Wiadomosci Sposoby na tanie loty do Tajlandii i całej Azji

Wszystkie artykuły

Sposoby na tanie loty do Tajlandii i całej Azji

Marzą Ci się wakacje na Bali albo wycieczka do Tajlandii? Połącz super cenę biletów lotniczych, dobrą pogodę i zapach Orientu. Jak? Poznaj kilka naszych trików na tanie loty do Tajlandii, Wietnamu, Malezji czy Japonii.

Nieważne, czy celem wyprawy jest Azja Południowo Wschodnia, Centralna czy Bliski Wschód. Tanie loty do Tajlandii i innych gorących kierunków złowisz dzięki naszym radom. Sprawdź też, kiedy wybrać się na wycieczkę do Wietnamu, czy na wakacje na Bali.

Jak wyszukać tanie loty do Tajlandii (i całej Azji)?

Przy bliższej lub dalszej wyprawie samolotem na sąsiedni kontynent przydadzą się narzędzia Skyscanner. Zwłaszcza, gdy dbasz o swój portfel. 
Chcesz znaleźć bilet lotniczy w dobrej cenie? Za istotną kwestię uważa się moment jego zakupu. Warto wiedzieć, kiedy najlepiej zrobić rezerwację lotu. Im wcześniej bukujesz, tym mniej płacisz. Tak mówi ogólna zasada, szczególnie przy dalszych podróżach. Wczesna rezerwacja (zwykle około dwa i pół miesiąca przed wylotem) pomoże Ci znaleźć tanie loty do Azji.

Jak korzystać z funkcji Skyscanner?

Jedną z opcji jest też zapis na alerty cenowe. Służy do tego, by na bieżąco śledzić zmiany cen lotu. Dzięki temu masz wybór, czy kupić bilet teraz czy poczekać. I trzymasz rękę na pulsie przy ważnym dla Ciebie przelocie.

Tanie loty do Azji można upolować także dzięki funkcji multi-city. Pozwala ona planować trasę na wielu odcinkach. Pomaga szybko znaleźć opcje przelotów między krajami. A dzięki temu dostać się do celu podróży “po kosztach”. Narzędzie sprawdza się w przypadku dalekich wypadów. Przelot spoza Polski? Nie ma problemu! Powrót z innego kraju? Nic prostszego! Warunkiem jest tylko niższa cena. Multi-city daje też szansę, by poznać kilka miejsc podczas jednej podróży. Ofert połączeń lotniczych między miastami Azji np. na trasie Tajlandia- Wietnam-Kambodża jest więcej.By jeździć taniej, nie bój się lotów z przesiadką. Korzystaj też z hubów lotniczych takich, jak Doha lub Singapur.

Mapa

Gdy nie musisz sztywno trzymać się terminów, warto korzystać z funkcji „Najtańszy miesiąc”. Pokazuje ona najlepszy cenowo czas w ciągu roku na lot do danego kraju Azji. Opcja “Wszędzie” pozwoli na wybór najtańszych miejsc docelowych. To idealne narzędzia, gdy w podróży wyznajesz zasadę sky is the limit.

Tanie loty do Azji i inne promocje znajdziesz też w naszym newsletterze. Skyscanner, jako ekspert od super ofert lotniczych, zebrał szereg trików dla podróżnych. Dowiesz się m.in., jak szukać połączeń w niskiej cenie.

Sprawdź też oferty tanich lotów do Europy oraz do egzotycznych miejsc.

Pora na podbój Azji, czyli na kiedy bukować loty do Tajlandii?

Przy wyjeździe trzeba wziąć pod uwagę nie tylko tanie loty do Azji. Jednak weź też pod uwagę, co chcesz zobaczyć. Wiśnia kwitnie w Japonii na przełomie marca i kwietnia. Dopasuj termin do stylu podróży, jaki lubisz. Nie chcesz tłumów turystów? Odpuść sobie Bangkok w grudniu. Za wysoki sezon uchodzi okres listopad-luty. Nie zawsze pokrywa się to z top ofertą na bilety lotnicze.

Loty do Tajlandii

Do ważnych czynników należy także pogoda. Celuj raczej w porę suchą. W Tajlandii jest to czas od listopada do lutego. Z kolei na południu Wietnamu grudzień-marzec. Na Malediwach pora sucha trwa od grudnia do marca. Na Bali za deszczowe miesiące uznaje się te między październikiem a kwietniem. Nie znaczy to, że w okresie większych opadów nie da się zwiedzać i poznawać. Zwykle opady są duże, ale dość szybko się kończą. Wakacje na Bali mogą odbyć się i w środku pory deszczowej. W „zimnym” grudniu i styczniu. Warto o tym pamiętać, gdy cena w tych miesiącach jest bardziej kusząca.

Bardziej nęci Cię Bliski Wchód? W Emiratach czy w Izraelu miesiące letnie będą bardzo gorące, z upałem ponad 40 stopni. Tych terminów się wystrzegaj, jeśli źle znosisz taką pogodę.

Gdzie lecieć do Azji?

To zależy, co masz ochotę przeżyć. W Azji przeżyjesz magiczne wakacje, zjesz w oryginale popularne hity kulinarne, a także zadziwisz się jej pięknem (dosłownie!).

Azja Południowo Wschodna urzeknie Cię tanim ulicznym jedzeniem, świątyniami i rajskimi plażami. Loty do Tajlandii są popularne nie bez powodu.Choćby ze względu na wrażenia w Bangkoku. Nastaw się też na świetne przeżycia w Wietnamie. Dla miłośników Dalekiego Wschodu mamy kilka rad o tanim podróżowaniu po Japonii.

Jeśli ciekawi Cię Bliski Wchód, w ZEA kuszą super wysokie budynki i sztuczne wyspy. Chcesz poczuć egzotykę, ale bliską Europie, wybierz Izrael lub Turcję. Tym bardziej, że do Tel Awiwu można jechać niemal cały rok. Zimą jest tam cieplej niż w innych częściach kraju. W Turcji oprócz plaż, zobacz Stambułu i bazary. Za cel można obrać sobie np. miejsce po antycznej Troi.

Plaża w Tel Awiwie

Co warto wiedzieć o Azji?

Porady dla podróżnych

Do każdej podróży, zwłaszcza tej dalekiej, trzeba właściwie się przygotować. Nie masz doświadczenia w wyjazdach do tej części świata? Wybierz najlepsze kierunki na pierwszą podróż do Azji. Zerknij też, co na początku musisz wiedzieć o tym kontynencie.

Kwestie formalne i kulturowe

Wiza wymagana jest m.in. w takich państwach, jak np. Chiny, Indie czy Wietnam. Jednak, aby wjechać do wielu krajów w Azji, wystarczy mieć ważny paszport. Czas pobytu bez wizy waha się zwykle od 30 do 90 dni.

Warto też zerknąć, jakie szczepienia dla podróżnych zaleca się przy wyjeździe do Azji. Przy podróży w jej płd-wsch zakątki zaleca się dawkę ochronną m.in. przed WZW A i B czy durem brzusznym.

Przed wyjazdem należy dowiedzieć się więcej na temat kultury danego państwa. Uniknie się wtedy faux-pas za granicą. Poczytaj prawdy i mity na temat wakacji w Azji. A także sprawdzaj bardziej konkretnie, na przykład, obalając mity o Malediwach.

Dla takich widoków polujesz na loty do Tajlandii

Jak szukać promocji na loty do Tajlandii i nie tylko?

Należy zacząć od sprawdzenia, jakie linie lotnicze latają do Azji. Warto także poszukać lokalnych przewoźników. W Malezji będzie to np. Air Azja, w Wietnamie np. Air Mekong, a w Indonezji np. Lion Air. Jak wyszukać tanie loty do Tajlandii? Miejsce docelowe wybierz w oparciu o cenę biletu. Podziel podróż na etapy. Zmień miejsce przylotu w kraju, jeśli kosztuje więcej niż inne. Nie skreślaj też przylotu do pobliskich państw. Trzeba też zerkać na strony www i profile social media. Można wtedy złapać ekstra promocje lotnicze.

Wszystkie ceny lotów w tym artykule są szacowanymi, najtańszymi cenami lotów znalezionymi przez wyszukiwarkę Skyscanner, korzystając z funkcji „Najtańszy miesiąc„. Ceny podane są dla lotu w tę i z powrotem z każdego lotniska w Polsce, dla jednej osoby, w klasie ekonomicznej. Uwzględniają loty bezpośrednie i z przesiadką. Te ceny się zmieniają i są aktualne na czas pisania artykułu w dniu 30 lipca 2019 r.

Mapa


Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.