Wiadomosci Oferty Gdzie na Wielkanoc 2020? Najlepsze kierunki

Wszystkie artykuły

Gdzie na Wielkanoc 2020? Najlepsze kierunki

Szukasz na wyjeździe tradycyjnych pisanek? A może zupełnie nowej jakości i zwyczajów? Sprawdź, gdzie na Wielkanoc udać się w tym roku. W tych miastach odkryjesz zieleń i radość ze świątecznej podróży.

Gdzie na Wielkanoc? Kraków-Kijów, od 158* zł

Termin: 10-13.04

Jeśli nie wiesz, gdzie na Wielkanoc pojechać tanio i bez martwienia się o dostępność atrakcji z powodu świat, wybierz Kijów. Wielkanoc na Ukrainie obchodzona jest tydzień później. Stolica kraju, oprócz złotych kopuł obiektów sakralnych, coraz bardziej słynie także z murali. Jest ich tak wiele, że odkrywa się je niemal co krok.

Gdzie na Wielkanoc? Kijów!

W przypadku, gdy temat sztuki ulicznej interesuje Cię bardziej, umów się na spacer z zaprzyjaźnionym mieszkańcem lub załatw sobie zorganizowaną wycieczkę. W tym terminie kosztują ok. 260 zł. Odbywają się także w weekendy. Zabytkową, ale i artystyczną mekką, jest dzielnica Padół. Koniecznie spróbuj kawy w Holy Beans. Polecamy karmelową frappe. Doda energii przed spacerem nad pobliski Dniepr!

Warszawa-Poznań, od 173* zł

Termin: 10-13.04

Nie trzeba od razu jechać na koniec świata, aby zmienić nieco klimat. Zastanawiasz się, gdzie na Wielkanoc pojechać w Polsce. Pomyśl o szukaniu Wielkanocnego Zajączka w Poznaniu. A żeby przygotować miejsce w brzuchu na solidną porcję mazurka czy pyr z gzikiem (twaróg ze śmietaną i różnymi dodatkami), warto wziąć udział w Biegu Zajączka Wielkanocnego. A przynajmniej gorąco kibicować uczestnikom. Impreza startuje w Wielką Sobotę. Dystans do pokonania wynosi 5 oraz 10 km. Biegać mogą też najmłodsi. Startują na trasach od 200 m do 1,5 km.

A po wielkanocnym śniadaniu super opcją będzie spacer po centrum miasta. Warto zajrzeć na małą, ale docenianą zarówno przez przyjezdnych, jak i lokalsów Świętosławską. Co ciekawe, jej historia sięga aż czasów średniowiecza. Doskonałe miejsce na foto-ujęcie znajdziesz tu na tle fary.

Poznań - lokalna odpowiedź na pytanie, gdzie na Wielkanoc w 2020 roku.

Kraków-Pescara, od 299* zł

Termin: 10-13.04

Włochy to idealny kraj do wypadów przez cały rok, także wiosną. Niekoniecznie musisz wybrać mistyczny, ale zatłoczony o tej porze Rzym. Postaw na mniej oczywisty kierunek, jakim jest Pescara. Woda jeszcze nieco za zimna na kąpiel, a mimo to po długim sezonie bez słońca w Polsce, warto przypomnieć sobie jak wygląda plaża. Wielkanocnym przysmakiem-ciekawostką są tu ciastka w kształcie wystrojonej lalki. Znana w tym temacie jest restauracja Brancaleone, która ma na nie chętnych na długo przed świętami. Ciastka znaleźć można także w ich kawiarni, która mieści się w Pescarze.

Gdzie na Wielkanoc, jak nie do mammy?

Warszawa-Budapeszt, od 314 zł

Termin: 10-13.04

Stolica Węgier zawsze powita turystę pysznym winem i nieformalną atmosferą. Dodatkowo w czasie Świąt Wielkanocnych w i wokół bazaru Várkert odbywa się tu Festiwal Pont. Ma on pokazywać (na bazie niematerialnego dziedzictwa UNESCO) zwyczaje Węgrów i innych narodów. W tym roku festiwal skupia się na Gruzji i Armenii. Ideą jest pokazanie różnorodności osadzonej w tradycji. Każdy znajdzie tu warsztaty, wystawy, koncerty czy instalacje dla siebie. Dlatego wydarzenie szczególnie poleca się całym rodzinom.

Budapeszt - tam, gdzie na Wielkanoc warto pojechać w 2020 roku, by się wyluzować.

