Wiadomosci Zwiedzanie Niemiec: TOP 10 pomysłów!

Wszystkie artykuły

Zwiedzanie Niemiec: TOP 10 pomysłów!

Baśniowe zamki na wzgórzach i imponujące koncerty? A może niekończące się bogactwo smaków piwa i selfie z Breżniewem i Honeckerem? Jeśli to Twoje pierwsze skojarzenia, gdy myślisz o wyprawie do Niemiec, do swojej listy atrakcji, dopisz jeszcze te 10 pomysłów Skyscanner. A potem ruszaj w drogę do naszego zachodniego sąsiada w poszukiwaniu przygód!

Pociągiem, autobusem, samolotem albo polskimi autostradami. Do Niemiec możesz dziś dojechać szybko i wygodnie. To świetne miejsce na weekendowy wypad. A jeśli masz więcej czasu, to atrakcji po drugiej stronie Odry też nie zabraknie. Skorzystaj z 10 wskazówek Skyscanner, a gwarantujemy, że pod koniec swojej wyprawy trudno będzie Ci tym wszystkim atrakcjom powiedzieć „Auf Wiedersehen”.

1. Świętuj na Oktoberfest

Od jasnego pszenicznego po ciemny ale. Już sam wybór typu piwa na najsłynniejszym niemieckim festynie może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak na myśl o litrowym kuflu złocistego trunku nabierasz jeszcze więcej smaku, zarezerwuj hotel w Monachium już teraz. Niech nie zmyli Cię nazwa tego święta, Oktoberfest zaczyna się już we wrześniu! A jeśli chcesz na całego wpasować się w obyczaje chmielowych uroczystości, zachowaj jeszcze trochę gotówki i na miejscu kup sobie Lederhosen. Od razu będziesz wyglądać jak bawarski piwosz.

Sprawdź też: 8 powodów, dla których trzeba być na Oktoberfest

Sprawdź ceny lotów do Monachium podczas Oktoberfest, klikając w zdjęcie:

 

2. Rusz w drogę Romantycznym Szlakiem

To może być najbardziej romantyczna wyprawa samochodowa, jaką dotychczas przeżyłeś. Czterysta kilometrów drogi z Würzburga do Füssen w południowych Niemczech to zupełnie inne widoki niż monotonny krajobraz widziany z niemieckich autostrad. Romantyczna trasa jest wręcz usłana bajkowymi miasteczkami i urokliwymi wioskami. A każde z nich wydaje się zapraszać do siebie choćby na chwilę. Gdy nadmiar wyboru wprawi Cię w zakłopotanie, postaraj się zajechać do Rothenburga nad Tauberem i zwiedzić tamtejszą starówkę.

3. Pójdź do Filharmonii Berlińskiej

Filharmonię w Berlinie uznaje się za jedną z najlepszych na świecie. I nic dziwnego, bo była niegdyś drugim domem dla Wagnera czy Beethovena. Mistrzowski duch tamtych czasów wciąż jest tu obecny. Dlatego trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce, by choć przez chwilę móc podelektować się dźwiękami niemieckiej muzyki, zarówno klasycznej, jak i współczesnej. Warto także zwiedzić sale koncertowe filharmonii. Tu potrzebny jest jednak specjalny bilet, o który trzeba zadbać wcześniej, bo chętnych nie brakuje.

Sprawdź ceny lotów do Berlina, klikając w zdjęcie:

4. Idź na starówkę w Düsseldorfie

Altstadt w Düsseldorfie jest pełna świetnych barów, restauracji i klubów nocnych. To tu skosztujesz popularnego w tym regionie piwa typu alt. Ten górnej fermentacji trunek warzy się w tradycyjnych browarach usytuowanych wokół miasta. Jednym z najbardziej znanych jest browar Uerige, który zatrudnia specjalnie wtajemniczanych cervesariów (speców od piwa). Po degustacji, wybierz się na spacer wzdłuż brzegu Renu. Potem zamów sobie talerz Rheinischer Sauerbraten (słodko-kwaśna pieczeń wołowa z rodzynkami) w jednej z restauracji z widokiem na rzekę.

Sprawdź ceny lotów do Düsseldorfu, klikając w zdjęcie:

5. Daj się zachwycić w muzeum Städel

Siedem wieków klasycznych dzieł sztuki i architektury europejskiej pod jednym dachem. Takie jest właśnie muzeum Städel we Frankfurcie nad Menem. 2015 rok to dwusetna rocznica istnienia placówki. Z tej okazji muzeum przygotowało specjalne koncerty, seminaria i inne atrakcje. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w Niemczech. Dlatego tuż obok tych wszystkich wspaniałych dzieł nie zabraknie też i złocistego napoju. Wystarczy, że zasiądziesz w ogródku przy muzeum. To będzie prawdopodobnie jedyna taka okazja w Europie – wypić piwo w muzeum.

