Mapa

Tanie loty do Indonezja

Indonezja jest położona na największym archipelagu świata. W jej skład wchodzi ponad siedemnaście tysięcy wysp, z czego największe to Sumatra, część Borneo, Jawa i Celebes. Wyspy kryją w sobie tętniące życiem miasta, dżungle, rajskie plaże i otoczone są czystą wodą i rafą koralową.

Tego nie można przegapić

Indonezja może się pochwalić piękną, dziką przyrodą, ale jej stolica na to nie wskazuje. Jeśli niestraszny Ci typowy dla azjatyckich metropolii chaos, pokuś się o odkrycie fascynującej twarzy Dżakarty z jej starą dzielnicą Kota, nowoczesnymi centrami handlowymi i szalonym życiem nocnym. Jeśli jednak nie jesteś w stanie przymknąć oka na bardzo wysoką wilgotność i zanieczyszczenia stolicy, najlepiej od razu jedź na Bali. Wielu uważa, że ta stosunkowo niewielka wyspa to raj na ziemi. Oferuje zróżnicowane krajobrazy, od wulkanicznych po plażowe i skarby dziedzictwa kulturowego. Do tego, każdy może zaplanować tam wymarzone wakacje, niezależnie od grubości portfela, bo wybór zakwaterowania jest ogromny.

Prawdziwe rarytasy dla podróżnych skrywa też wyspa Jawa. To tutaj, w samym sercu dżungli 1200 lat temu powstała największa na świecie buddyjska świątynia Borobudur. Monumentalna budowla przypomina kształtem piramidę zbudowaną z tarasów – na dolnych wykonano półrzeźby ilustrujące sceny z życia Buddy, na górnych znajdują się 72 stupy, a na szczycie jeszcze jedna, wieńcząca całość. Inną atrakcją Jawy jest, znajdujący się w pobliżu wioski Cemoro Lawang, wulkan Bromo. Warto wybrać się na jedną z organizowanych wczesnym rankiem wycieczek, aby zobaczyć niepowtarzalny wschód słońca znad tego 2300- metrowego tytana.

Natomiast na Sumatrze jednym z najbardziej niezwykłych miejsc jest Jezioro Toba. Powstało ono w niecce po wybuchu tak zwanego superwulkanu o tej samej nazwie. Mająca miejsce około 75 tysięcy lat temu erupcja była tak potężna, że doprowadziła do zmian klimatycznych na całej Ziemi. Na jeziorze znajduje się wyspa Samosir, na której do początku XX wieku mieszkały plemiona praktykujące kanibalizm. Porównywalne wrażenia estetyczne, a może z nieco mniej mrocznymi historiami w tle, zapewniają wyspy Raja Ampat. Porośnięte rafami wody otaczające archipelag to prawdziwy raj dla nurków.

Oczami mieszkańca

Mimo usilnych starań władz i promowaniu motta “Jedność w różnorodności”, mało kto w Indonezji nazywa siebie Indonezyjczykiem. Państwo zamieszkuje aż trzysta różnych grup etnicznych z własnymi tradycjami i zwyczajami. Daje to fantastyczną możliwość przyjezdnym do odkrywania różnic poszczególnych regionów państwa.

Jeśli jednak można coś nazwać “typowym” dla kultury Indonezji, to są to teatry cieni - wayang kulit. Podczas takiego spektaklu prezentowane są sceny z indyjskich poematów i lokalnych legend przy akompaniamencie orkiestry gamelat. Aktorami są misternie wycięte z papieru sylwetki postaci, których cienie rzuca się na ekran. Będąc w Indonezji, koniecznie wybierz się na taki spektakl.

Czy wiesz, że…

* z Indonezji pochodzi najdroższa kawa świata – kopi luwak; powstaje ona z ziarenek kawy jedzonych, a potem wydalanych przez zwierzę zwane cywetą; wybiera ono dla siebie tylko najlepsze ziarna, a proces ich nadtrawienia w jej organizmie nadaje kawie delikatny aromat

* na wyspie Bali od wieków praktykowana jest osobliwa tradycja – walki kogutów; otwierają one wszelkie święta i uroczystości, a ptak, który przegra pojedynek jest formą ofiary dla duchów

* w Indonezji rośnie też największy kwiat świata - raflezja (inaczej: bukietnica Arnolda); jest wyjątkowo brzydko pachnącym pasożytem, który w ten sposób wabi muchówki; do tego zakwita tylko kilka dni w roku, więc Ci, którzy ją widzieli mogą uważać się za szczęściarzy

Lotnisko

Główne międzynarodowe lotniska Indonezji to Dżakarta-Soekarno-Hatta (CGK), Denpasar (DPS) na Bali, Surabaja-Juanda (SUB) na Jawie.

Znajdź tanie loty do Indonezji na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Indonezji. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Indonezji? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.