Mapa

Tanie loty do Seszele

Seszele słyną na świecie jako wymarzony kierunek na miesiąc miodowy. Trudno wyobrazić sobie piękniejszą scenerię do cieszenia się ukochaną osobą. Ale nie jest to jedyne, co można tu robić. Seszele to raj przyrodniczy, w którym można podejrzeć życie raf koralowych i prawdziwie rajskich ptaków.

Tego nie można przegapić

Seszele to państwo składające się ze 115 wysp położonych na Oceanie Indyjskim, ale ludzie mieszkają tylko na 33 z nich. Ich odkrywanie można zacząć od największej i najbardziej rozwiniętej Mahé. Tu znajduje się stolica państwa - urocza i trochę “nie z tej epoki” - Victoria. Prawie niezmienione od czasów kolonialnych miasto jest jedną z najmniejszych stolic świata. Można tu powłóczyć sie po ulicach i sklepach, zjeść curry kokosowe w jednej z kilkudziesiętu restauracji czy odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej. Można tu też spędzić miły wieczór w jednym z lokalnych klubów nocnych. W niektórych z nich można się bawić pod gołym niebem przy samym oceanie. Na północno-wschodnim krańcu wyspy znajduje sie najwyższy szczyt Seszeli, 905-metrowy Morne Seychellois. Wyłaniający się z dżungli granitowy kolos bez wątpienia zasługuje na sesję zdjęciową.

Inną większa wyspą Seszeli jest Praslin. Słynie ona z unikatowego na skalę świata rezerwatu przyrody Vallée de Mai. W znajdującej się tutaj Dolinie Mai mieszkają aż trzy z najrzadszych na świecie gatunków ptaków: seszelańskiego bulbula, owocowego gołębia i czarnej papugi. Warto odwiedzić też zalesioną wyspę-piramidę Silhouette i leniwy raj La Digue.

Oczami mieszkańca

Seszele nie są kierunkiem typowo backpackerskim, ale to nie znaczy, że nie można ich poznać od lokalnej, nie-turystycznej strony. Mieszkańcy Seszeli to głównie Kreole, czyli potomkowie francuskich kolonialistów. Mieszkają tu także Hindusi i Malgasze – grupa etniczna z Madagaskaru. Dzięki tej niezwykłej mieszance kulturowej można odkrywać Seszele w wielu, różnych odsłonach. Miejscem, gdzie można najlepiej podejrzeć lokalne życie jest główny bazar w Viktorii. Rankami mieszkańcy Seszeli targują się tam o ceny świeżych ryb, owoców i warzyw.

Zbocz z turystycznego szlaku w poszukiwaniu tych mniej oczywistych, dzikich plaż. Są one równie piękne co te, wymieniane w przewodnikach, ale będziesz je miał tylko dla siebie. Na Mahé można je odkryć na trasie pomiędzy Beau Vallon a Anse Major. Sama trasa dostarczy już zapierających dech w piersiach widoków, cudownej, nietkniętej przez człowieka przyrody, a plaże będą tylko dodatkową nagrodą. Pokuś się o odwiedzenie mniej znanych wysp, najlepiej w towarzystwie lokalnego mieszkańca albo za jego radą. I nie wracaj do domu, dopóki nie nauczysz się samodzielnie obierać kokosa!

Czy wiesz, że…

* w XVII wieku Seszele stanowiły przystań i schronienie dla piratów, czyhających na obładowane towarami okręty płynące do Indii

* turkusowe wody wokół Seszeli są domem dla aż dziewięciuset gatunków ryb; jedna trzecia z nich mieszka w rafach koralowych

* Seszele są eksporterami takich rarytasów jak wanilia, cynamon i goźdzki; przemysł skupia się na przetwórstwie tuńczyka

Lotnisko

Port Lotniczy Seszeli to znajdujący się nieopodal stolicy państwa – Victorii – Mahé (SEZ).

Znajdź tanie loty na Seszele na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty na Seszele. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu na Seszelach? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.