Warszawa-Tallin, od 395* zł

Termin: 11-13.04

Rozmyślasz, gdzie na Wielkanoc wyskoczyć w tym roku? Rozważ Tallin. W tym kompaktowym mieście można wiele doświadczyć. Ma piękne parki, zadbane Stare Miasto, przytulne kawiarnie. A przede wszystkim podwórka i zaułki, które obiecują tajemnicę.

Świątecznym przeżyciem może być wizyta w tutejszym skansenie. Warto dać temu miejscu szansę. Nawet jeśli nie przepadasz za takimi atrakcjami. Trudno o lepszą okazję by poznać stare zwyczaje związane z Wielkim Postem, zarówno te religijne, jak i ludowe. W niedzielę wielkanocną przewidziana jest tu prelekcja o wszystkich tradycjach związanych z tym świętem. W okresie zimowym (do 22.04) skansen jest czynny w godz. 10:00-17:00. Wstęp kosztuje 8 Euro.

Gdzie na Wielkanoc 2020? Rozważ Tallin!

Warszawa-Koszyce, od 421* zł

Termin: 10-13.04

Lubimy ciekawe miasta w Polsce poza głównym szlakiem. I zawsze zachęcamy, by poznawać takie w podróży, także zagranicznej. Dumasz, gdzie na Wielkanoc wyskoczyć tym razem? Koszyce to pod tym względem świetny kierunek, a ponadto wpisuje się w ideę wycieczek typu city-break. Zamiast martwić się, że jakieś sklepy mogą być nieczynne, postaw na ruch i długie spacery. Przejdź się najdłuższą promenadą w kraju. Fanom ul. Mariackiej w Gdańsku, do gustu przypadnie wąska, ale bardzo klimatyczna Hrnčiarska. Z kolei ulice Hlavná i Kováčska to miejsca, gdzie można zrobić przerwę na kawę.

Punktem obowiązkowym do obejrzenia jest gotycka katedra św. Elżbiety, największa świątynia na Słowacji. Pomieści ona nawet ponad 5 tys. osób. Początki jej budowy sięgają ok. 640 lat wstecz. Legenda mówi, że wystarczy wyjąć jeden kamień, by cała katedra runęła. A jedynie budowniczy z Wieków Średnich wiedzieli który. Niby niemożliwe, ale takie historie zwykle robią fajną otoczkę wokół zabytków.

Gdańsk-Reus, od 432 * zł

Termin: 10-13.04

Weź wolne w Wielki Piątek lub korzystaj z biurowych przywilejów przed Wielkanocą i wyjdź wcześniej  z pracy. Wtedy zdążysz na popołudniowy lot z Gdańska do Reus. Tanie loty umożliwiają spojrzeć na Katalonię przez inny niż barceloński pryzmat. Reus z Barceloną łączy postać Antoniego Gaudiego. Słynny architekt urodził się w tym mieście. Podczas dni świątecznych zaprasza interaktywne centrum Gaudiego – w godz. 10:00-14:00. W całości poświęcone jest jego twórczości i życiu. W Reus dużą wagę przykłada się też do procesji upamiętniających Mękę Pańską. Odbywa się ona wieczorem w Wielki Piątek.

Gdzie na Wielkanoc w Hiszpanii? Do Reus!

Gdzie na Wielkanoc? Warszawa-Lublana, od 502* zł

Termin: 11-13.04

To zadziwiające, że tak niewielkie miasto potrafi zmieścić w sobie tyle różnych, pozornie sprzecznych cech – np. żywiołowość i uporządkowanie. Ma też coś wspólnego z Krakowem – smoka. Insta-zdjęcie idealnie wykadrujesz na moście jego imienia (Zmajski Most). Spróbuj też policzyć smocze podobizny w mieście. Gwarantujemy, że po pół godzinie dostaniesz (pozytywnego, oczywiście) zawrotu głowy.

Trzeba zajrzeć też do do Centralnej Tržnicy, serca handlu w tym mieście. Z opcją sprzedaży wewnątrz i na zewnątrz. Targ kwitnie sezonowo. Kupisz tu m.in. kwiaty i zieleń – tak istotne do robienia różnych ozdobnych kompozycji na Wielkanoc. Najlepiej jest wyrobić się z zakupami do godziny 16:00. Chyab już wiesz, gdzie na Wielkanoc udać się tym razem.

Wykorzystaj dni wolne od pracy, planując je z nami pod kątem podróży.

*Ceny aktualne na dzień 16.01 i mogą się stale zmieniać. Koszt biletu za jedną osobę w klasie ekonomicznej w tę i z powrotem.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.