Wiadomosci Oferty Dokąd jechać w lutym? 7 inspiracji na niezapomniany city break

Wszystkie artykuły

Dokąd jechać w lutym? 7 inspiracji na niezapomniany city break

W środku zimy możesz marudzić i biernie wyczekiwać wiosny lub wnieść trochę blasku do tego miesiąca i urozmaicić go sobie nawet krótką, weekendową podróżą. Chyba nie musimy mówić, jakiej opcji jesteśmy zwolennikami? Oto propozycje Skyscanner na lutowy city break.

Ciekawy, tani wypad bez konieczności brania długiego urlopu – sprawdź, które europejskie miasta spełniają te kryteria w najkrótszym miesiącu w roku.

1. Oslo: przyroda i sztuka, od 49 zł

Sprawdź loty do Oslo

Sprawdź hotele w Oslo

Miasto wylotu: Poznań

Jeśli jeszcze nie miałeś / miałaś okazji odwiedzić stolicy Norwegii, to spróbuj wyrwać się w lutym. Zimniejszy klimat nie powinien odstraszać (w Polsce w tym miesiącu masz podobną aurę), a jeśli przedłużysz weekend do wtorku za bilet lotniczy zapłacisz mniej niż za dwa bilety do kina. Warto jednak zapakować cieplejsze ubranie, które chroniłoby przed wiatrem i niższą temperaturą.
Zimą surowa norweska przyroda zyskuje majestatyczną, a architektura śnieżną, powłokę. W Parku Vigelanda zostajesz jakby bardziej sam na sam ze słynnymi postaciami i smakujesz sztukę bez dodatkowych bodźców dostarczanych przez kwitnącą naturę. Lutowa pogoda sprzyja też wizytom w muzeum – w Oslo do zobaczenia jest chociażby muzeum poświęcone życiu i twórczości najbardziej znanego norweskiego malarza, Edwarda Muncha. Przed odwiedzinami warto sprawdzić godziny otwarcia, obecnie czynne jest codziennie od godz. 10:00 do 16:00.

2. Sztokholm: weekend w mieście kryminałów i na Gamla Stan, od 64 zł

Sprawdź loty do Sztokholmu

Sprawdź hotele w Sztokholmie

Miasto wylotu: Gdańsk

Nawet, jak masz mało czasu na wojaże, to na wypad do Sztokholmu nie musisz nawet brać urlopu. Za równowartość dania i deseru w restauracji kupisz bilet lotniczy do ważnym miejscu dla europejskich powieści kryminalnych. Niezależnie, czy pulsuje w Tobie wiecznie żywa miłość do sagi „Millenium” czy wolisz oglądać Sztokholm oczami opisującej kryminalne tematy dziennikarki Anniki Bengtzon, zechcesz osobiście spróbować odnaleźć atmosferę tych powieści. W lutym poczujesz na własnej skórze słynną skandynawską zimę, ale w końcu, aby dobrze poznać jakieś miejsce, trzeba doświadczyć wszystkich jego odcieni, także tych szaroburych.
Obowiązkowo udaj się do reprezentacyjnego Gamla Stan. Nawet wiatr nie powinien Cię zniechęcić od obejrzenia Starego Miasta, gdzie znajdują się ważne zabytki między innymi Zamek Królewski, parlament, czy słynna uliczka Mårten Trotzigs gränd, która nie liczy sobie nawet metra szerokości.
Aby rozgrzać się po spacerze ulicami Sztokholmu i zobaczyć trochę cieplejsze oblicze tego miasta (tropikalne okazy fauny i flory), zajrzyj do Aquaria Vattenmuseum. Znajdziesz tam także informacje o wodnym środowisku Morza Północnego czy Bałtyku. Muzeum jest czynne codziennie (oprócz poniedziałków) w godz. 10:00-16:30. Wejście kosztuje 120 koron.

3. Wilno: zabytki i wyciąg, od 77 zł

Sprawdź loty do Wilna

Sprawdź hotele w Wilnie

Miasto wylotu: Gdańsk

Luty to pod względem cen biletów lotniczych dobry moment, żeby odwiedzić jeden z tegorocznych trendy kierunków podróżowania – Litwę, TUTAJ znajdziesz pełną listę miejsc.
Wilno to miasto wręcz naszpikowane różnorodnymi zabytkami, należą do nich między innymi: imponujące rozmiarem Stare Miasto, ponad 326-metrowa wieża telewizyjna z oszałamiającymi widokami czy działający sześć wieków Uniwersytet Wileński.
O tej porze roku spodziewaj się tu mrozów, ale dzięki temu praktycznie w centrum miasta poszusujesz na Lipówce (Liepkalnis). Na tym wzgórzu znajduje się dziesięć tras dla mniej i bardziej doświadczonych narciarzy oraz dziewięć wyciągów. W weekendy dwie godziny zjazdów kosztuje 12 Euro. Stok jest czynny nawet do 23:00.

