Wiadomosci Oferty Loty do Peru, Brazylii i na Karaiby – jak szukać ekstra ofert?

Wszystkie artykuły

Loty do Peru, Brazylii i na Karaiby – jak szukać ekstra ofert?

Przygoda w Amazonii, boskie Buenos, Maccu Pichcu i wycieczka na Karaiby nie muszą czekać na lepsze czasy. Na tanie loty do Peru czy Brazylii nadal trzeba polować. Jednak nie powinno to spędzać snu z powiek, gdy zna się sprytne triki.

Jak znaleźć tanie loty do Peru, Brazylii i na Karaiby? Oto nasze sprawdzone sposoby. Dzięki nim pełna wigoru i piękna dzikiej przyrody Ameryka Łacińska stanie przed Tobą otworem.

Tanie loty do Peru (i nie tylko) – efekt dobrego wyszukania

Ameryka Łacińska to wyzwanie dla budżetu turysty. Przede wszystkim ze względu na koszt przelotu. Jednak przy użyciu dobrych narzędzi wycieczka na Karaiby wyniesie dużo mniej. Pierwszą zasadą, jest by znaleźć właściwy czas na zakup biletu. Zwykle warto bukować przelot co najmniej 8-10 tygodni wcześniej. Wtedy szanse na lot w dobrej cenie rosną. Przed wyjazdem poznaj praktyczne rady na temat taniej podróży.

Z jakich funkcji Skyscanner korzystać?

Na dalekich, a więc z natury droższych kierunkach, sprawdza się funkcja multi-city. Pokazuje ona opcję jednej podroży poprzez kilka krajów. Dzięki temu sprawnie planuje się trasę na różnych odcinkach. I co ważne, pozwala upolować taniej loty do Peru, Brazylii czy na Karaiby. Z tym narzędziem wylot za granicą czy powrót z innego państwa niż docelowe nie stanowi już problemu. Wszystkie dane są dostępne od ręki i w jednym miejscu.

Idealna, by szukać opcji na tanie loty do Ameryki Południowej i Środkowej, jest funkcja „Najtańszy miesiąc”. Dzięki niej można wybrać najlepszy cenowo okres w roku na podróż w rytmie latino. Funkcja “Wszędzie” pokazuje ranking miejsc na podróż. Ustawia je od tych najtańszych. Obie opcje sprawdzą się przy braku sztywnych terminów na wyjazd.

Masz już ten lot? Chcesz trzymać rękę na pulsie w kwestii ceny? Zapisz się na alerty cenowe. Dowiedz się więcej, jak planować wakacje marzeń z wyszukiwarką podróży.

Mapa

Porady dla podróżnych

Wcielaj w życie porady ekspertów Skyscanner. Poznaj nasze artykuły, jak znaleźć tanie loty. Newsletter przyda się też łowcom promocji lotniczych do Europy oraz do dalszych miejsc na świecie.

Na takiej plaży docenisz tanie loty do Brazylii

Elastyczność = tanie loty do Ameryki Południowej

Linie lotnicze

Aby znaleźć tanie loty do Ameryki Południowej i na Karaiby trzeba wykazać się otwartą głową. Przejrzyj oferty regularnych i tanich linii lotniczych. Wesprzyj się naszą listą. W rejonie działają prężnie np. GOL Linhas Aéreas. Porównuj ceny. Czasem do celu taniej dolecisz ze wsparciem lokalnego przewoźnika.

Czas lotu

Nie należy zniechęcać się dłuższym czasem podróży. W imię niższej ceny na loty do Peru lub wycieczki na Karaiby warto poczekać. Choćby i pół dnia lub noc na lotnisku. Zamiast narzekać, sprawdź, jak przeżyć długi lot.

Podróżuj bez szablonu

Nie zamykaj się na loty z przesiadką. Bierz pod uwagę miasta wylotu za granicą. Tanie loty do Peru i całej Ameryki Łacińskiej można znaleźć z Madrytu, Lizbony czy Amsterdamu (KLM). Rozważ też opcję lotu przez Szwecję lub Norwegię. Do tych krajów odbywa się wiele tanich lotów do USA.

Nie wahaj się latać przez Stany, jeśli dzięki temu np. loty do Peru albo Brazylii będą tańsze. Pamiętaj, jednak, że musisz mieć wizę tranzytową. Z Polski coraz łatwiej dostać się nie tylko do Nowego Jorku, ale także do Miami. Ze stolicy Florydy działa wiele połączeń lotniczych do Ameryki Południowej. Tanie loty do Ameryki Południowej realizują też rejsowe American Airlines, Delta Airlines czy Air Canada.

Wycieczka na Karaiby po słońce i plażowanie

Na kiedy planować loty do Peru i wycieczki na Karaiby?

Karaiby równa się ciepło przez cały rok. Wyspy kuszą rumem, muzyką, gorącym piaskiem i falami. Turyści z Polski chętnie jeżdżą tam po nieco słońca zimą (grudzień-luty). Jest wtedy poza porą deszczową i ryzykiem huraganu.

Loty do Peru pod względem pogody najlepiej wybrać się późną wiosną i wczesną jesienią.Wtedy też warto wybrać się na Machu Picchu. Jedną z piękniejszych atrakcji na świecie. Lepiej omijać porę deszczową, zwłaszcza bardzo „mokre” miesiące, jak styczeń i luty.

W jakim terminie bukować loty do Brazylii? Na zwiedzanie Maracany w każdym. By korzystać z uroków Copacabany, wybierz czas od grudnia do marca.

Pamiętaj, że termin niskich cen nie zawsze pokrywa się ze szczytem turystyki, a wiec najlepszą pogodą w danym miejscu. Nie należy się jednak zniechęcać do podróży w poza sezonem. A wręcz można wskazać sporo plusów takiej opcji. Dwa główne to spokój i niższe ceny.

Machu Picchu, dlatego plujesz na tanie loty do Peru

Co przygotować przed podróżą po Ameryce Łacińskiej?

Dokumenty

W większości państw wiza nie jest wymagana. Zazwyczaj na okres pobytu do 90 dni. Wyjątek stanowi Ekwador (do 30 dni) czy Peru (do 183 dni).

Na stronie MSZ w sekcji “Polak za granicą” znajdują się detale na temat wjazdu do państw Ameryki Łacińskiej. Opisana jest też bieżąca sytuacja w danym państwie.

Szczepienia

Do zalecanych szczepień na obszarze Ameryki Południowej należą: żółta febra, WZW typu A i B, błonica i tężec, dur brzuszny, wścieklizna czy cholera (Boliwia).

Gdzie szukać promocji na loty do Peru i innych krajów?

Oprócz korzystania z funkcji wyszukiwarki lotów, takiej jak Skyscanner. Warto zapisać się też na newsletter linii lotniczych. Tam można znaleźć okazje na loty do Brazylii, Chile czy Karaibów w super cenie. Trzeba też zerkać na strony www i obserwować profile w social mediach. Można wtedy załapać się na ekstra akcje promocyjne.

Wszystkie ceny lotów w tym artykule są szacowanymi, najtańszymi cenami lotów znalezionymi przez wyszukiwarkę Skyscanner, korzystając z funkcji „Najtańszy miesiąc„. Ceny podane są dla lotu w tę i z powrotem z każdego lotniska w Polsce, dla jednej osoby, w klasie ekonomicznej. Uwzględniają loty bezpośrednie i z przesiadką. Te ceny się zmieniają i są aktualne na czas pisania artykułu w dniu 30 lipca 2019 r.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.