Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Stambuł - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Stambuł to wielka metropolia, w której warto rozważyć wynajęcie samochodu. Z jednej strony zapewni to komfort przemieszczania się, szczególnie jeśli planujesz także wypady za miasto. Z drugiej strony, w Stambule łatwo się zgubić, utknąć w korku, za to bardzo trudno zaparkować. Zaplanuj wcześniej podróż, aby najlepiej wykorzystać swój czas w Turcji i w bezpieczny i wygodny sposób zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc.

W okolicach Stambułu nie brakuje miejsc, z których można wynająć auto. Dużą ofertę można znaleźć na lotnisku, ale i w wielu innych punktach miasta. W Stambule poleca się raczej korzystanie z większych, renomowanych wypożyczalni, jak Hertz czy Avis. Do dyspozycji klientów jest szeroka gama aut z różnym wyposażeniem, w rożnych cenach i rozmiarach. Niezależnie od tego czy podróżujesz samotnie, z partnerem czy całą rodziną, bez trudu wypożyczysz samochód, który odpowiada Twoim potrzebom.

Podczas planowania podróży samochodem po Turcji, koniecznie zapoznaj się z lokalnymi przepisami ruchu drogowego. Trzeba na przykład pamiętać, że używanie świateł mijania jest tu obowiązkowe w terenie zabudowanym po zapadnięciu zmierzchu i przy widoczności ograniczonej warunkami atmosferycznymi. Obowiązujące limity prędkości to 50 km/godz w terenie zabudowanym, 90 km/godz na pozostałych drogach i 120 km/godz na autostradach. Miejsca, które często odwiedzają turyści, są kontrolowane przez radary, warto więc przestrzegać tych ograniczeń.

Jazda samochodem po Turcji to kompromis między niezłymi drogami i brawurową jazdą lokalnych kierowców. Z drugiej strony, posiadanie wynajętego auta do dyspozycji pozwala na poznanie prawdziwej, wiejskiej Turcji, która za granicami Stambułu przybiera zupełnie nowe oblicze. Jeśli masz więc ochotę zrobić sobie mały odpoczynek od wielkomiejskiego gwaru, rusz w trasę. Jechanie samochodem pomiędzy tureckimi wioskami, pozwoli Ci na podejrzenie prawdziwie lokalnego, autentycznego życia.

Jedną z propozycji na jednodniową, albo dłuższą wycieczkę jest miasto İznik, w starożytności i średniowieczu znane jako Nicea (do dziś ta nazwa może pojawiać się na mapach). Jeśli odwiedziłeś/aś już Błękitny Meczet w Stambule, tutaj możesz zobaczyć, gdzie powstawały kafelki do jego dekoracji. W XV wieku sułtan sprowadził tutaj mistrzów ceramiki, dając początek rozkwitowi tej gałęzi przemysłu. Na początku XVII wieku powstało tu ponad dwadzieścia jeden tysięcy płytek w pięćdziesięciu różnych wzorach, które do dziś zdobią jedną z najsłynniejszych budowli w Stambule. Trasa ze Stambułu do İznika to około sto trzydzieści kilometrów, w tym trasa prowadząca przez płatną autostradę oraz przeprawa promem.

Jeśli masz ochotę na nieco krótszy wypad, dużo prostsza i szybsza droga prowadzi ze Stambułu do stanowiska archeologicznego w Troi. Aby tam dotrzeć, trzeba przejechać raptem kilkanaście kilometrów na północ drogą Barbaros Boulvard. Troję znamy przede wszystkim dzięki „Iliadzie” Homera, która zawiera fragmenty opisujące wojnę trojańską. Do języka weszło nawet określenie „koń trojański”, które odnosi się do podstępu wykorzystanego podczas tej właśnie wojny.

Warto pokusić się i zorganizować wycieczkę samochodem do miasta Gallipoli, położonego w prowincji Çanakkale, na półwyspie Gallipoli. Podczas Pierwszej Wojny Światowej stoczono tu przegraną bitwę, której celem było zdobycie Stambułu i wyeliminowanie z udziału w wojnie Imperium Osmańskiego. Była to największa operacja desantowa w tych latach. Odwiedzający Gallipoli mają okazję przejść przez historyczne pole walki, zobaczyć okopy i tunele wojenne i zwiedzić miejscowe muzeum. Aby dotrzeć do półwyspu, jadąc ze Stambułu, trzeba pokonać około dwustu siedemdziesięciu kilometrów.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.