Wiadomosci Oferty Dokąd polecieć w marcu? Super wycieczki na pożegnanie zimy

Wszystkie artykuły

Dokąd polecieć w marcu? Super wycieczki na pożegnanie zimy

Wiosna już niedługo, warto uczcić ten fakt (choćby najkrótszą) podróżą. Podpowiadamy, gdzie wyjechać w miesiącu, w którym powoli żegna się zimę. Oto pomysły na marcową wycieczkę, która spełnia dwa warunki: dostarcza ciekawych przeżyć i nie zmusza do wydawania wszystkich oszczędności.

Duńskie Århus, norweskie Ålesund, Gdańsk czy Frankfurt nad Menem – te miejsca przyciągają w marcu cenami biletów lotniczych.

1. Polska: szukanie wiosny w dużym mieście, Warszawa od 67 złotych

Sprawdź loty do Warszawy

Sprawdź hotele w Warszawie

Miasto wylotu: Szczecin

Jeśli masz ochotę na wypad do stolicy, to w marcu bez trudu znajdziesz ofertę na bilet lotniczy (poniżej 70 złotych) na dwa-trzy dni. Jeśli nie chcesz lub nie możesz brać urlopu, wybierz mniej oczywisty termin, pod koniec marca, tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Tym bardziej dobrze jest wtedy otoczyć się miejską zielenią: Ogród Saski w samym centrum miasta, Park Skaryszewski na prawym brzegu Wisły lub obejrzeć odrestaurowane Bulwary Wiślane. W okresie przedświątecznym warto dodatkowo odwiedzić kościoły na Starym Mieście z Grobami Pańskimi (np. katedra św. Jana Chrzciciela) czy na Trakcie Królewskim (kościół Świętego Krzyża) zarówno ze względów architektoniczno-turystycznych, jak i kulturowo-religijnych.

2. Dania: niedroga i ciekawa, Århus, od 68 złotych

Sprawdź loty do Århus

Sprawdź hotele w Århus

Miasto wylotu: Gdańsk

Tanie loty do Danii pozwalają odkrywać uroki tutejszych miast. Choć sam kraj zalicza się do tych droższych dla kieszeni turysty, nie oznacza to jednak, że na wyjazd musisz wydać krocie. TUTAJ poznasz tricki na tanie podróżowanie po drogiej Skandynawii. Atrakcją na typowo niskobudżetowy wyjazd, oprócz spacerowania po tutejszym Starym Mieście, jest wypad do ogrodu botanicznego, który zwiedza się za darmo. Nie musisz kochać roślin, żeby oczarowała Cię feeria barw, zapachów i kształtów, które prezentują zgromadzone tu gatunki roślin z różnych stref klimatycznych. Ogród jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 16:00, a w weekendy między 10:00 a 17:00. Do innych bezpłatnych opcji należy (a jakżeby inaczej) Muzeum Wikingów, których działania kształtowały historię Danii i całej Skandynawii. Otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-17:00, w środy nieco dłużej, do 21:00.
Różnorodną ofertę sztuki, obejmującą nawet do dziesięciu wystaw rocznie, prezentuje działające od blisko 160 lat muzeum ARoS. Dodatkową atrakcją jest tęczowa przechadzka, czyli podziwianie panoramy miasta z tutejszego kolorowego, przeszklonego tarasu widokowego. Obiekt można zwiedzać wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-17:00, w środy do 22:00. Wstęp kosztuje 130 duńskich koron, ale studenci i osoby, które nie przekroczyły trzydziestu lat zapłacą jedynie 100 koron, a młodzież do 18 lat wchodzi za darmo.

3. Norwegia: nieoczywisty styl w skandynawskim kraju, Ålesund od 78 złotych

Sprawdź loty do Ålesund

Sprawdź hotele w Ålesund

Miasto wylotu: Gdańsk

Tanie połączenia lotnicze do Ålesund Vigra to kolejny sposób na odkrywanie miejsc, w które prawdopodobnie nie zawitałbyś / zawitałabyś w pierwszej kolejności. A dzięki marcowym cenom biletów masz szansę na wypad poniżej 80 złotych w stricte weekendowym (piątek-niedziela) terminie. Ålesund słynie z secesyjnej zabudowy i ciekawego położenia – na wyspie, w otoczeniu gór. Warto niezależnie od pogody przespacerować się ulicami miasta, powydawać okrzyki uznania i zachwytu nad tutejszą dopracowaną architekturą (choć jest ona skutkiem pożaru, który praktycznie doszczętnie strawił miasto na początku ubiegłego stulecia wieku i trzeba było je projektować na nowo) czy udać się do portu Brosundet, by pooddychać wilgotnym, morskim powietrzem.

