliżu znajduje się chociażby najwyższy budynek świata Burj Chalifa czy słynna Dubajska Fontanna. Z ich powodu ta lokalizacja wybierana jest przez zamożnych turystów, pragnących skorzystać z noclegu w miejscu prestiżowym, doskonale położonym i często oferującym prawdziwe luksusy. Podczas przeszukiwania bazy noclegowej niech nie zmyli nas brak gwiazdek większości obiektów. Gros z nich stanowić będą drogie apartamenty z restauracjami, basenami na dachu czy innymi udogodnieniami. Wśród nich znaleźć można też kilka tańszych propozycji.

Palm Jumeirah

Jumeirah to jedna z najbardziej luksusowych i najdroższych dzielnic miasta. Palm Jumeirah razem z Palm Jebel Ali oraz Palm Deirah tworzą kompleks trzech gigantycznych sztucznych wysp. Oczywiście, jak przystało na Dubaj – największych na świecie. Już sam pobyt tutaj należy do szczególnych doświadczeń, a spędzenie tu choćby jednej nocy zapewni nam wspomnienia do końca życia. Każda z wysepek ma kształt palmy, a przygotowana na nich baza noclegowa oferuje możliwość wynajęcia pokoju w niezliczonej ilości hoteli. Większość z tych na Palm Jumeirah posiada podobny wysoki standard i ceny – zaczynające się od 1000 złotych za noc. Wśród nich znaleźć też można bardziej ekskluzywne propozycje, między innymi 5-gwiazdkowe hotele o cenach 10-krotnie wyższych, gdzie opływać będziemy we wszelkiego rodzaju luksusy. Jeśli zatem poszukujemy drogiej, ekskluzywnej lokalizacji, którą będziemy mogli pochwalić się znajomymi – ta będzie idealna!

Downtown Dubai

Tu znajdują się dwie główne atrakcje miasta: jeden z najwyższych budynków świata Burj Khalifa mierzący ponad 800 metrów oraz gigantyczne i rekordowe oczywiście centrum handlowe Dubai Mall posiadające w ofercie ponad 1200 sklepów! Przy odrobinie szczęścia uda nam się tutaj znaleźć nocleg w cenie poniżej 1000 złotych. Wydaje się jednak, że to nie cena a luksus są głównym wyznacznikiem osób, które decydują się wynająć hotel właśnie w tej okolicy. Hotele oferujące wszelakie udogodnienia oraz możliwość beztroskiego buszowania w sklepach najlepszych światowych marek stanowi dla wielu niezwykle silny magnes. 

Najlepiej oceniane hotele w: Dubaj

od 376 zł
od 553 zł
od 1 084 zł

Co podróżni mówią o mieście Dubaj?

9,8
Miłośnicy luksusu
8,8
Miłośnicy przygód
8,1
Podróżujące rodziny
7,6
Podróżnicy biznesowi
6,9
Smakosze
Opinie użytkowników (571)
Mariza Silva
Mariza SilvaSão Paulo
12.02.2019

Lugar perfeito. Um lugar onde em 10 anos evoluiu mais que um país com 50. Cheio de belezas. Com deserto e muitos lugares para conhecer

Angelo Francesco  Giugliano
Angelo Francesco Giugliano
08.02.2019

Dubai è una città relativamente nuova, quindi non la consiglio agli amanti della storia ma Dubai è una città che è in grado di stupire con i suoi monumentali grattacieli (burj khalifa 828m) e con le sue magnifiche esperienze come toccare i delgini o i leoni marini, per non parlare dei parchi LEGOLAND, montiongate, bollywood oppure il dubai miracle garden

Mohamed  Abdelfattah
Mohamed Abdelfattah
05.02.2019

Great atmosphere and lots of activities ,i dont recommend to stay there more than 2 weeks unless you wanna get bored ,plus many things are overrated..

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
13.01.2019

Dubai in UAE is one of the most clean and modern cities in the world. Many new sky scrapers came up within last 12 years and unique attractions.

Pytania i odpowiedzi

Najdroższym miesiącem na pobyt w: Dubaj jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 498 zł. Najtańszy miesiąc to Styczeń, ze średnią ceną 498 zł za noc.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Luty to 349 zł. To jest 30 zł% więcej niż średnia cena noclegu wynosząca 498 zł w ciągu wcześniejszych 12 miesięcy.

Zaplanuj podróż do: Zjednoczone Emiraty Arabskie