Wiadomosci Oferty Wyjazdy na narty: tanio i z gwarancją śniegu

Wszystkie artykuły

Wyjazdy na narty: tanio i z gwarancją śniegu

Idealne ośrodki narciarskie łączą gwarancję dobrych warunków pogodowych z przystępnymi cenami. Takie miejsca nie istnieją? Właśnie, że tak! Zobacz nasze pomysły na dostępne dla portfela wyjazdy na narty do Włoch czy Austrii z gwarancją śniegu!

Polskie trasy zjazdowe są piękne i coraz bardziej nowoczesne. Jednak jeśli chodzi o wyjazdy na narty, to krajowe warunki pogodowe nie zawsze sprzyjają miłośnikom szusowania. Skyscanner pokazuje, że ski-passy w Alpach wcale nie muszą być dużo droższe niż w Polsce.

Wyjazdy na narty w Alpy: Pitztal, Austria

Dzięki wysokiemu położeniu nad poziomem morza (nr 1 pod tym względem w Austrii), na lodowiec Pitztal możliwe są jeszcze wyjazdy na narty… na majówkę. Do bonusów takiej opcji zalicza się np. późniejsze niż do godz. 16:00 (jak to się dzieje zimą) szusowanie. Natomiast zacząć sezon możesz już nawet w trzecim tygodniu września. Narciarski szał trwa więc tu w najlepsze ponad 7 miesięcy w roku.

Na Pitztal znajdziesz blisko 40 km ścieżek zjazdowych, a łącznie z okolicznymi resortami dwukrotnie więcej. Przeważają tu trasy o średnim stopniu trudności, choć miłośnicy alpejskiej „wolnej jazdy” też będą zadowoleni. Jedna ósma to nartostrady czarne – te najtrudniejsze. Co ważne, ski pass na 7 dni zjazdów na samym lodowcu kosztuje ok. 895 zł, a ceny zakwaterowania za tydzień zaczynają się nawet od 800 zł za osobę.

Praktyczna wskazówka: gdy planujesz wyjazd w Alpy, poluj na opcję freeski (darmowy karnet, płacisz tylko za zakwaterowanie), którą najczęściej oferuje się na końcu lub na początku sezonu.

Orientacyjne koszty wyjazdu na 7 dni:

Lot480 zł
Karnet na tydzień 1037 zł
Zakwaterowanie 1000 zł
W Austrii wyjazdy na narty to przyjemność ze względu na dobrze przygotowane trasy

Kronplatz/Plan de Corones, Włochy

Szczyt Plan de Corones praktycznie nie jest zadrzewiony. Na szerokich nartostradach nie brakuje śniegu, ale także pięknie operuje słońce. Na blisko 50% tras mogą bez problemu szusować rodziny z dziećmi. Natomiast miłośnicy adrenaliny powinny udać się na pionowe północne zbocza. W pobliżu Kronplatz nie można narzekać na zakwaterowanie. Dostępne są pensjonaty i trzygwiazdkowe hotele o dobrym standardzie i przyzwoitej cenie, z których łatwo dojedziesz na stok. Warto także skorzystać z opcji na wyjazdy na narty we w sezonie niskim. Koszty biletu za tydzień białego szaleństwa to niespełna 1000 zł. Można się tu dostać z lotnisk we Włoszech (najbardziej opłaca się z Werony) lub w Austrii (Innsbruck leży najbliżej kurortu).

Orientacyjne koszty wyjazdu na 7 dni:

Lot318 zł
Karnet na tydzień 1290 zł
Zakwaterowanie1400 zł
Udane wyjazdy na narty? Włoskie Alpy!

Kühtai, Austria

Jedynie pół godziny drogi od lotniska (łatwy dojazd (auto)busem) i pewny śnieg do połowy kwietnia – mowa, oczywiście o kolejnym austriackim ośrodku, Kühtai. Razem z pobliskim Hochoetz tworzy łącznie 85 km tras. Sięgają one wysokością nawet powyżej 2500 m n.p.m. Wszystkie są do przebycia na jednym karnecie. Jako narciarz możesz korzystać z 25 wyciągów. Do dyspozycji masz także 20 różnorodnych miejsc, by uzupełnić braki kaloryczne i wrzucić coś na ruszt.Jeśli chcesz, aby wyjazdy na narty wychodziły Cię naprawdę tanio, to zwracaj uwagę na oferty w alpejskich ośrodkach we wczesnych sezonach. Na przykład, w Kühtai do 20.12 karnet będzie tańszy aż o jedną czwartą niż w szczycie zimowych wojaży.

Orientacyjne koszty wyjazdu na 7 dni:

Lot480 zł
Karnet na tydzień 1035 zł
Zakwaterowanie1000 zł

Wyjazdy na narty: Krvavec, Słowenia

Krvavec, miejsce bardzo wysoko położone, jeśli chodzi o alpejskie trasy w Słowenii, a dodatkowo usytuowane bardzo blisko stolicy (kilka km od lotniska). W porównaniu z włoskimi czy austriackimi kurortami, Krvavec jest znacznie mniejszy. Ma ok. 25 km ścieżek do szusowania, a jednak to nadal 40 proc. więcej niż np. w Białce Tatrzańskiej. Narciarze szaleją tu na 22 trasach (z kilkoma dodatkowymi wariantami), z czego ponad połowa z nich to te czerwone. Sezon rozpoczyna się tu z początkiem grudnia, a jego koniec planuje się dopiero na koniec kwietnia.

Słowenia - wyjazdy na narty w niskobudżetowo

Tygodniowy ski pass na jazdę w obrębie ośrodka Krvavec kosztuje tu prawie 300 zł mniej niż w Austrii. W przedsprzedaży w październiku i listopadzie bilet kupisz jeszcze o 15 proc. taniej. Lot do stolicy Słowenii, który choć krótki (trwa niecałe 2 godz.) i wygodny, wychodzi drożej niż połączenie lotnicze do Włoch czy Austrii. Alternatywą jest podróż autem. Za przejazd samochodem na trasie Warszawa-Lubjana trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 400 zł.

Orientacyjne koszty wyjazdu na 7 dni:

Lot750 zł
Karnet na tydzień 760 zł
Zakwaterowanie550 zł
Wyjazdy na narty: Słowenia

Koszty wyliczone dla 7-dniowego pobytu na miejscu jednej osoby na podstawie danych z wyszukiwarki Skyscanner.pl (loty, hotele) i cen ski passów, dostępnych na stronach internetowych ośrodków narciarskich na sezon 2019/2020. Dane są aktualne na dzień 6.12.2019.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.