4. Polska: pierwsze cieplejsze promienie nad Bałtykiem, Gdańsk od 79 złotych

Sprawdź loty do Gdańska

Sprawdź hotele w Gdańsku

Miasto wylotu: Wrocław

Trzy dni w marcu nad Bałtykiem zarówno podreperują Twoje płuca, jak i zaspokoją zamiłowanie do historycznych zabytków i pięknych kamienic. Można tu witać pierwsze promienie słońca na niemal pustych plażach. Gdy zaliczysz już spacer nad Motławę czy cykniesz obowiązkową fotkę przy Fontannie Neptuna, a pogoda jednak nie skłania do długich spacerów, udaj się do Muzeum Bursztynu, na ulicę Targ Węglowy 26. Zbiory składają się zarówno z prostych wyrobów z tego kruszcu, jak i bardzo wyrafinowanych form. Wstęp kosztuje 12 złotych – we wtorki zwiedzanie gratis, ale czas zwiedzania jest krótszy niż zazwyczaj i trwa od 10:00 do 13:00. W środy obiekt otwarty jest od 10:00 do 16:00, w czwartki od 10:00 do 18:00, w piątki i soboty od 10:00 do 16:00, a w niedziele od 11:00 do 16:00.

5. Włochy: modnie i pysznie, Mediolan od 82 złotych

Sprawdź loty do Mediolanu

Sprawdź hotele w Mediolanie

6. Niemcy: biznesowe miasto turystycznie, Frankfurt nad Menem od 84 złotych

Sprawdź loty do Frankfurtu

Sprawdź hotele we Frankfurcie

Miasto wylotu: Katowice

Na przedłużony weekend do Frankfurtu nad Menem polecisz za nieco ponad 80 złotych. Warto zwrócić uwagę już na pierwszy punkt podróży, czyli lotnisko. Więcej przeczytasz o nim TUTAJ. Zrób zakupy na Zeil lub po prostu poczuj handlową atmosferę tej ulicy, odnajdź urok historii i tradycji w dzielnicy Römerberg, w której znajduje się wiele turystycznych obiektów, chociażby ratusz Römer. W tym mieście skosztujesz niemieckiej kuchni (mięso, mięso, czy wspominaliśmy już o mięsie?) i pogapisz się na nowoczesne wieżowce.

7. Wielka Brytania: na każdą pogodę, Londyn od 88 złotych

Sprawdź loty do Londynu ze Szczytna

Sprawdź loty do Londynu z Poznania

Sprawdź hotele w Londynie

Miasto wylotu: Szczytno, Poznań

Mimo cieszącej się złą (a raczej mokrą) sławą pogody, do miasta tłumnie przybywają turyści przez cały rok. Sposób na zwiedzanie Londynu jest wiele – właściwie każdy ma swoje ulubione atrakcje lub listę miejsc, o których marzy. My mamy propozycje na niedrogi weekend w Londynie, znajdziesz ją TUTAJ. Aby uzyskać najlepsze ceny zaplanuj wyjazd na przykład od czwartku do soboty. Najtańsze połączenia w marcu, gdy nie trzeba brać bardzo dużo wolnego, startują ze Szczytna (ok. 90 złotych) oraz z Poznania (ok. 100 złotych).
Jeśli złapie Cię londyński deszcz i pokrzyżuje eksplorowanie city, nabrzeża Tamizy lub któregoś z licznych parków, skorzystaj z darmowej oferty kulturalnej. Bezpłatnie wyskoczysz chociażby na spotkanie z nowoczesną sztuką w Tate Modern (wyjątkiem mogą być niektóre ekspozycje wystawione na określony czas). Muzeum otwarte jest od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-18:00, a w piątek i sobotę od 10:00 do 22:00.

8. Hiszpania: bez upałów i na luzie, Madryt od 250 złotych

Sprawdź loty do Madrytu

Sprawdź hotele w Madrycie

Miasto wylotu: Wrocław

Cena biletu lotniczego za krótszy pobyt zaczyna się od około 250 złotych, ale gdy przedłużysz wycieczkę do tygodnia, polecisz już od 170 złotych. To będzie okazja, by zobaczyć Hiszpanię od innej turystycznie strony niż tylko gorących plaż Costa Brava. Pod koniec zimy nie doświadczysz męczących upałów, więc śmiało wyruszaj na podbój Madrytu. Stolica Hiszpanii słynie z bogatej oferty muzealnej, z Muzeum Prado na czele. Jednak wcale nie musisz spędzać swojej podroży w czterech ścianach (choćby wypełnionych najpiękniejszymi eksponatami i działami sztuki). W marcu raczej nie trafisz na deszcz, a temperatury w ciągu dnia wzrastają. Istnieje duża szansa na złapanie słońca i pozbycie się cieplejszego płaszcza. Spokojnie skorzystasz już z uroków Parku Retiro. Możesz pokręcić się też po Plaza Mayor, tam zawsze dzieje się coś ciekawego, a także wstąpić do jakiegoś baru na kanapkę lub inną przekąskę, najlepsze (i z reguły najtańsze) miejsca to te nieco poza głównym szlakiem. Tak, w ten sposób zdecydowanie poczujesz, że idzie nowa pora roku.

Ceny aktualne na dzień 3.02.2018 r. i mogą się dynamicznie zmieniać.

Sprawdź też:

Jak znaleźć najtańsze loty? TOP wskazówki jak kupować tanie bilety lotnicze

Najpiękniejsze plaże w Europie (i jak do nich trafić)!

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa