Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Gran Canaria - Porównaj ceny ze Skyscanner

Gran Canaria to jedna z głównych Wysp Kanaryjskich, niezwykle zróżnicowana pod względem geograficznym i przyrodniczym z zatrzęsieniem rajskich plaż. Jej główne drogi to GC1 z Las Palmas do Arguineguín i GC2 z Las Palmas do Agaete – są to też jedyne drogi szybkiego ruchu na wyspie. Ale kto by się spieszył na wakacjach? Cała przyjemność w zwiedzaniu tej wyspy samochodem polega na cieszeniu się otaczającymi krajobrazami i odkrywaniu ciekawych miejsc z dala od ubitego szlaku. Warto jednak uważać podczas poruszania się samochodem w jej górzystych terenach – tam jazda po wąskich, krętych drogach może być szczególnie wymagająca.

Gran Canaria to popularny ośrodek turystyczny, nie brakuje tu więc możliwości wynajęcia samochodu. Najwygodniej zrobić to na lotnisku lub w oddalonej od niego o dwadzieścia pięć kilometrów stolicy, Las Palmas, ale stanowiska wypożyczalni znajdują się w wielu punktach wzdłuż wybrzeża, z wyjątkiem zachodniej części wyspy. Na Gran Canaria można skorzystać z usług między innymi takich renomowanych agencji jak Sixt czy Europcar. Dostępne są różne modele aut, w tym Volvo, Citroeny czy Ople.

Jeżdżąc samochodem po Gran Canaria zauważysz, że większość kierowców nie zatrzymuje się przed pasami, ale nie bierz z nich przykładu. Parkując auto zwróć uwagę na niebieskie znaki, określające strefę parkowania. Aby zatrzymać się w niej, trzeba uiścić opłatę, a bilecik położyć za szybą. W niektórych miejscowościach, bilet można kupić od pracowników w żółtych kamizelkach. Podczas jazdy wszyscy pasażerowie powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci poniżej dwunastego roku życia muszą zajmować tylne siedzenia w specjalnych krzesłach.

Dzięki swojemu zróżnicowaniu, Gran Canaria oferuje szereg interesujących kierunków na jednodniowe wycieczki samochodowe. Jednym z nich jest prowincja Tejeda, położona około 40 kilometrów od Las Palmas. Trasa między tymi miejscami jest dość kręta, ale za to otoczona pięknymi krajobrazami, a po drodze można odwiedzić miejscowości Santa Brigida i San Mateo. Poza samym miastem Tejeda, w okolicy znajduje się najwyższy szczyt wyspy, Cruz de Tejada (2000 metrów) będący częścią parku krajobrazowego. Podróż można kontynuować jadąc na południe do Maspalomas. Można też wrócić do Las Palmas nieco inną drogą, odkrywając nowe wioski i miasteczka, a do Maspalomas wybrać się innego dnia. Tak czy inaczej to miejsce to obowiązkowy punkt na liście każdego, kto odwiedza Gran Canarię. Poza plażami i słynną latarnią Faro, znajduje się tu absolutny cud natury: rozległy ekosystem wydmowy.

Na zachodnim wybrzeżu wyspy na uwagę zasługuje z kolei Guayadeque. Pośród zarośniętej palmami doliny i majestatycznego krajobrazu górskiego można tu odnaleźć jaskinie przekształcone w domy. Można tu dotrzeć wybierając drogę na Ingenio. W okolicy warto zajechać do Parku Krokodyli, zamieszkałego przez setki przedstawicieli tego gatunku. Mieszkają tu także inne zwierzęta takie jak egzotyczne ptaki, zebry czy małpy, a wszystkie znalazły się w rezerwacie przejęte z prób nielegalnego przemytu lub zostały odebrane właścicielom, którzy nieodpowiednio się nimi zajmowali. Między Guayadeque a Las Palmas znajduje się jeszcze inne zdumiewające miejsce: krater wygasłego wulkanu, tak zwana Caldera Bandama. U jego progu zaczyna się ścieżka prowadząca do starej, ukrytej winnicy.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.