Wiadomosci Porady Zwiedzanie Toronto: 8 najciekawszych atrakcji

Wszystkie artykuły

Zwiedzanie Toronto: 8 najciekawszych atrakcji

O Toronto mówi się, że to metropolia, w której można się poczuć kameralnie jak w przytulnym, małym miasteczku. Sprawdź rady jego mieszkańców, co warto zobaczyć i spędź fantastyczny czas!

Skorzystaj z rad mieszkańca, aby przeżyć fantastyczny czas w kanadyjskiej metropolii.

Sprawdź loty do Toronto

Sprawdź hotele w Toronto

1. Wjedź na szczyt świata, Wieżę CN

Wieża CN to symbol Toronto i jego najbardziej rozpoznawalna budowla. Powstała jako
wieża telewizyjna, dziś, ze swoimi tarasami widokowymi i obrotową restauracją, spełnia także funkcję kultowej atrakcji turystycznej. Zanim w 2007 roku przegonił ją  Burdż Chalifa, była to najwyższa budowla na świecie, jeśli więc masz lęk wysokości, jej 553 metry mogą przyprawić Cię o zawroty głowy.

Wieża CN

2. Zasmakuj Toronto na St Lawrence Market

Ten bazarek zazwyczaj nie widnieje na mapach dla turystów, tym lepiej dla Ciebie! Znajdziesz tu ponad 120 stoisk z produktami z okolicznych gospodarstw. To od ponad dwóch wieków jedno z ulubionych miejsc na zakupy pośród mieszkańców miasta.

3. Wycieczka nad Wodospad Niagara

Będąc w Toronto, koniecznie trzeba zarezerwować dzień na zobaczenie tej gwiazdy pośród wodospadów. Aby zobaczyć jak masy wody spadają dwoma wysokimi na 50 metrów kaskadami wystarczy półtorej godziny jazdy samochodem. Na miejscu warto kupić bilet na jedną z turystycznych łodzi, jak Hornblower. Nie zapomnij skorzystać z płaszcza przeciwdeszczowego, który dostaniesz. Wbrew pozorom, nie są one po to, żeby turyści zabawnie wyglądali. Podpływając do wodospadu można zmoknąć jak podczas oberwania chmury.

Wodospad Niagara

4. Zakupy w Eaton Centre

Poza innymi atrakcjami, Toronto to jeden z najlepszych na świecie kierunków na zakupy. Na Bloor Street znajdziesz butiki najdroższych marek świata, jak Louis Vuitton czy Chanel, ale na udane łowy można się także wybrać do Eaton Centre. Tutaj odnajdą się klienci z różną grubością portfela. Dla ułatwienia – sklepy położone na najniższym poziomie centrum handlowego, mają najbardziej przystępne ceny. Wyższe piętro oznacza wyższą półkę cenową.

Eaton Centre

Źródło: Flickr / John Vetterli / CC BY-SA 2.0

5. Sprawdź za co Kanadyjczycy kochają hokej na lodzie

Hokej to pasja większości Kanadyjczyków, mimo, że oficjalnym narodowym sportem jest lacrosse. Jeśli chcesz zakosztować prawdziwie lokalnego życia, koniecznie wybierz się na mecz i do muzeum Hockey Hall of Fame. Poza interaktywną ekspozycją, znajdziesz tam między innymi słynny Puchar Stanleya, przechodnie trofeum w amerykańsko-kanadyjskiej lidze hokejowej.

Hockey Hall of Fame

Autorka: Lissandra Melo

6. Odwiedź Distillery District

Ta industrialna dzielnica Toronto jest równocześnie jedną z najbardziej przyjaznych – choć może na pierwszy rzut oka nie sprawia takiego wrażenia. Dawniej arena działalności bogatych producentów szkockiej whisky, dziś modne miejsce na spędzenie czasu.

Ciekawostka: Toronto w tej dzielnicy gra czasem w filmach Nowy Jork!

Distillery District

Źródło: Flickr / Bahman / (CC BY 2.0

7. Wybierz się w rejs na pobliskie wyspy

Zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta, na jeziorze Ontario znajduje się grupa niewielkich wysp. To największa dzielnica mieszkalna w Ameryce Północnej, w której obowiązuje zakaz korzystania z samochodów. Można tu dotrzeć w zaledwie dziesięć minut, co warto zrobić, bo panorama miasta prezentuje się stąd oszałamiająco.

Wyspy na jeziorze Ontario

8. Przenieś się w czasie w Bata Shoe Museum

To jedno z najoryginalniejszych muzeów na świecie: jego twórcy wpadli na pomysł, żeby przeanalizować historię cywilizacji perspektywy buta. W kolekcji znajduje się obuwie między innymi Marilyn Monroe, Johna Lennona, Rogera Federera i gwiazdora z kanadyjskim rodowodem, Justina Biebera.

Bata Shoe Museum

Sprawdź też:

Zwiedzanie Nowego Jorku za darmo: 11 pomysłów

6 szalonych przystanków na Route 66

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.