Wiadomosci Pięć nadchodzących trendów podróżniczych

Wszystkie artykuły

Pięć nadchodzących trendów podróżniczych

Szukasz pomysłów na następne wakacje? Podróżuj poza schematami zgodnie z tymi pięcioma nowymi trendami

Wyplażowałeś się już w życiu tyle, że opalenizna na raka zaczęła Ci się nawet podobać? Widziałeś podczas wakacji tyle muzeów, że żadne dzieło nie robi już na Tobie wielkiego wrażenia? Spójrzmy prawdzie w oczy: potrzebne są Ci zmiany. Skyscanner wie, jak to jest, dlatego razem z Trend Hunter prezentujemy nowe mody podróżnicze. Masz szansę być w ich awangardzie.

1. Zrób coś szalonego

Wszyscy mamy trochę dosyć codziennej rutyny, więc nie powinniśmy jej powtarzać podczas wakacji. A może by tak zjechać po linie z wieżowca w Panamie? Albo pojechać na Filipiny na masaż pytona? Możesz też zatrzymać się w kapsule survivalowej zamiast w hotelu podczas wakacji w Hadze. Te nowe doświadczenia w mniej lub bardziej znanych kierunkach mogą wywołać dreszczyk emocji, który da Ci poczucie, że w pełni wykorzystałeś swoje wakacje.

2. Daj coś od siebie

Nie ma niczego porównywalnego do satysfakcji, jaką przynosi działalność charytatywna. A jeśli możemy ją jeszcze połączyć z wakacjami, jest szansa na naprawdę niezapomniane przeżycie. Niezależnie od tego, czy jedziesz do Kambodży, aby pomóc w sierocińcu czy przyłączysz się do budowy kilku domów w wiosce w Kenii, wolontariat może być najprzyjemniejszym celem każdego wyjazdu. Rezerwując dany hotel, upewnij się, czy nie ma on umowy z organizacją charytatywną – być może będziesz mieć szansę odpracować część kosztów swojego pobytu.

3. Stań się beznadziejnie romantyczny

Nie wystarczy zaprosić ukochanej osoby do restauracji, do której nie można wejść w szortach i klapkach. Spraw, żeby romantyzm był motywem przewodnim Waszych wakacji. Jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, idź do londyńskiego kina, w którym zamiast siedzeń czeka na Was łoże małżeńskie, albo do włoskiej restauracji, która obsługuje na raz maksymalnie jedną parę gości.

4. Hotel jako atrakcja

Kiedyś było tak, że hotele służyły tylko jako miejsce do spania podczas wakacji. Ale na całym świecie są też takie, które same w sobie stały się atrakcją. Parkroyal Singapur pozwala zasmakować atmosfery dżungli ze swoimi bujnymi ogrodami balkonowymi. Tymczasem w Zhejiang w Chinach można zatrzymać się w Sheraton Huzhou Hot Springs Resort – hotelu, który wygląda jak gigantyczna podkowa w magiczny sposób wynurzająca się z wody.

5. Przewietrz się

Wakacje w tak zwanych "ciepłych krajach" są super, ale czy zdecydowaliście się kiedyś na urlop "na chłodno"? Radzenie sobie z nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi to fajne odstępstwo od standardu. Idealnym miejscem na zrobienie sobie przerwy od codzienności jest Islandia – ze swoimi relaksującymi gorącymi źródłami i podglądaniem zorzy polarnej.

Sprawdź też: 10 najlepszych doświadczeń w Islandii

Sprawdź też:

10 niezwykłych doświadczeń w Nikaragui

10 pomysłów na pobyt w Seulu

Co robić w Tajpej? 10 top pomysłów

10 rzeczy w Brazylii, których nigdy nie zapomnisz

Najmodniejsze kierunki na przyszły rok

Mapa