Wiadomosci W poszukiwaniu Ambasadorów Uśmiechu. Fotorelacja z Kuby

Wszystkie artykuły

W poszukiwaniu Ambasadorów Uśmiechu. Fotorelacja z Kuby

Obejrzyj przepiękne zdjęcia z kolorowej Kuby: jej sympatycznych mieszkańców i wspaniałe krajobrazy

Fotorelacja z Kuby bloggera Mariusza Stachowiaka otwiera nową serię artykułów Skyscanner "Podróż miesiąca", w której udostępniamy Wam przestrzeń na podzielenie się wrażeniami z Waszych najwspanialszych podróży.

Sprawdź loty na Kubę

Hawana. Tu zacząłem poznawać Kubę

"Intrygowała mnie ta wyspa już od dawna, a ciekawość wzrastała proporcjonalnie do liczby usłyszanych historii, przeczytanych opowieści."

"Stare, lecz zadbane samochody na tle kolorowych budynków, niebiańskie plaże, zapach cygar, smaku rumu. Do tego salsa, którą czuje się całym ciałem."

"A przede wszystkim ludzie. To mieszkańcy tej gorącej wyspy tworzą jej wyjątkowy charakter. Kubańczycy są przepełnieni uśmiechem, dlatego nazywam ich Ambasadorami Uśmiechu."

"Kuba, która przenosi podróżnika w czasie. To przeskok o dobre trzydzieści lat. Do czasów, które pamiętam: kolejki do sklepów z pustymi półkami, granie w piłkę pod blokiem z kumplami."

Pierwsze spotkania z Ambasadorami Uśmiechu

"Zatrzymuję się, patrzę, podchodzę i rozmawiam. Zarażają mnie swoim uśmiechem, dzielą się radością ze mną."

"Sprzedawca bananów, który swoim uśmiechem podziękował za pomoc w wypchnięciu roweru z przyczepką pełną słodkich bananów i cytrusów."

"Uśmiechnięci uczniowie wracający do domu w mundurkach, które przypisane są do ich szkoły."

Viniales, czyli życie poza miastem

"Dokładnie tam, gdzie toczy się normalne, wiejskie życie. To dobre miejsce w podróży, aby odpocząć przez chwilę po pobycie w głośnej Hawanie."

Trynidad. Miasto, którego nie można ominąć

"Na każdej uliczce zobaczyć można widok jak z obrazka. Kolejne zdjęcie, które świetnie pasowałoby na pulpit komputera."

"Rytuał dnia codziennego. Trzeba usiąść i porozmawiać z sąsiadami, przyjaciółmi lub z kierowcą przejeżdżającego samochodu"

"Przerwa w pracy to idealny czas, aby móc wypalić kubańskie cygaro. Taki przywilej mieszkańców wyspy."

"Zawody, które u nas przeszły do lamusa to codzienny widok na Kubie. To pan spotkany na jednej z dalej położonych ulic w Trinidadzie. Każdy z nas patrzył na siebie ze zdziwieniem. Ja podziwiałem jego pracę, a on zastanawiał się, co ja robię w takim miejscu, skoro nic wokoło nie ma."

Widoki, które zostają na dłużej

"Przemierzając wyspę można napotkać na widoki, które pozostają na długo w pamięci. Kolejny raz miałem wrażenie, że trafiam na plan filmowy, reklamujący Kubę. Piękny czerwony samochód tuż przy białej plaży i błękitne morze w tle. Nie, to nie film, to normalne życie."

Kuba. Drugiej takiej wyspy nie znajdziesz

Byłem tam i teraz wiem, że Kuba to piorunująca mieszanka, gdzie nie jest tak, jak nam się wydaje, a podróżując po niej, najlepiej odrzucić wszystkie stereotypy. Przede wszystkim warto szukać prawdziwego życia. Ja to zrobiłem i spotkałem swoich Ambasadorów Uśmiechu".

Więcej zdjęć na www.mariuszstachowiak.pl

_Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i _wypożyczalni samochodów.

Mapa