Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Kreta - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wynajęcie samochodu na Krecie pozwala na wygodę i niezależność w odkrywaniu tej pięknej wyspy. Istnieje tu dość dobrze rozbudowany system dróg, ale ze względu na górzyste ukształtowanie terenu jazda samochodem wymaga sprawnego i uważnego kierowcy.

Na Krecie można w łatwy sposób wynająć samochód, choć nie we wszystkich częściach wyspy znajdują się wypożyczalnie. Największy ich wybór można znaleźć na lotnisku i w mieście Heraklion, a także w innych punktach na wybrzeżu, na przykład w Chanii. Na Krecie można w dobrej cenie wynająć zarówno kompaktowe auto miejskie, jak i większego rodzinnego VAN-a. Popularne modele to tutaj między innymi Opel, Seat czy Volkswagen.

Na Krecie znajduje się dość dobra, rozbudowana sieć dróg, co oznacza, że asfaltem można dotrzeć nawet do mniejszych miejscowości. Nierzadko zdarza się jednak, że nawierzchnia nie jest odpowiednio utrzymana, a drogi są w większości wąskie i kręte. Warto pamiętać, że stacje benzynowe w mniejszych miejscowościach często są otwarte tylko do 9 wieczorem, a miejscowi sprzedawcy mogą oczekiwać zapłaty w gotówce. Na głównej autostradzie na wyspie stacje benzynowe oddalone są od siebie o kilkadziesiąt kilometrów i są w większości zamknięte w niedzielę i święta.

Na Krecie panuje ruch prawostronny. Mieszkańcy wyspy prawie nigdy nie zatrzymują się przed znakiem stop i lubią bardzo szybką jazdę, mimo częstych kontroli prędkości. Uważaj szczególnie jeżdżąc po Krecie nocą, nie zawsze, wszystkie pojazdy i przeszkody będą odpowiednio oświetlone. W większych miastach na Krecie miejsca parkingowe są płatne, ale opłaty nie są wysokie. Uiszcza się je w parkomatach stojących na ulicy. Staraj się parkować zgodnie z przepisami i nie sugeruj się tym, jak zaparkowane są inne auta. Bardzo łatwo jest tu dostać wysoki mandat za złe parkowanie.

Na Krecie jest mnóstwo miejsc do odkrywania i są to zarówno rajskie plaże, tajemnicze jaskinie, jak i zabytki o wartości kulturowej. Zwiedzanie wyspy można zorganizować według najpiękniejszych i najbardziej znanych jej zakątków, albo tematycznie, na przykład szlakiem ukrytych plaż albo starożytnych, świętych drzewek, z których każde ma swoją historię. Polecamy kilka kierunków, które szkoda byłoby odpuścić podczas pobytu na Krecie.

Około sześćdziesiąt kilometrów na południowy-wschód od Heraklionu znajduje się mityczna jaskinia Dikti, w której urodził się Zeus. Jest ona zlokalizowana na zboczu Lassithi, aby do niej wejść, trzeba więc porzucić auto i wdrapać się na górę z wioski Psychro. Po kilkunastominutowej wspinaczce można jednak ochłodzić się we wnętrzu jaskini, podziwiając jej fantazyjne kamienne formy.

W zachodniej części wyspy warto odwiedzić drugie co do wielkości miasto Krety, Chanię. Aby do niej dotrzeć, trzeba przejechać około sto czterdzieści kilometrów biegnącą wzdłuż wybrzeża E75. Na miejscu można zwiedzić ciekawe muzea i przyjrzeć się architekturze kościołów. Ale chyba największa frajdę sprawia spacer po stary weneckim porcie i posiedzenie w lokalnych tawernach przy dobrym jedzeniu i z widokiem na morze.

Jeśli zdecydujesz się na jeżdżenie po Krecie w poszukiwaniu najpiękniejszych plaż, czeka Cię sporo miłych niespodzianek. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest plaża Preveli, położona na południowym wybrzeżu Krety. Z Heraklionu dojedziesz tam w mniej więcej dwie godziny, kierując się na zachód E75, ale skręcając na południe w Rethimno. Preveli słynie z palm daktylowych porastających wybrzeże rzeki uchodzącej do morza. Na tej samej trasie, ale odbijając na zachód w miejscowości Pale, dotrzesz do innej zjawiskowej plaży, Frangokastello. Swój urok zawdzięcza ona usytuowaniu przy średniowiecznym zamku i tle gór.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.