Wiadomosci Oferty Gdzie spędzić Wielkanoc 2018? Najlepsze wyjazdowe inspiracje

Wszystkie artykuły

Gdzie spędzić Wielkanoc 2018? Najlepsze wyjazdowe inspiracje

Wielkanoc to zarówno duchowe przeżycie, jak i radość, zieleń, wiosna i pisanki. To także kolejna okazja do tego, by podróżować. Tym bardziej, że możliwości, aby spędzić ten czas na wyjeździe jest bardzo wiele. Skyscanner wybrał kilka z nich pod kątem najciekawszych przeżyć i bez finansowych szaleństw.

Kreta, Malta, Rzym, Nowy Jork – różnorodne sposoby, aby spędzić Wielkanoc w podróży, nie wydając całego budżetu na bilety lotnicze. Wypróbuj ten, który najbardziej Ci odpowiada!

Wielkanoc ekspresowo: Szczecin od 126 złotych

Sprawdź loty do Szczecina

Sprawdź hotele w Szczecinie

Miasto wylotu: Warszawa

Linie lotnicze: Ryanair, jest też możliwość lotu na dwóch rezerwacjach Ryanair / LOT

Szczegóły lotu: wylot w Wielką Sobotę, powrót w Wielką Niedzielę

Dwudniowa wycieczka do Szczecina to wykorzystanie dobrej oferty krajowych lotów dokładnie w okresie wielkanocnym. A z drugiej strony – super propozycja dla tych, którzy chcą choć na chwilę zasmakować podróży (choćby lokalnej), a jednocześnie móc spędzić święta (Poniedziałek Wielkanocny) z rodziną na miejscu. Tyle razy pisaliśmy o spacerowych możliwościach Szczecina (tu pięknym parkiem jest nawet Cmentarz Centralny), walorach krajobrazowych (Odra), że zamiast się powtarzać odsyłamy TUTAJ. W czasie wielkanocnym warto także obejrzeć szczecińskie kościoły np. najbardziej wiekowy pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, czy pochodzącą z dziewiętnastego wieku świątynię św. Jana Chrzciciela w stylu neogotyckim, która długi czas była jedynym katolickim obiektem sakralnym w mieście.

Wielkie świętowanie: Malta od 180 złotyc

Sprawdź loty na Maltę

Sprawdź hotele na Malcie

Miasto wylotu: Poznań

Linie lotnicze: Ryanair

Szczegóły lotu: wylot w Wielki Piątek, pobyt trwa dwa tygodnie

Pobyt na Malcie na przełomie marca i kwietnia to idealne połączenie, by przeżyć w sensie kulturowym lub duchowym, ważne święto religijne, jakim jest Wielkanoc, a jednocześnie odpocząć i pozwiedzać. Święta Wielkanocne są na Malcie istotnym wydarzeniem. W miastach (np. takich, jak Luqa) masz szansę uczestniczyć w większych procesjach czy inscenizacjach, które odbywają się na pamiątkę Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Zamiast tradycyjnych jaj podczas radosnego świętowania Niedzieli Wielkanocnej spróbujesz lokalnych potraw np. słodkiego wielkanocnego wypieku Figolla.

Po Wielkanocy masz jeszcze dużo czasu, by odkrywać wiosenne uroki wyspy, na której czuje się już przyjemne temperatury, ale jeszcze nie upał oraz jak na tutejszą wiosnę przystało –
zieleń, kwiaty i cytrusy.

Wielkanoc po hiszpańsku: Girona od 200 złotych

Sprawdź loty do Hiszpanii

Sprawdź hotele w Hiszpanii

Szczegóły lotów: najkorzystniej wypadają loty do Girony, od ok. 200 złotych za osobę, obejmujące okres Wielkiego Tygodnia i po samych świętach. Dłuższy pobyt z punktu turystycznego jest cenna, bo Hiszpanie obchodzą go, łącznie z Niedzielą Palmową, dość uroczyście. Za bilet lotniczy do Barcelony (tygodniowy pobyt) zapłacisz ok. 280 złotych.

