Wiadomosci Porady Jak tanio wyjechać do Rosji na mundial 2018 ?

Wszystkie artykuły

Jak tanio wyjechać do Rosji na mundial 2018 ?

Gospodarzem XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej będzie Rosja. Jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców, którym udało się kupić bilet/bilety na mecze lub liczysz na szczęście przy kolejnych turach, sprawdź jak tanio zorganizować wyjazd do Rosji.

Na Mundial zaplanowano 64 mecze, które zostaną rozegrane na 12 stadionach w 11 miastach. Będą to między innymi Stadion Olimpijski w Soczi, stadion w Rostowie nad Donem, a także stadiony w Moskwie, Petersburgu czy Kaliningradzie. W części z tych miast są lotniska, co znacznie ułatwi dotarcie do nich.

Wiza niepotrzebna!

Ale po kolei: wiza. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba jej wyrabiać, jeśli chce się uczestniczyć w tej sportowej imprezie. To ogromne ułatwienie dla fanów, ponieważ wizy do Rosji są drogi i nie zawsze można je w łatwy sposób uzyskać. Zamiast wiz, obowiązkowe jest posiadanie identyfikatora FAN ID. Po zakupieniu biletów, można go uzyskać, składając wniosek przez tę stronę internetową lub przez telefon. Wyrobioną kartę z Twoim nazwiskiem, możesz otrzymać pocztą (do trzech tygodni po rejestracji) lub odebrać w wyznaczonych punktach na miejscu. Dodatkowym plusem posiadania tej karty jest bezpłatna możliwość przemieszczania się dedykowanymi pociągami dla fanów.

UWAGA! Wyrobienie FAN ID jest obowiązkowe i będzie, obok paszportu, podstawą wjazdu na teren Rosji i przebywania na jej terenie od 10 dni przed rozpoczęciem rozgrywek i do 10 dni po ich zakończeniu.

Terminarz reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata 2018

CZAS: 19 czerwca, godz. 14 MIEJSCE: Otkrytije Arena, Moskwa KTO RYWALIZUJE? Polska – Senegal

CZAS: 24 czerwca, godz. 20 MIEJSCE: Kazań Arena, Kazań KTO RYWALIZUJE? Polska – Kolumbia

CZAS: 28 czerwca, godz. 16 MIEJSCE: Wołgograd Arena, Wołgograd KTO RYWALIZUJE? Japonia-Polska

Jak tanio dotrzeć na miejsce?

Najwygodniej oczywiście samolotem. Niestety pamiętamy z doświadczeń poprzednich mistrzostw, że ceny nie tylko lotów, ale i noclegów, gwałtownie na ten czas rosną. Na lot do Moskwy przed czerwcowym meczem, będzie trzeba wydać min 1500 zł. Podobnie jest z pozostałymi miastami, w których będzie grała drużyna Adama Nawałki: Kazaniu i Wołgogradzie. Warto jednak śledzić ceny i sprawdzać różne opcje – być może uda Ci się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Pomoże w tym funkcja Skyscanner „cały miesiąc”, która daje pogląd na ceny biletów w konkretnych dniach i Alert cenowy, dzięki któremu możesz trzymać rękę na pulsie zmieniających się cen lotów.

Sprawdź loty do Moskwy

Sprawdź loty do Kazania

Sprawdź loty do Wołgogradu

Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz tez zdecydować się na podróż pociągiem lub autokarem. To spora oszczędność, bo bilety na te środki transportu kosztują w granicach 400-500 zł w jedną stronę. Ale uwaga! Przed podjęciem decyzji, zastanów się, czy będziesz w stanie w pełni cieszyć się meczem po dwudziestu-dwudziestu pięciu (w zależności od środka transportu) godzinach drogi. Poza tym, ceny za loty obejmują już drogę powrotną, więc w ogólnym rozrachunku różnica wynosi ok. 500 zł. To sporo, ale pytanie na ile wyceniasz swój komfort.

Jak znaleźć tanie noclegi w Rosji na Mundialu 2018?

Podobnie jak przewoźnicy, właściciele hoteli, również chcą na fanach piłki nożnej zarobić. Ceny wielu popularnych obiektów znacznie wzrosły na czas rozgrywek. Ale nie martw się! Nadal są dostępne przyzwoite noclegi w niezłych cenach. Najłatwiej znajdziesz je przy pomocy wyszukiwarki Skyscanner Hotele. Ustaw filtry według kryteriów, które są dla Ciebie najważniejsze – dzięki temu znajdziesz optymalny nocleg w kilka chwil. Zwróć uwagę na to, że najtańsze zakwaterowanie często dostępne jest nieco za miastem. Podobnie, jak we Francji w 2016 roku, jedną z najtańszych opcji noclegu jest wynajęcie miejsca na kempingu ze znajomym. To idealne rozwiązanie na ciepły czerwiec!

TOP WSKAZÓWKA: Pamiętaj też, że podróżowanie w towarzystwie to zawsze oszczędność, dzięki możliwości podzielenia się kosztami.

Jak tanio jeść w Rosji podczas Mundialu 2018?

Kuchnia rosyjska jest niezwykle bogata i zróżnicowana i jeśli oszczędzać podczas podróży do Rosji to najlepiej nie na jedzeniu, bo szkoda. Rosyjskie zupy, nawet latem, doskonałe ryby z Bajkału, kawior, czy regionalne dania tatarskie są warte każdej ceny. Ale, wiemy, że tym razem nie wybierasz się do Rosji, żeby jeść. Wydałeś/wydałaś już sporo na bilety, loty, a może i na zakwaterowanie i nie chcesz, żeby żywienie się w rosji generowało dodatkowe koszty. Moskwa jest droga, owszem, ale zawsze można znaleźć tu lokalne, mniej znane knajpki, jedzenie uliczne, czyli street food albo kupować w sklepach spożywczych i – przynajmniej częściowo – gotować na własną rękę. Jeśli z kasą będzie już naprawdę ciężko, zawsze możesz żywić się kartoszkami (ziemniaczanymi pączkami), które kosztują ok. złotówki.

Sprawdź też:

Zwiedzanie Moskwy: TOP 10 miejsc, które trzeba zobaczyć

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa