Wiadomosci Oferty Wakacje zimą: tanie i ciepłe kierunki

Wszystkie artykuły

Wakacje zimą: tanie i ciepłe kierunki

Egzotyczne wakacje to doskonałe antidotum na jesienną depresję. Wczasy w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie, ale i w Europie? Właśnie tam można wygrzać kości, podczas gdy w Polsce wieje zimny wiatr i panuje plucha. Sprawdź gdzie tanio możesz wyjechać zimą!

Egzotyczne wakacje to doskonałe antidotum na jesienną depresję. Gdzie wybrać się na wakacje zimą?

1. Tajlandia

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Najtańsze, bo aż o 11% niższe od średniej bilety można kupić na lot do Tajlandii w maju. Nie jest to jednak optymalny czas na podróż do tego kraju, ze względu na trwającą tam wtedy w pełni porę deszczową. Miesiącami, w których można kupić najtańsze bilety, a jednocześnie cieszyć się idealną pogodą w Tajlandii są listopad i kwiecień.

Jaka jest wtedy pogoda:
Najlepsza pogoda na odwiedzenie Tajlandii jest między listopadem a kwietniem, czyli podczas trwania pory suchej. Im bliżej jej środka, tym mniejsza szansa, że plany plażowania popsują nam intensywne opady. Warto pamiętać, że pogoda może znacznie różnić się w zależności od regionu kraju.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Najwięcej (ok. 8%) zaoszczędzić można kupując bilet do Tajlandii na jedenaście tygodni przed lotem, czyli z około trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Co warto zobaczyć:
Pałac Królewski, świątynia Wat Arun i szalona Khao San, na której można robić, zjeść i kupić wszystko, czego dusza zapragnie to początek atrakcji, które czekają na Ciebie w Bangkoku. Ale bądźmy szczerzy: to nie dla świątyń jedziesz do Tajlandii, ale dla jej boskich plaż. Te najsłynniejsze można znaleźć na Phuket, czy Koh Samui, ale warto poszukać też tych mniej obleganych regionów. Wiele z nich wcale nie odbiega urodą od turystycznych faworytów. A TUTAJ znajdziesz jeszcze więcej informacji o tym, czego nie można przegapić podczas pobytu w Tajlandii.

2. Maroko

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Zdecydowanie najlepszym momentem, żeby tanio polecieć do Maroka jest październik lub listopad. Bilety są wtedy średnio tańsze aż o jedną czwartą w porównaniu do średniej ceny biletu. Ponad 10% można też zaoszczędzić lecąc do tego kraju w styczniu.

Jaka jest wtedy pogoda:
Jeśli lubisz jak jest ciepło, lepiej wybierz się do Maroka późną jesienią zamiast zimą. W styczniu średnie temperatury to około trzynaście stopni, za to w październiku i listopadzie możesz spokojnie liczyć na 20 kresek na plusie.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Pięć i dziewięć tygodni przed podróżą do Maroka, ceny biletów są najtańsze. Spadają wtedy nawet o dwadzieścia kilka procent. Jeśli nie chcesz przegapić tego momentu, zapisz się na Alerty Cenowe Skyscanner.

Co warto zobaczyć:
Wspinaczka w górach Atlas, plażowanie na białych piaskach w kurorcie Agadir czy karmienie mew w porcie w hippisowskiej As-Sawirze? Wybierz jedno z tych fantastycznych, marokańskich doświadczeń, albo przeżyj je wszystkie. Do tego dochodzą magiczne wieczory na marrakeszeńskim placu Dżemaa el-Fna i zakupy w pobliskim suku.

3. Kenia

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Ceny biletów do Kenii najlepsze są na marzec – spadają wtedy średnio o 12% od średniej. Unikaj natomiast grudnia i kwietnia, kiedy to bilety do tego kraju są najdroższe.

Jaka jest wtedy pogoda:
W Kenii właściwie przez cały rok utrzymują się podobne temperatury na poziomie przynajmniej dwudziestu kilku stopni. W porze deszczowej, na wybrzeżach i w górach można się dodatkowo spodziewać deszczy, które jednak często przynoszą ulgę od upałów, a nie psują podróż.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Jeśli chcesz maksymalnie zaoszczędzić na kupnie biletu do Kenii, teraz jest moment na jego rezerwację w najniższej cenie. Bilety do Kenii kupione z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem są średnio tańsze nawet do 25%.

Co warto zobaczyć:
Dzika przyroda, malownicze, afrykańskie krajobrazy i zwierzęta, które można zaobserwować w ich naturalnym otoczeniu. Kenia ma mnóstwo do zaoferowania podróżnym i jest jednym z ulubionych afrykańskich kierunków wyjazdowych. Plaże w Mombasie, Rezerwat Narodowy Masai Mara (część Serengeti), czy masyw wulkaniczny Kenia – te wszystkie miejsca zasługują na szczególną uwagę. TUTAJ znajdziesz jeszcze więcej porad, co zwiedzić w Kenii.

4. Cypr

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Listopad i kwiecień to miesiące, kiedy można najtaniej polecieć na Cypr. Oszczędność może wtedy średnio wynieść około 9% w porównaniu do średniej ceny biletu do tego kraju.

Jaka jest wtedy pogoda:
Wczesną wiosną i późną jesienią możesz na Cyprze liczyć na przynajmniej kilkanaście stopni na plusie.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Aby maksymalnie zaoszczędzić na cenie biletu na Cypr, zarezerwuj go dziewięć tygodni przed podróżą. W ten sposób aż jedna piąta ceny bilety zostanie w Twojej kieszeni.

Co warto zobaczyć:
Jest tu starożytna Larnaka, jest i wielokulturowa Nikozja. Są też czyściutkie plaże (prawie czterdzieści odznaczonych Niebieską Flagą) i wyśnione warunki do uprawiania sportów wodnych, szczególnie do windsurfingu czy żeglarstwa. Romantycy z przyjemnością pobłądzą natomiast po niepozornych cypryjskich wioskach i poprzesiadują w rodzinnych tawernach ze świeżymi owocami morza. Sprawdź, co jeszcze warto odkryć na Cyprze.

5. Gibraltar

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Listopad i styczeń to absolutnie hitowe miesiące, jeśli chodzi o ceny lotów na Gibraltar. Bilety można kupić wtedy nawet za połowę średniej ceny w tym kieunku. Nie przegap takiej okazji!

Jaka jest wtedy pogoda:
Jesienią i zimą na Gibraltarze raczej się nie poopalasz, ale temperatury sa tu dużo przyjemniejsze niż w Polsce. Ale uwaga: listopad jest tu najbardziej deszczowym miesiącem w roku.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Wyprzedzenie, z jakim należy kupić bilet na Gibraltar, aby zaoszczędzić możliwie najwięcej, to tydzień lub pięć tygodni przed odlotem.

Co warto zobaczyć:
Gibraltar to nietypowe miejsce: trochę jak Wielka Brytania, ale położona w słonecznej Hiszpanii. Punktem obowiązkowym każdej podróży na to brytyjskie terytorium zamorskie jest odwiedzenie zamieszkałej przez psotne makaki Skały Gibraltarskiej. TUTAJ znajdziesz kompaktowy przewodnik po Gibraltarze.

6. Hongkong

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Listopad, luty i marzec to najbardziej nieprzyjemne miesiące w Polsce. Dobrze się składa, bo właśnie wtedy najtaniej można polecieć do Hongkongu. Ceny w tych miesiącach spadają od 8% do 13%.

Jaka jest wtedy pogoda:
Najtańsze miesiące, jeśli chodzi o loty do Hongkongu charakteryzują się także piękną pogodą. Przyjemne temperatury oscylujące wokół dwudziestu kresek i rzadko zdarzają się wtedy opady – takie prognozy na zimowe miesiące brzmią zachęcająco, prawda?

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Trzy i pół miesiąca przed podróżą – to moment, kiedy ceny na bilety do Hongkongu raptownie spadają. Zmiany w cenach biletu, który Cię interesuje możesz śledzić, dzięki Alertom Cenowym.

Co warto zobaczyć:
Chińska Aleja Gwiazd na Półwyspie Kowloon, najpiękniejsze świątynie taoistyczne i największy na świecie posąg Buddy. Do tego warto dostać się na Wzgórze Wiktorii (choćby dla zdjęcia), a dodatkowy trekking urządzić po miejscowych restauracjach.

7. Indie

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Październik, listopad i luty to najtańsze miesiące na podróż do Indii. Wykupując lot właśnie wtedy, masz szansę zaoszczędzić na bilecie nawet do 10%.

Jaka jest wtedy pogoda:
Jeśli lubisz jak jest ciepło, Indie są wymarzonym kierunkiem dla Ciebie o każdej porze roku. Dodatkowa dobra wiadomość jest taka, że w najtańsze miesiące na podróż, średnio najmniej pada.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Bilety do Indii dobrze jest zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Robiąc to cztery i pół miesiąca przed podróżą, możesz zaoszczędzić nawet do 20%.

Co warto zobaczyć:
Malownicza, dzika przyroda, otoczone palmami plaże i oczywiście, fascynująca, zróżnicowana kultura – to najważniejsze atuty Indii, dla których co roku odwiedza je miliony turystów. Tutaj wygrzejesz kości na plaży, dobrze i niedrogo zjesz i poznasz fascynujących ludzi. Co jeszcze szykują dla Ciebie Indie? Sprawdź w naszym przewodniku.

8. Filipiny

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Listopad to najtańszy miesiąc na podróż na Filipiny. Niezłe ceny biletów upolujesz też na styczeń i luty.

Jaka jest wtedy pogoda:
W listopadzie ceny sa nieco niższe, ale więcej pada. Za to w pierwszych miesiącach roku, pogoda jest idealna do wypoczynku na plaży, jak i na zwiedzanie. Rozważ wszystkie wady i zalety i wybierz, który termin odpowiada Ci najbardziej.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Jeśli chcesz zaoszczędzić nawet 16% na cenie biletu, to teraz jest właśnie moment na rezerwację. Cztery miesiące przed podróżą to optymalny czas na kupno biletu na Filipiny.

Co warto zobaczyć:
Wschodząca gwiazda wśród turystycznych hitów Azji: równie malownicza i pełna rajskich plaż co Tajlandia, a dużo mniej oblegana przez turystów. Po przyjeździe najlepiej udać się od razu na wybraną dziewiczą wyspę i nie zatrzymywać się w głośnej Manili. TUTAJ przeczytasz więcej o Filipinach.

9. Egipt

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Najtańsze miesiące na podróż do Egiptu to październik, styczeń i marzec. Rezerwując bilet na termin w tym czasie, można zaoszczędzić do 13% na cenie biletu.

Jaka jest wtedy pogoda:
Ciepłolubni powinni z najtańszych miesiąców na podróż do Egiptu wybrać październik lub marzec. W nadmorskich kurortach temperatury oscylują wtedy wokół 20 kresek na plusie.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Aby najwięcej zaoszczędzić na kupnie biletu do Egiptu, zarezerwuj go z półtoramiesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu aż 17% wartości biletu zostaje dla Ciebie.

Co warto zobaczyć:
Zabytków Kairu nie trzeba chyba reklamować. Plażowanie, sporty wodne, a w szczególności nurkowanie to ulubione zajęcia przyjeżdżających tu turystów. Szukasz alternatywnego pomysłu na spędzenie tu czasu? Sprawdź przewodnik Skyscanner po Egipcie.

10. Turcja

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Najniższe ceny biletów do Turcji można kupić na listopad i na luty. Cena w tych miesiącach spada nawet o kilkanaście procent.

Jaka jest wtedy pogoda:
W listopadzie w regionach Turcji położonych nad Morzem Śródziemnym, nadal można załapać się na przyjemną temperaturę około 20 stopni Celsjusza.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Najlepiej zarezerwować bilet do Turcji na dwa lub trzy miesiące przed planowaną podróżą. Cena spada wtedy zazwyczaj nawet o kilkanaście procent.

Co warto zobaczyć:
Na pewno warto zacząć odkrywanie Turcji od Stambułu, miasta na pograniczu dwóch kontynentów: Europy i Azji. Warto też jednak skorzystać z pogody i nacieszyć się tym, co mają do zaoferowania kurorty Riwiery Tureckiej. TUTAJ znajdziesz więcej porad, co warto zwiedzić w Turcji.

11. Izrael

Kiedy można upolować najtańsze loty:
Prawie 15% można zaoszczędzić na cenie biletu, podróżując do Izraela w grudniu. Niezłe ceny można też upolować w czerwcu i listopadzie.

Jaka jest wtedy pogoda:
Grudzień jest najtańszy jeśli chodzi o loty do Izraela, ale i najchłodniejszy. Optymalnym miesiącem na podróż może okazać się listopad, kiedy bilety są o 7% niższe od średniej, a pogoda wciąż rozpieszcza.

Kiedy zarezerwować najtańszy bilet:
Trzy miesiące przed podróżą, to najlepszy czas na kupno biletu do Izraela. Wtedy są one najtańsze.

Co warto zobaczyć:
Cuda przyrody takie jak powstały w wyniku erozji ziemi krater Ramon, czy Morze Martwe. Z drugiej strony: skarby kultury, których największe nagromadzenie można znaleźć w Jerozolimie. Sprawdź, co jeszcze zwiedzić w Izraelu.

Ten artykuł został zaktualizowany 19 sierpnia 2019 roku.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.