4. Berlin: technika i kultura, od 80 zł

Sprawdź loty do Berlina

Sprawdź hotele w Berlinie

Miasto wylotu: Kraków

Berlin nigdy nie śpi i zawsze znajdziesz tu dla siebie coś ciekawego do obejrzenia lub przeżycia – od klasycznych zabytków po nowoczesne formy artystycznego wyrazu. Jeśli pogoda nie pozwoli zbyt długo włóczyć się po Mitte (berlińskie centrum) czy Kreuzbergu, zajrzyj do Niemieckiego Muzeum Techniki. Obiekt jest otwarty od wtorku do piątku między godz. 9:00 a 17:30 i w weekend między 10:00 a 18:00. Dowiesz się tu wiele o pierwszym komputerze czy transporcie, ale także o technikach produkcji czy związanych z branżą chemiczną. Pełny bilet kosztuje 8 Euro (na niektóre wystawy połowę mniej). Luty to także czas filmowego festiwalu Berlinale. W 2018 roku, aby przesiąknąć kulturalną atmosferą pojedź tam między 15 a 25 lutego. Jeśli przedłużysz weekend o dwa dni polecisz do stolicy Niemiec za ok. 80 złotych.

5. Turku: zamek i miłość do Finlandii, od 93 zł

Sprawdź loty do Turku

Sprawdź hotele w Turku

Miasto wylotu: Gdańsk

Co motywuje do poznawania nowych miejsc? Co często powoduje, że pokochasz dany kraj? Odpowiedź: tańsze bilety lotnicze. Krótki wypad do Turku i bilet poniżej 100 zł być może równa się początek wielkiej fascynacji Finlandią. Turku uchodzi za jedno z najstarszych fińskich miast (z pierwszym w tym kraju uniwersytetem), kiedyś pełniło funkcję stolicy. Do największych zabytków należy trzynastowieczny zamek, urzekają także drewniane domy, a nocą tutejszy port. Dość niedaleko miasta mieści się też prawdziwy pomnik fińskiej przyrody – kilkadziesiąt tysięcy wysp tworzących Archipelag Turku. Możesz to zapisać jako pomysł na kolejną wyprawę.

6. Bruksela: europejska polityka i frytki, od 109 zł

Sprawdź loty do Brukseli

Sprawdź hotele w Brukseli

Miasto wylotu: Warszawa

Dość zwarta zabudowa centrum Brukseli, którego punktem kulminacyjnym jest Wielki Plac, sprzyja sprawnemu zwiedzaniu. W chłodniejsze miesiące, do których należy luty, więcej czasu można poświecić na muzea np. Parlamentarium, gdzie dowiesz się, między innymi, jak funkcjonuje Parlament Europejski. Miejsce jest dostępne dla zwiedzających bezpłatnie w poniedziałki w godz. 13:00-18:00, od wtorku do piątku w godz. 9:00-18:00 oraz w soboty i niedziele między 10:00 a 18:00.
Do plusów zwiedzania o tej porze roku zalicza się także delektowanie się tutejszymi frytkami lub czekoladą bez większych wyrzutów sumienia – w końcu w zimniejsze dni zużywa się więcej energii, którą trzeba uzupełnić kaloriami.

7. Praga: romantyczne spacery i treściwe potrawy, od 128 zł

Sprawdź loty do Pragi

Sprawdź hotele w Pradze

Miejsce wylotu: Kraków

Praga w lutym nie zachęca wysokimi temperaturami czy długimi słonecznymi dniami, ale nawet w zimie można wybrać się tu na klimatyczny spacer mostem Karola czy po Hradczanach, a także obejrzeć nowoczesne i dość fikuśne budowle jak Tańczący Dom – TUTAJ opisaliśmy inne niesamowite budowle świata. O tej porze nie ma tu aż tylu turystów, co latem, piwo smakuje równie dobrze, a treściwe czeskie potrawy na bazie ziemniaków (słynne knedliki), mięsa (parówki, wołowina) i jedzeniowy numer jeden, czyli smażony ser, nawet jeszcze lepiej. Wycieczkę do Pragi warto przedłużyć do czterech dni, aby móc na spokojnie rozkoszować się jej wszystkimi atrakcjami i ze względu na korzystniejsze ceny biletów lotniczych.

Uwaga: ceny aktualne na dzień 14.01.2018 r., mogą się dynamicznie zmieniać.

Sprawdź też:

Jak zmieni się sposób, w jaki podróżujemy w 2018 roku?

Podróżowanie pełne wrażeń: najbardziej emocjonujące atrakcje turystyczne na świecie i w Polsce

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa