Mapa

Tanie loty do Dżakarty

Dżakartę – jedno z największych miast świata często nazywa się Wielkim Durianem. Skąd ta nazwa? Durian to niezwykły owoc, który kusi smakiem, ale też odstrasza nieprzyjemnym zapachem, jaki wydziela. Czy tak będzie w przypadku Dżakarty? Wszechobecny smog może bywać uciążliwy, ale warto go oswoić i w pełni poznać zalety tej stolicy.

Tego nie można przegapić

Dżakarta to miasto niezwykłych środków transportu i zamieszania komunikacyjnego. Przygotujmy się, że autobus może nie zatrzymać się na przystanku, więc ochoczo będziemy musieli z niego wyskakiwać – na szczęście po wcześniejszym obniżeniu prędkości. A może warto spróbować sił – i wytrwałości – w podróży… bajajem, krzyżówką trzykołowego mikro-samochodziku i rikszy.

Siłę do zwiedzania zapewni nam porządne śniadanie – zupa z mlekiem kokosowym, tofu, jajkiem na twardo i prażynkami ryżowymi. Pożywne i pyszne! Tak smakuje Dżakarta.

Teraz można śmiało udać się do Muzeum Wayang, czyli muzeum lalek teatru cieni Wayang, uznanego przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo ludzkości. Co ciekawe, obiekt mieści się w… dawnym kościele. Z kolei w Sunda Kelapa, w magazynie starego portu funkcjonuje Muzeum Morskie, z modelami żaglowców i innymi morskimi eksponatami.

Prawdziwą Dżakartę i Indonezję w pigułce poznamy w parku Taman Mini Indonesia Indah. Na jego terenie znajduje się ponad 30 pawilonów, które obrazuje przykłady budownictwa z wielu indonezyjskich wysp. Z kolei w centralnej części parku, na jeziorze, pokazano miniaturę wysp należących do Archipelagu Malajskiego. Warto pamiętać, że Indonezja składa się z aż 6 000 wysp, które są zamieszkane i około 18 000 wysp ogółem. Oprócz miniatur znajdziemy tu również szereg muzeów oraz światy fauny, a w nim między innymi warany z Komodo.

Pod koniec dnia warto zaryzykować i spróbować odkryć durian – wspomniany na wstępie owoc. Niech nie odrzuci nas przykry zapach, który wydziela. Podobno jego słodki smak rekompensuje te wątpliwe aromatyczne doznania!

Okiem mieszkańca

Na miejscu niezwykle ważna jest dbałość i uwaga dotycząca wody, którą pijemy. Ryzyko utraty życia lub zdrowia ze względu na jej zanieczyszczenie należy do jednego z najwyższych w tej części kraju. Mieszkańcy nauczyli się radzić sobie z tym ryzykiem, my musimy podjąć dodatkowe środki

ostrożności – pamiętaj, by nie pić wody z nieznanych źródeł i nie dotykać ustami butelki, z której pijesz.

Czy wiesz, że…

* Warto zwrócić uwagę do jakiego wagonu kolejowego wsiadasz, część z nich przeznaczona jest na przykład wyłącznie dla kobiet-muzułmanek.

* Mieszkańcy są bardzo mili, ale i ciekawi. Z pewnością będą chcieli się dowiedzieć skąd jesteś, ile masz lat i… ile masz dzieci!

Lotniska

Ruch lotniczy Dżakarty skupiony jest na dwóch lotniskach – porcie lotniczym Dżakarta-Halim Perdanakusuma oraz Dżakarta-Soekarno-Hatta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Dżakarta

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Dżakarta: Dżakarta Soekarno-Hatta i Dżakarta Halim Perdanakusuma.
Delta, Gulf Air, Oman Air, Batik Air, KLM, Singapore Airlines, Bangkok Airways i Kenya Airways latają do: Dżakarta bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Dżakarta, to Październik.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.