Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Kraków - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

###Wynajem samochodów na lotnisku Kraków Balice Informacje aktualne na czerwiec 2015

Nie tylko sam Kraków, ale i jego okolice to fantastyczny region turystyczny, z wieloma miejscami wartymi odwiedzenia. Jeśli cenisz sobie wygodę i niezależność, wynajęcie samochodu na lotnisku Kraków-Balice jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz z łatwością dojechać na przykład do Wieliczki, Lanckorony czy Zakopanego. ###Gdzie wypożyczyć auto? Na lotnisku Kraków-Balice istnieje duży wybór firm oferujących wynajem samochodów. Należą do nich między innymi Avis, Budget, Europcar, Hertz, czy Sixt. Na czas wdrażania inwestycji w ramach projektu Kraków Airport 2015, wszystkie stanowiska wypożyczalni samochodów zostały przeniesione na parking wielopoziomowy. ###Stacje benzynowe w pobliżu lotniska Kraków Niektóre firmy wymagają, aby wynajęty samochód zwrócić z pełnym bakiem, dlatego bardzo wygodne jest to, że przy samym lotnisku, nieopodal parkingu znajduje się stacja benzynowa. Na trasie prowadzącej z lotniska do Krakowa, jak i w innych kierunkach, również można bez problemu znaleźć stacje paliw. ###Jak dojechać do Krakowa? Lotnisko Kraków jest położony jedenaście na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice. Trasę między lotniskiem a miastem można przebyć na kilka sposobów, ale najwygodniejsza jest droga przez drogę krajową numer 7. Przy standardowym natężeniu ruchu podróż nie powinna zająć dłużej niż pół godziny.

Sam Kraków najwygodniej zwiedzać korzystając z komunikacji miejskiej i własnych nóg. Na piechotę masz szansę zatrzymywać się w miejscach, które Ci się spodobają, zbaczać w boczne uliczki i zaglądać na podwórka kamienic. Będąc w Krakowie nie można nie zobaczyć Wawelu, czy Sukiennic. Poza tymi najbardziej znanymi atrakcjami, warto też pokusić się o spacer mniej tradycyjnym szlakiem, odkryć Pogórze, Podziemne Muzeum Krakowa czy lokalne sklepy ze starociami i najlepsze krakowskie ciastkarnie. Przeczytaj, co jeszcze warto zwiedzić w Krakowie. ###Trasa do Lanckorony Jadąc około czterdzieści minut drogami A4 i DK52 z lotniska Kraków Balice można dojechać do artystycznej miejscowości Lanckorona. Położone na rzeką Skawinką miasteczko to popularne zaplecze wypoczynkowe dla krakowian, nazywane jego „płucami” ze względu na walory przyrodnicze i niezwykle czyste powietrze. Można tu spacerować pośród oryginalnej drewnianej zabudowy z XIX wieku, wybrać się na wycieczkę w góry po Beskidzie Makowskim czy zwiedzić ruiny średniowiecznego zamku na lanckorońskiej górze. ###Trasa do Wieliczki Innym pomysłem na wycieczkę samochodem z lotniska Kraków Balice jest zwiedzenie kopalni soli w Wieliczce. Można do niej dotrzeć w pół godziny wybierając trasę przez autostradę A4. Trwająca około dwóch godzin podziemna wycieczka po kopalni dostarczy wspomnień na całe życie. Poza zwiedzeniem unikatowej kaplicą świętej Kingi i wysłuchaniu historii o pracy średniowiecznych górników, warto skorzystać z panującego tu mikroklimatu, szczególnie jeśli cierpisz na choroby układu oddechowego. ###Trasa do Zakopanego Aby poczuć wyjątkowy klimat Zakopanego, trzeba pokonać samochodem odcinek stu trzynastu kilometrów. Jadąc z lotniska Balice, można wybrać na przykład trasę drogą krajową 47 przez Rabkę Zdrój. Zimą w Zakopanem można jeździć na nartach, a wieczory spędzać przy góralskiej muzyce i grzanym winie z ziołami. Latem, przemierzać szlaki górskie, ze szczególnym uwzględnieniem Morskiego Oka i jeść gofry na Krupówkach. O każdej porze roku warto też spacerować po mieście i podziwiać charakterystyczną architekturę w stylu zakopiańskim. Jej twórcą jest ojciec wybitnego poety „Witkacego”, Stanisław Witkiewicz.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.