Dubaj

3 mar 20204 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Dubaj to miasto rekordów. Po zaledwie krótkiej w nim wizycie można odnieść wrażenie, że wszystko jest tu największe na świecie – największa sztuczna przystań na świecie, największe centrum handlowe, największe meczety i najwyższe budynki. I nawet jeśli któryś z tych rekordów zostaje pobity przez inny kraj, Dubaj już ma przygotowaną odpowiedź w postaci kolejnych rekordowych inwestycji. Jak nie zgubić się w tym wielkim mieście?

Noclegi w Dubaju - gdzie warto się zatrzymać?

Business Bay

Business Bay to jak sama nazwa wskazuje, biznesowa dzielnica miasta. Zgodnie z planem ma tu powstać ponad 200 wieżowców, mieszczących setki, a nawet tysiące biur i apartamentów. Już nazywa się je drugim Manhattanem! Jednak czy tylko biznesmeni z całego świata wybierają Business Bay na miejsce swojego noclegu w mieście? Nic bardziej mylnego. W pobliżu znajduje się chociażby najwyższy budynek świata Burj Chalifa czy słynna Dubajska Fontanna. Z ich powodu ta lokalizacja wybierana jest przez zamożnych turystów, pragnących skorzystać z noclegu w miejscu prestiżowym, doskonale położonym i często oferującym prawdziwe luksusy. Podczas przeszukiwania bazy noclegowej niech nie zmyli nas brak gwiazdek większości obiektów. Gros z nich stanowić będą drogie apartamenty z restauracjami, basenami na dachu czy innymi udogodnieniami. Wśród nich znaleźć można też kilka tańszych propozycji.

Palm Jumeirah

Jumeirah to jedna z najbardziej luksusowych i najdroższych dzielnic miasta. Palm Jumeirah razem z Palm Jebel Ali oraz Palm Deirah tworzą kompleks trzech gigantycznych sztucznych wysp. Oczywiście, jak przystało na Dubaj – największych na świecie. Już sam pobyt tutaj należy do szczególnych doświadczeń, a spędzenie tu choćby jednej nocy zapewni nam wspomnienia do końca życia. Każda z wysepek ma kształt palmy, a przygotowana na nich baza noclegowa oferuje możliwość wynajęcia pokoju w niezliczonej ilości hoteli. Większość z tych na Palm Jumeirah posiada podobny wysoki standard i ceny – zaczynające się od 1000 złotych za noc. Wśród nich znaleźć też można bardziej ekskluzywne propozycje, między innymi 5-gwiazdkowe hotele o cenach 10-krotnie wyższych, gdzie opływać będziemy we wszelkiego rodzaju luksusy. Jeśli zatem poszukujemy drogiej, ekskluzywnej lokalizacji, którą będziemy mogli pochwalić się znajomymi – ta będzie idealna!

Downtown Dubai

Tu znajdują się dwie główne atrakcje miasta: jeden z najwyższych budynków świata Burj Khalifa mierzący ponad 800 metrów oraz gigantyczne i rekordowe oczywiście centrum handlowe Dubai Mall posiadające w ofercie ponad 1200 sklepów! Przy odrobinie szczęścia uda nam się tutaj znaleźć nocleg w cenie poniżej 1000 złotych. Wydaje się jednak, że to nie cena a luksus są głównym wyznacznikiem osób, które decydują się wynająć hotel właśnie w tej okolicy. Hotele oferujące wszelakie udogodnienia oraz możliwość beztroskiego buszowania w sklepach najlepszych światowych marek stanowi dla wielu niezwykle silny magnes. 

Najlepiej oceniane hotele w: Dubaj

od 177 zł
od 230 zł
od 607 zł

Co podróżni mówią o mieście Dubaj?

9,8
Miłośnicy luksusu
7,9
Podróżujące rodziny
7,9
Miłośnicy przygód
7,3
Podróżnicy biznesowi
7,3
Smakosze
Opinie użytkowników (833)
Oskar Lipiec
Oskar Lipiec
13.01.2020

Ogromny wybór różnorodnych atrakcji, robi wrażenie!

Artur Latos
Artur Latos
21.10.2019

Drogo I tu nie ma nic naturalnego Chyba że ktoś lubi beton

Ery  Fantu
Ery Fantu
09.04.2019

Spektakularne i nowoczesne miasto. Absolutnie fascynujące. Dla miłośników drapaczy chmur i metropolii.

abdou babidou
abdou babidou
31.03.2019

To było wspaniałe doświadczenie. To prawda, że jest dość drogi, ale był świetny

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Maj; średnia cena noclegu to wówczas 318 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Dubaj to Styczeń, ze średnią ceną 1 055 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 492 zł za dobę. To 8% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 534 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Dubaj przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 20,5°C/69,0°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 41,4°C/106,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 14,6°C/58,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Dubaj to Dubai Creek SPB (DCG) (3,19 km). Inne pobliskie lotniska to: Dubaj (4,91 km) Sharjah (20,29 km) Jebel Ali SPB (42,19 km) Dubaj Al Maktoum International (44,35 km) Minhad Ab (47,80 km)

Zaplanuj podróż do: Zjednoczone Emiraty Arabskie