COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Porady Pomysły na wycieczki jednodniowe z Warszawy

Wszystkie artykuły

Pomysły na wycieczki jednodniowe z Warszawy

Lokalne podróżowanie pozwala odkryć nieznane dotąd miejsca. Warszawa jest dobrą bazą wypadową na spontaniczne wycieczki po Mazowszu. Skyscanner prezentuje pomysły na wycieczki jednodniowe z Warszawy.

1. Twierdza Modlin

Twierdza Modlin leży w widłach rzek Wisły i Narwi. To jedno z większych ujść rzecznych w Polsce. Lokalizacja tego miejsca miała przede wszystkim walory militarno-obronne. Pomysłodawcą wzniesienia obiektu obronnego w tym miejscu był sam Napoleon. Później został rozbudowany przez Rosjan. Twierdza Modlin należy do zamieszkałej części Nowego Dworu Mazowieckiego. Wskakuj w wygodne buty i idź na spacer po dawnych fortyfikacjach. Tak można poznać klimat tego miejsca. Przekonaj się, że wycieczka jednodniowa z Warszawy do Modlina to bardzo dobry plan.

Twierdza Modlin

Sprawdź najlepsze kierunki na urban-exploring.

W pobliżu Modlina biegnie także rzeka Wkra, nad którą na wycieczkę można udać się jeszcze tego samego dnia. Świeże powietrze, sosnowe lasy, łagodnie szemrząca woda. To wszystko znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców stolicy. Latem wybierz się na spływ kajakowy, na przykład z Jońca do Pomiechówka. A zimą na orzeźwiający spacer. Twój organizm odwdzięczy Ci się za tę wyprawę dobrym samopoczuciem.

2. Arkadia, Nieborów

Wycieczki jednodniowe z Warszawy i możliwość spaceru w nieco bardziej dystyngowanym miejscu? Dobrym pomysłem będzie wypad do Nieborowa i Arkadii. To sielskie zakątki w okolicy Łowicza. Można tam zobaczyć Pałac Radziwiłłów, barokowy ogród oraz Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej. Część ogrodowa zachwyca szczególnie, ponieważ łączy w sobie piękno kompozycji z wrażliwością epoki.

W Arkadii i w pałacu w Nieborowie realizowano część zdjęć do kultowego filmu „Akademii Pana Kleksa”. Dlatego wycieczka w te rejony to dodatkowy bonus dla dzieci. Z Warszawy do Nieborowa można wygodnie dojechać na miejsce trasą A2, nie pozostaje więc nic innego jak ruszyć w drogę.

3. Wycieczka jednodniowa z Warszawy: Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny ma wszelkie atuty, żeby odnosić sukcesy jako miejscowość wypoczynkowa. I trzeba przyznać, że z powodzeniem je wykorzystuje. Artystyczny klimat, malownicze położenie i bliskość Warszawy sprawiły, że mieszkańcy stolicy pokochali Kazimierz Dolny wierną podróżniczą miłością. Masz ochotę na spacer wzdłuż Wisły? Proszę bardzo! Miejska przechadzka wśród klimatycznych wilii? Jak najbardziej. Szukasz czegoś z większą dawka adrenaliny? W okolicach Kazimierza Dolnego znajduje się jedna z ciekawszych tras off-roadowych w Polsce.

Kazimierz Dolny

4. Żelazowa Wola

Wśród rosochatych wierzb Mazowsza znajduje się Żelazowa Wola. Jego serce i dusza, a jednocześnie stolica melomanów z całego świata. Kiedyś Żelazowa Wola była żelaznym punktem wycieczek warszawskich szkół jako miejsce związane z życiem Fryderyka Chopina. Tym bardziej warto spojrzeć na nią także dorosłymi oczami.

Jesteś wielbicielem talentu kompozytora, czy po prostu lubisz miejsca z artystyczną duszą? Tak, czy inaczej odwiedź Dom Urodzenia Fryderyka Chopina – kolebkę jego twórczości. Żelazowa Wola, a szczególnie tutejszy park, została zaprojektowana tak, by składać hołd twórczości Chopina. Ciekawa roślinność i klimat rzeki Utraty dostarcza wrażeń estetycznych. A system nagłośnienia umożliwia słuchanie koncertów w każdym miejscu parku.

Żelazowa Wola

5. Zamek w Czersku

Wytchnienie od pośpiechu i szalonego tempa Warszawy można znaleźć w położonym niespełna czterdzieści kilometrów na południe Czersku. Spacery i malownicze widoki rozciągające się z wysokiej skarpy widoki uspokoją nawet tych najbardziej zestresowanych. Oprócz funkcji rekreacyjno-turystycznych dawna siedziba książąt mazowieckich posiada różnorodną ofertę edukacyjną.

Czersk jest przyjazny turystom w każdym wieku. Nie powinno być więc problemu w znalezieniu kompana do podróży. W wycieczce towarzyszyć może Ci nawet czworonożny przyjaciel, szczególnie w okresie zimowym, gdy lokalnych podróżników nie jest tak wielu. Zobacz inne zamki w Polsce.

Wycieczki jednodniowe z Warszawy - zamek w Czersku.

6. Łódź

Łódź dzieli od Warszawy nieco ponad godzinę drogi. Przeciętnemu mieszkańcowi stolicy nie kojarzy się już ona jedynie z włókiennictwem, Polfą, czy powieścią Władysława Reymonta „Ziemia Obiecana”. W dziedzinie designu i wszystkich obszarów z przedrostkiem off może śmiało konkurować i wygrywać ze stolicą. Jest to możliwe, dzięki takim miejscom jak Off Piotrkowska. To miejsce pełne kawiarni i restauracji z pysznym jedzeniem, sztuki, mody oraz rękodzieła.

Łódź charakteryzuje wiele zakamarków bez retuszu. Zatem podróżnicy, którzy lubią miejsca zadziorne i z charakterem powinni zboczyć z głównego szlaku. By zmienić turystyczną perspektywę, ale pozostać w niebanalnym klimacie zwiedź łódzkie kanały. To zarazem niezapomniane wrażenia, jak i ciekawa lekcja historii i geografii.

wycieczki jednodniowe z Warszawy

Koniecznie sprawdź też: Najlepsze atrakcje w Łodzi: unikatowy ranking według jej mieszkańców.

Artykuł został zaktualizowany 20 czerwca 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.