Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Oslo Rygge - Porównaj ceny ze Skyscanner

sixt
eury
nanl
alam
avis
erac

Wynajem samochodu na lotnisku Oslo-Rygge

Skojarzenie z Norwegią może być tylko jedno – oszałamiająca i niezwykła natura. Zajrzyj do Flå i stań oko w oko z niedźwiedziem, odwiedź rejon Drammen – jeden z najbardziej autentycznych i artystycznych w kraju, odkryj ludowy klimat Oslo, a także nowoczesne oblicze Wyspy Złodziei.

Informacje aktualne na dzień 31.10.2015

Gdzie wynająć samochód na lotnisku Oslo-Rygge

Na lotnisku w Oslo funkcjonują cztery wypożyczalnie samochodów: Avis, Europcar, Hertz oraz Sixt. Ich biura obsługi znajdują się wewnątrz terminalu, na parterze tego niewielkiego lotniska.

Stacje benzynowe w okolicy lotniska Oslo-Rygge

Wypożyczając samochód na lotnisku Oslo-Rygge, dopytaj o politykę paliwową wypożyczalni. W przypadku opcji „full to full”, wypożyczony pojazd będziesz musiał zwrócić z pełnym bakiem. Na szczęście w promieniu 7 kilometrów znajduje się aż sześć stacji benzynowych. Najwygodniej będzie zatankować na stacji Shell. Wystarczy, że z trasy E6 wybierzesz zjazd na lotnisko (nr 12 Halmstadkrysset) i na najbliższym rondzie pojedziesz w kierunku przeciwnym niż port lotniczy. Od widocznej z daleka stacji dzieli Cię jedynie 300 metrów.

Jazda samochodem w okolicy lotniska Oslo-Rygge

Jazda samochodem w okolicy lotniska Oslo-Rygge jest bardzo łatwa. Spod terminalu jedna droga wiedzie do ulicy dojazdowej Flyplassveien. Nią, po przejechaniu 1,2 kilometra dojedziesz do niewielkiego ronda i wjazdu na główną trasę E6. Pojedź w prawo, by dojechać do Oslo lub skręć w lewo, by dojechać do Goteborga, i dalej – na przykład Jonkoping czy nawet do Danii.

Miejsca, do których warto pojechać

Oto nasz subiektywny mini-przewodnik po miejscach, do których warto pojechać z lotniska Oslo-Rygge.

Oslo

W Oslo warto zagłębić się w niegdyś opuszczone zakątki miasta, by odkryć jego… nowoczesne i ludowe oblicze. Zajrzyj na docenioną przez Financial Times wyspę Tjuvholmen, dawniej miejsca wstydu zwane Wyspą Złodziei, dziś dumy miasta dzięki genialnemu muzeum Astrup Fearnley. Zobacz słynny polarny statek Fram w Muzeum Fram, Narodową Galerię Sztuki z niezwykłym Krzykiem Edvarda Muncha, a także zajrzyj do Muzeum Łodzi Wikingów oraz skocznię Holmenkollen i jej punkt widokowy.
Do Oslo dojedziesz w 50 minut pokonując 68 kilometrów częściowo płatnymi drogami. Tuż przy lotnisku skorzystaj z wjazdu 12 na trasę E6 (jedyny możliwy wjazd). I zgodnie z oznakowaniem – skręć w prawo. Trasa E6 doprowadzi Cię aż na przedmieścia Oslo, a po drodze czekają Cię oszałamiające widoki.

Drammen

Rejon Drammen to okolica, w której na własnej skórze poczujesz, jak miejskie życie koegzystuje z niezwykłą sztuką i norweską przyrodą. Zajrzyj do zdobnego teatru Drammen i Vestfossen Kunstlaboratorium, czyli tutejszego Laboratorium Sztuki i jego kolekcji sztuki nowoczesnej. W muzeum Drammen znajdziesz kolekcje słynnych sreber i szkieł, a w muzeum Nøstetangen przyjrzyj się kultowej i pierwszej hucie szkła w kraju! Do Drammen dotrzesz w 70 minut pokonując 82 kilometry. Z lotniska kieruj się w stronę Oslo trasą E6. Gdy po prawej stronie miniesz jezioro Arungen wypatruj zjazdu w Vassum w kierunku E18/Drammen/Nesodo. Skręć w trasę 23 i pokonaj zatokę Oslofjordtunnelen. Kontynuuj jazdę trasą 23 i zjedź w Rv282. Tu wypatruj znaków na Drammen, od którego dzielą Cię 4 kilometry.

Flå

Wizyta we Flå to spotkanie z autentyczną i naturalną Norwegią. Odwiedzisz tu wciąż działające farmy mleczne, a w Dolinie Artystów zobaczysz Hagan, Lauvlię czy Centrum Muzyki Ludowej w Buskerud. Szczególnie polecamy wizytę w parku Vassfaret, gdzie może uda Ci się stanąć oko w oko z łosiem i niedźwiedziem, w ich naturalnym środowisku oczywiście. Skosztujesz tu przysmaków, m.in. w namiocie Samów. Jeśli pragniesz dodatkowych wrażeń udaj się w okolice rzeki Hallingdal na prawdziwą kajakową wyprawę! Od Flå dzieli Cię 190 kilometrów i 2,5 godziny jazdy częściowo płatnymi drogami. Z lotniska kieruj się drogą E6 na Oslo. Dalej wybierz trasę E18, miń miejscowość Sandvika i skręć w prawo, na E16. Kontynuuj jazdę aż napotkasz zjazd w Rv7/Soknedalsveien. Ta trasa doprowadzi Cię do celu.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.