Maszerujący legioniści z czasów rzymskich w Gironie na pamiątkę jerozolimskich wydarzeń, czy przechadzka po Las Ramblas i wyłapywanie katalońskiego słońca. Choć to Andaluzja słynie z barwnych wielkanocnych procesji (między innymi z udziałem zakapturzonych pokutników nazarenos) i żarliwego przeżywania Wielkanocy, analizy Skyscanner pokazują, że Barcelona jest jednym z chętniej wybieranych miast na wielkanocny wyjazd. Katalonia stanowi dobrą propozycję dla osób, które chcą raczej złapać oddech niż przeżywać religijne emocje. Zapiszczysz z uciechy jak małe dziecko, gdy obdarzysz się wielkanocnym przysmakiem mona de pascua. To ciasto, które można zapiec na przykład z czekoladowym jajkiem. Dekoracyjna finezja nie ma tu granic – znajdziesz tu wszystko, od figurek popularnych zabytków po podobizny ulubionych piłkarzy.

Pisanki i Dracula: Bukareszt od 207 złotych

Sprawdź loty do Bukaresztu

Sprawdź hotele w Bukareszcie

Wynajem samochodów w Bukareszcie

Miasto wylotu: Warszawa

Linia lotnicza: Wizz Air

Szczegóły lotu: wylot w Poniedziałek Wielkanocny z tygodniowym pobytem to jedna z tańszych opcji. W innych konfiguracjach koszt zmienia się o ok. 50 złotych w górę. Sprawdzaj oferty na bieżąco.

Innym pomysłem na spędzenie Wielkanocy jest Rumunia – pamiętaj, że zgodnie z kalendarzem prawosławnym w 2018 roku świętuje się ją tydzień później. W Rumunii przykłada się jeszcze większą wagę do tradycyjnego postu niż w Polsce. W okresie świątecznym posmakujesz tu, oprócz tradycyjnych jajek, potraw z baraniego mięsa np. zapiekanki drobu (niech nie zmyli Cie nazwa), a także tradycyjny (zazwyczaj okrągły) wypiek, jakim jest pască _. W ramach życzeń trąć się z bliską osobą barwionym jajkiem. Jeśli chcesz, Wielkanoc spędź na bukaresztańskim Piața Victoriei (Placu Zwycięstwa), który od niedawna w tym czasie zamienia się w deptak lub poza stolicą. Z Bukaresztu dostaniesz się bez problemu samochodem lub pociągiem do siedziby krwawego Draculi, czyli Zamku w Branie. Obiekt otwarty jest codziennie, od kwietnia do września, w poniedziałki od 12:00 do 18:00, od wtorku do niedzieli od 9:00 do 18:00. Wstęp kosztuje 4 LEI.

Twoja wielka grecka Pascha: Korfu od 236 złotych

Sprawdź loty na Korfu

Sprawdź hotele na Korfu

Miasto wylotu: Poznań

Linie lotnicze: Ryanair

Szczegóły lotu: wylot i przylot obejmuje dwutygodniowy pobyt na Korfu w terminach Wielkanocy katolickiej i prawosławnej

Według tegorocznego zestawienia ekspertów Skyscanner w tym roku część podróżnych z Polski zamierza wypróbować Korfu jako wielkanocną destynację. Nic dziwnego! Czas tych świąt wydaje się jednym z lepszych momentów, żeby pojechać na tę grecką wyspę. Przede wszystkim chodzi o bogactwo tradycji i zwyczajów – mieszkańcy Korfu bardzo poważnie podchodzą do obchodów Wielkanocy. Obrzędy prawosławne i katolickie przeplatają się ze sobą.

Uwaga, w Wielką Sobotę patrz do góry, żeby nie otrzymać ciosu lecącym z okiem naczyniem. Ze sprzątaniem, o dziwo, nie ma problemu, gdyż podobno rozbite części przynoszą pomyślność. Innym doświadczeniem, które warto przeżyć, jest uliczna parada orkiestry dętej. Wielkanocny frykas stanowi tsoureki (rodzaj chleba, chałki) z dodatkami np. czekoladą, chodzi o to, by było ozdobić ciasto na bogato. Do wypróbowania dla łasuchów i nie tylko!

Nad Bałtykiem inaczej: Ryga poniżej 300 zł

Sprawdź loty do Rygi

Sprawdź hotele w Rydze

Miasto wylotu: Warszawa

Linie lotnicze: Air Baltic

Szczegóły lotu: trzy dni pobytu, wylot w Wielki Piątek, powrót w Poniedziałek Wielkanocny

Jeśli marzy Ci się nadbałtycki zachód słońca lub stęskniłeś się za widokiem morza, a w Gdańsku byłeś / byłaś już setki razy, to rozważ zobaczenie fal od łotewskiej strony. Bałtyki to teraz gorący kierunek podróżowania, a w terminie Świąt Wielkanocnych bilet lotniczy na szybki wypad do Rygi kupisz poniżej 300 złotych, a wziąć musisz tylko jeden dzień urlopu. Ryskie Stare Miasto (ponoć najpiękniejsze w regionie) i secesyjne kamienice to zabytki, o których słyszał każdy turysta, ale w stolicy Łotwy zachowało się też kilka tysięcy zabudowań drewnianych.

Istotne świąteczne informacje? Na Łotwie dniem wolnym jest również Wielki Piątek, a jeśli chodzi o znane w Polsce zwyczaje wielkanocne, to do kolorowania pisanek Łotysze także używają cebulowych łupin.

W razie chłodniejszej pogody rozgrzejesz się Czarnym Balsamem, charakterystycznym dla Łotwy ziołowym likierem.

Mistyczna Wielkanoc: Rzym od 450 złotych

Sprawdź loty do Rzymu

Sprawdź hotele w Rzymie

Miasto wylotu: Wrocław

Linie lotnicze: Ryanair

Szczegóły lotu: z punktu wiedzenia zakupu biletów lotniczych najlepszą opcją będzie dłuższy, około dziesięciodniowy pobyt. Jeśli lecisz na tydzień, koszt podróży samolotem wyniesie około jedną piątą więcej. Innymi miastami, z których warto szukać połączeń do Rzymu, są Kraków lub Warszawa.

Tak, będzie dużo turystów, tak, dostęp do części obiektów może być utrudniony w okresie świątecznym, tak, wcale nie będzie najtaniej, a mimo to Rzym znajduje się w czołówce wielkanocnych kierunków, jakie wybierają Polacy. Przeżywanie Wielkanocy w wiecznym mieście dla wielu osób stanowi wręcz mistyczne przeżycie, a zarazem kwintesencję podróżowania, które polega na gromadzeniu doświadczeń i emocji. Z tego względu Rzym musi znaleźć się na naszej liście. Według analiz Skyscanner ten kierunek zarówno w tym roku, jak i w ubiegłym znalazł się na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych (ustępując tylko Londynowi).

Z jednej strony możesz wybrać poczucie wspólnoty podczas Drogi Krzyżowej w Koloseum czy udział w niedzielnej mszy na watykańskim Placu św. Piotra lub wykorzystać, że większość turystów wybiera tamte okolice i pospacerować po bocznych uliczkach lub innych dzielnicach np. po Zatybrzu.

Wielkanocne kapelusze: Nowy Jork od 1480 złotych

Sprawdź loty do Nowego Jorku

Sprawdź hotele do Nowym Jorku

Miasto wylotu: Warszawa

Linie lotnicze: Ukraine Airlines

Szczegóły lotu: lot z przesiadką w Kijowie, pobyt około dziesięciu dni

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych Nowy Jork obejmują we władanie kapelusze. A wszystko to za sprawą tradycyjnej parady i festiwalu z fantazyjnymi nakryciami głowy w roli głównej (Easter Parade and Easter Bonnet Festival). Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś również przygotował / przygotowała sobie wielki kolorowy i wiosenny kapelusz w duchu wielkanocnym, a następnie z dumą przechadzał / przechadzała się w nim Piątą Aleją. W Nowym Jorku z pewnością nie zabraknie również słodyczy, chyba że wszystkie jajka z czekolady sprytnie poukrywa wielkanocny zając.

Cieplejsza kwietniowa pogoda (średnio powyżej 10 stopni) sprzyja zwiedzaniu Wielkiego Jabłka. Sprawdź TUTAJ nasze pomysły, co robić w Nowym Jorku za darmo.

By zobaczyć inne kierunki, idealne na wiosenną wycieczkę po kraju i Europie, zerknij TUTAJ.

Ceny aktualne na dzień 1.03.2018 i mogą się dynamicznie zmieniać.

Sprawdź też:

10 najdziwniejszych polskich tradycji, o których nie masz pojęcia

Dokąd pojechać w 2018 roku? 12 TOP inspiracji podróżniczych

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa