Europcar — porównaj oferty wypożyczalni samochodów w Skyscanner

Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Europcar to jedna z największych korporacji na świecie zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Główna siedziba należącej do francuskiego koncernu Eurazeo firma ma swoją siedzibę pod Paryżem. To właśnie tam po raz pierwszy w Europie podjęto próbę wynajmowania samochodów, pomysłu, który wcześniej dobrze przyjął się w Stanach Zjednoczonych.

Europcar powstał w 1949 roku w Paryżu i od tamtego czasu firma działa nieprzerwanie, poszerzając swój zasięg i ofertę. W 1973 roku otwarto pierwsze filie Hertz w Belgii, Niemczech, Holandii i Szwajcarii, w kolejnych latach we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Do Polski Europcar wkroczył w roku 1991, a w 2000 nawiązał współpracę z Budget Rent A Car, dzięki czemu poszerzył swoje wpływy o Kanadę i Amerykę Północną.

Europcar działa na terenie Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji, ale najbardziej rozpoznawany jest we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Flota, jaką dysponuje firma to ponad dwieście piętnaście tysięcy aut, dostępnych w trzynastu tysiącach punktów na całym świecie. Około ośmiuset lokalizacji to lotniska, dwieście z nich to lotniska europejskie. W Polsce punkty wynajmu aut znajdują się w największych miastach i lotniskach międzynarodowych. I tak, samochód z Europcar można wypożyczyć w Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Świnoujściu, Toruniu, Tychach, Warszawie i Wrocławiu. Auta dostępne w Europcar można dopasować według klasy i ceny. Są to między innymi Renault Twingo, Opel Corsa, Opel Astra, Mercedes Benz, BMW czy Dacia Duster. Dostępna jest też możliwość wykupienia dodatkowego wyposażenia, fotelików dla dzieci, nawigacji GPS, czy łańcuchów śniegowych.

Ważnym elementem wizerunku firmy jest promowanie korzystania z samochodów jak najbardziej przyjaznego środowisku. Europcar wykorzystuje nowoczesne technologie, oferując auta elektroniczne i hybrydowe i rozpowszechnia wiedzę na temat dobrych praktyk. Promuje też francuski zawodowy zespół kolarski Team Europcar, startujący w najważniejszych wyścigach na świecie.

Wyszukiwarka samochodów do wynajęcia Skyscanner pozwala na szybkie odnalezienie auta idealnego do potrzeb pod względem ceny, klasy i lokalizacji. W przejrzysty sposób prezentuje wyniki dostępnych ofert z Europcar i innych wiodących korporacji.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.