Sprawdź ceny lotów do Frankfurtu, klikając w zdjęcie:

6. Zamów sobie 0.5 w Hofbräuhaus

Tak, znowu idziemy do baru. Niemcy naprawdę traktują picie piwa bardzo poważnie. A monachijski Hofbräuhaus to jedna z najsłynniejszych piwiarnii na świecie. Założony w 1589 r. przez księcia Bawarii browar dworski oferuje dziś bogatą gamę smaków – od majowego koźlaka po znane z Oktoberfest lagery. Taka pijalnia to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale i prawdziwe doświadczenie długiej tradycji warzelniczej. Pamiętaj, aby w przerwie między jednym a drugim piwem, zamówić sobie Brotzeit, czyli talerz bawarskich wędlin i serów.

7. Podziwiaj sztukę w galeriach w Dreźnie

Jeśli chcesz zwiedzić kilka interesujących galerii sztuki za jednym zamachem i uniknąć kolejek, zrób to w Dreźnie. Staatliche Kunstsammlungen Dresden, czyli Drezdeńska Kolekcja Dzieł Sztuki, na początku gromadziła prace należące do XVI-wiecznej arystokracji. Dziś są to już bezcenne zbiory pochodzące z całej Europy. Na wycieczkę po galeriach najlepiej zaplanować cały dzień, pakując przy tej okazji coś na piknik, żeby potem rozłożyć się na przygalerianych trawnikach. Dokąd pójść? Możliwości jest bez liku. Galeria Nowych Mistrzów, Zamek Drezdeński czy Muzeum Sztuki Dekoracyjnej – to tylko niektóre z nich.

Sprawdź ceny lotów do Drezna, klikając w zdjęcie:

8. Siadaj za kółkiem i ruszaj na Autobahn!

Jeśli jeszcze nie jechałeś niemieckimi autostradami, zrób to koniecznie! Można nimi dojechać niemal do każdego miasta w kraju. Tak, to prawda, że na Autobahnen nie ma standardowego ograniczenia prędkości, pod warunkiem, że znaki nie pokazują inaczej. Warto zatem patrzeć na oznaczenia drogowe i w lusterka, bo niektórzy kierowcy pędzą z szybkością błyskawicy. Nowością dla polskiego uczestnika ruchu mogą być limity prędkości z dopiskiem „bei Nässe”. Obowiązują one tylko wtedy, gdy jezdnia jest mokra.

9. Wejdź do baśniowego zamku Neuschwanstein

Tuż u podnóża alpejskich szczytów stoi XIX-wieczny zamek, który na życzenie króla Bawarii, Ludwika II, miał odzwierciedlać średniowieczną architekturę i kulturę rycerską. Gdy się na niego spojrzy, ma się wrażenie, że otworzyła się przed nami karta z księgi z baśniami. Odczucie to będzie jeszcze silniejsze, gdy na zamczysko popatrzymy z zawieszonego nad przepaścią Mostu Marii. Neuschwanstein to idealne miejsce do zabrania swojej księżniczki.

Sprawdź też: 15 najpiękniejszych zamków Hiszpanii

10. Zobacz, co zostało z Muru Berlińskiego

Nie można zwiedzić Niemiec bez zobaczenia pozostałości historycznego muru oddzielającego wschodnią i zachodnią część kraju. Ponad 150-kilometrowy betonowy wał wzniesiony przez komunistyczne władze w 1961 roku, był przez lata symbolem podzielonej Europy i symbolem zimnej wojny. Po tym, jak w 1989 r. zburzono tę posępną konstrukcję, pozostałości muru głównego zobaczyć można właściwie już tylko w trzech miejscach dzielnicy Mitte. Koniecznie jednak wybierz się w okolice dworca wschodniego i obejrzyj dziesiątki prac artystów z całego świata wykonanych na resztkach tzw. Hinterlandmauer, czyli muru tylnego. To właśnie w East Side Gallery zobaczysz słynny pocałunek Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera.

Sprawdź też: 10 miast na świecie z najlepszymi graffiti

Sprawdź też:

10 alternatywnych pomysłów jak zwiedzać Londyn

Paryż: miejsca do zwiedzania polecone przez mieszkańca

Lizbona: najlepsze atrakcje stolicy Portugalii

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa