Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Abu Zabi - Porównaj ceny ze Skyscanner

eury
sixt
avis
alam
budg
erac

Abu Dabi jest zaprojektowane pod kątem jazdy samochodem, dlatego poruszanie się wynajętym autem po mieście jest proste i komfortowe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że duża część mieszkańców i przyjezdnych korzysta z tego sposobu przemieszczania się, co często prowadzi do korków.

W Abu Dabi bez trudu można wynająć samochód. Stanowiska międzynarodowych (Thrifty, Europcar, Avis) i lokalnych agencji zlokalizowane są niemal na każdym kroku, szczególnie na lotnisku i w centrum miasta. Do wyboru klientów jest cały wachlarz aut, od kompaktowych aut miejskich, przez vany i SUV-y, po auta luksusowe. Do popularnych modeli należą tu między innymi Hyundai, Ford, Chevrolet, Nissan, Opel, Toyota czy Kia. Aby było możliwe wynajęcie samochodu w Abu Dabi, konieczne jest posiadanie karty kredytowej. Niektóre wypożyczalnie mogą wymagać okazania międzynarodowego prawa jazdy.

Drogi w Abu Dabi i jego okolicach są doskonałej jakości, sygnalizacja świetlna sprawna, a oznaczenia precyzyjne. Warto jednak pamiętać, że ze względu na stale prowadzone prace rekonstrukcyjne, mapy szybko się dezaktualizują. Paliwo jest bardzo niedrogie, ale trzeba się też liczyć z opłatami za korzystanie z niektórych dróg, np. Sheikh Zayed Road. W Abu Dabi grożą bardzo surowe kary za prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu: są to wysokie grzywny, chłosta, a nawet więzienie. Przestrzeganie dozwolonej prędkości (50-60 kilometrów na godzinę w mieście i 120 kilometrów na godzinę na autostradach) jest kontrolowane przez gęsto rozstawione radary. Również drugie przejechanie na czerwonym świetle grozi więzieniem. Za kolejne, mieszkańcom może grozić deportacja z kraju. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma sensu próbować uciekać przed policją, która słynie tu z posiadania superszybkich sportowych aut. Warto mieć świadomość tych zasad i stosować się do nich.

Parkowanie w Abu Dabi może wyglądać bardzo różnie w zależności od dzielnicy. Najtrudniej znaleźć miejsce w dzielnicy biznesowej. W całym mieście znajdują się zarówno strefy bezpłatnego parkowania, jak i płatnego parkowania w ramach programu Mawaqif. Zezwala on na uiszczenie opłaty za miejsce parkingowe w parkomacie na ulicy lub w ramach subskrypcji przez telefon komórkowy. Wielopoziomowe parkingi można zawsze znaleźć przy centrach handlowych, np. przy Al Wahda.

Mając do dyspozycji wynajęty samochód w Abu Dabi, warto odwiedzić także inne miejsca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Dubaj. Można do niego dojechać popularną, pięcio-pasmową autostradą E11. Pokonanie 130-kilometrowej trasy między miastami nie powinna zająć dłużej niż półtorej godziny. Tyle samo trwa podróż samochodem z Abu Dabi do Miasta-Ogrodu, czyli Al Ajn.

Około dwieście kilometrów dzieli Abu Dabi od uważanego za jeden z najprzyjaźniejszych i spokojnych emiratów Umm al-Kajwajn, ze stolicą o tej samej nazwie. Można tam dotrzeć jadąc przez Dubaj lub równoległą trasą oddaloną od wybrzeża. Obowiązkową wycieczką z Abu Dabi jest odwiedzenie Liwa Oasis. Oddalony o dwie godziny od miasta region słynie z gigantycznych wydm i porozrzucanych pomiędzy nimi wiosek beduińskich. Można się tu dostać autostradą E11, a potem nową drogą, prowadzącą prosto do Liwa Oasis. Warto też rozważyć nieco dłuższe wycieczki z Abu Dabi do sąsiednich państw. Można stąd odwiedzić Oman albo Iran, w szczególności turystyczną wyspę Kisz.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.