Wiadomosci Weekend w Paryżu – najlepsze wskazówki

Wszystkie artykuły

Weekend w Paryżu – najlepsze wskazówki

Jak spędzić niezapomniany weekend w Paryżu? Poznaj nasze praktyczne porady na krótki pobyt w tym mieście*.

Weekend w Paryżu: dzień 1

Wieża Eiffla

Paryż to bez wątpienia to jeden z bardziej romantycznych zakątków Europy. Zobacz też inne kierunki na podróż poślubną. Swoją przygodę z tym miastem warto zacząć od Wieży Eiffla. Nie wypada wrócić stąd bez zdjęcia tego obiektu. Poznaj kilka ciekawostek o wieży Eiffla i innych znanych atrakcjach. Można skorzystać z jednego z trzech (lub wszystkich) punktów widokowych.

Najlepsza panorama jest z poziomu 276 metrów (inne można podziwiać na 115 i 57 metrze). By zaoszczędzić czas (w końcu przyjechałeś / przyjechałaś tu na krótko), zarezerwuj bilety online. Masz jeszcze inną opcję do wyboru, by jak prawdziwy Paryżanin odbyć piknik na Polach Marsowych.

Wieża Eiffla - obowiązkowy punkt na weekend w Paryżu

Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny

Spod Wieży Eiffla 20 minut spacerkiem i znajdziesz się na Polach Elizejskich, z których naturalnym kierunkiem będzie pójście pod Łuk Triumfalny. Zajmie to nieco ponad kwadrans szybkim marszem, ale bardziej realne, że będziesz iść co najmniej pół godziny, chłonąc paryską atmosferę.

Weekend w Paryżu :Łuk Triumfalny

Ogrody Luksemburskie

Jeśli trafisz na ładną pogodę warto wybrać się do Ogrodów Luksemburskich. Nawet wielbiciele ogrodów w angielskim stylu będą nimi zachwyceni. Niezależnie od tego, czy wolisz energiczny marsz, czy wylegiwanie się na ławce w słońcu, Po wizycie tutaj na pewno zgłodniejesz.

Weekend w Paryżu: Ogrody Luksemburskie

Wtedy nadejdzie czas na posiłek w miejscu, gdzie bywali wielki pisarze, jak Victor Hugo czy Ernest Hemingway. Udaj się na lunch do restauracji Polidor (41 Rue Monsieur le Prince). To dosłownie kilka minut na piechotę. Rada dla oszczędnych: wybierz danie dnia za 12 Euro. Kierując się na Rue Racine w niespełna 20 minut dotrzesz nad Sekwanę i obejrzysz z zewnątrz słynną Notre Dame.

Weekend w Paryżu: rejs po Sekwanie

Inny pomysłem jest godzinny rejs po rzece, podczas którego można obejrzeć ważniejsze zabytki miasta: wspomnianą katedrę, Luwr czy muzeum Orsay. Szczególnie do rozważenia, na weekend w Paryżu lub inny krótki pobyt, gdy czasu ma się niewiele. Koszt to około 15 Euro. Bilety można je kupić wcześniej w Internecie. Co oszczędza czas podwójnie.

Luwr

W przypadku gorszej pogody poświęć kilka godzin, a nawet i pół dnia na zwiedzanie Luwru. Co Cie tam czeka? Chociażby Mona Lisa, która zza szyby obserwuje Cię niezależnie w którym miejscu sali jesteś. Nas z kolei najbardziej poruszyły tutejsze rzeźby, przede wszystkim „Eros i Psyche”. Koszt wejścia do najsłynniejszego muzeum świata to 17 Euro. Ostatnia godzina wejścia to 16:30. Bilety są do kupienia na stronie muzeum. Sprawdzisz na niej także dostępność terminów.

Weekend w Paryżu będzie niezapomnianym przeżyciem.

Rada dla oszczędnych: w każdą pierwszą sobotę miesiąca muzeum otwarte jest też od 18:00 do 21:45. Zwiedza się je wtedy za darmo.

Po solidnej porcji sztuki dla ducha, pomyśl o czymś dla ciała. Wstąp na pyszną Tartę Tatin (z jabłkami) lub croissanta do Blé Sucré przy 7 Rue Antoine Vollon. Piekarnia mieści się jakieś 20 minut drogi metrem (linia 1) od Luwru.

Weekend w Paryżu: dzień 2

Montmartre

Artystyczny duch miasta? Tylko na przechadzce po wzgórzu Montmartre. Tu się po prostu widzi, jak kiedyś żyła bohema. Co więcej, wcale nie trzeba mieć bujnej wyobraźni. Obrazy, na przykład, jak tworzył Modigliani przychodzą same. Jak zamknie się oczy, słychać też śmiech jego modelek.

Weekend w Paryżu - kierunek Montmartre

Sercem tej dzielnicy jest (nomen omen) Sacré-Cœur. Schody prowadzące do bazyliki to idealne miejsce na przemyślenia, jak i na (a jakże!) piknik. O ile nie zjadłeś / zjadłaś wcześniej śniadania w pobliskim The Hardware Société Paris na 10 Rue Lamarck. Od tej wizyty, inaczej spojrzysz na jajecznicę. Jak na dzieło sztuki.

Weekend w Paryżu: Sacré-Cœur.

La Défense

Jako przeciwwaga dla Paryża w dawnym klimacie warto zajrzeć do La Défense, dzielnicy biznesowej. Dojedziesz tu paryską kolejką RER A (z Montmartre najpierw należy wsiąść do metra, linia 2). Zrób sobie zdjęcie ze słynnym Kciukiem i obowiązkowo wznieś swój do góry. Na znak udanego wyjazdu.

Bardziej nowoczesne oblicze miasta,  La Défense, Paryż na weekend

Noclegi

Na weekend w Paryżu dobrym rozwiązaniem, jak w przypadku innych dużych miast, jest skorzystanie z opcji wynajmu pokoju lub całego lokalu od mieszkańców. Często zapłacisz mniej w porównaniu do standardowej oferty hotelowej, biorąc pod uwagę standard i lokalizację. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz w Paryżu hotelu w przyzwoitej cenie.Na przykład, w 11 dzielnicy można je znaleźć od ok. 45 Euro.

* Wskazane atrakcje są jedynie propozycją na weekend w Paryżu. Nie zawiera wszystkich najważniejszych miejsc w tym mieście. By je zobaczyć, zarezerwuj sobie co najmniej 10-dniowy pobyt.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.