Wiadomosci Oferty 6 najlepszych okazji na wielkanocny wyjazd 2016

Wszystkie artykuły

6 najlepszych okazji na wielkanocny wyjazd 2016

Jednym z pomysłów na spędzenie świąt wielkanocnych jest wypad do jednego z miast europejskich. Skyscanner przygotował propozycje takich wycieczek z lotami poniżej 320 zł.*

*Ceny aktualne na 10 lutego 2016

1. Rzym od 292 zł*

KIEDY: 27-30 MARCA SKĄD: Z WARSZAWY

Rzym to centrum obchodów Wielkiejnocy i warto choć raz spędzić je właśnie tutaj. Nawet jeśli nie uda Ci się zdobyć biletów na nabożeństwa w Watykanie, w całym Rzymie można uczestniczyć w różnego typu wydarzeniach. Jeśli możesz tu być już w piątek, warto wybrać się na Drogę Krzyżową odprawianą od XVIII wieku w Koloseum. Po niedzielnych uroczystościach, w poniedziałek Rzymianie spędzają czas w gronie przyjaciół, organizując pikniki w parkach takich jak Villa Borghese czy Villa Doria Pamphili.

Sprawdź loty do Rzymu

Rzym od 288 zł

2. Maastricht od 183 zł*

KIEDY: 27-30 MARCA SKĄD: Z KATOWIC

Decydując się na spędzenie świąt Wielkiejnocy w Holandii, warto pamiętać, że jej mieszkańcy nie podchodzą do nich w bardzo religijny sposób. Jest to raczej święto wiosny, w które można trochę odpocząć od codziennych obowiązków. Dla przyjezdnych, na pewno jest okazją, żeby nacieszyć oko różnorodnością gatunków i barw chyba najbardziej wielkanocnych kwiatów, czyli tulipanów. Najstarsze miasto w Holandii, Maastricht oferuje spokojną alternatywę dla modnego Amsterdamu.

Sprawdź loty do Maastricht

Maastricht od 163 zł

3. Oslo od 36 zł*

KIEDY: 25-28 MARCA SKĄD: ZE SZCZECINA

Podczas świąt wielkanocnych, Norwegowie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy wykorzystują wolny czas, żeby wybrać się na narty i tych, którzy wolą pójść do restauracji albo muzeum w swoim mieście. Jeśli możesz zaplanować dłuższy wyjazd, koniecznie przyłącz się do zwolenników spędzania tego czasu między fiordami. Jednak, jeśli dysponujesz tylko kilkoma wolnymi dniami, możesz mieć pewność, że w Oslo trudno się nudzić, nawet podczas świąt.

Sprawdź loty do Oslo

Oslo od 215 zł

4. Paryż od 258 zł*

KIEDY: 26-29 MARCA SKĄD: Z WARSZAWY

Paryż to jeden z najbardziej oczywistych kierunków na kilkudniowy wyjazd w Europie. Wielkanoc to czas, w którym oferta instytucji kultury i restauracji jest szczególnie atrakcyjna. Francuskie dzieci są w tym czasie tradycyjnie obdarowywane czekoladowymi prezentami, jest to więc też dobry czas na przyjazd dla miłośników słodkości.

Sprawdź loty do Paryża

Paryż od 198 zł

5. Dortmund od 253 zł*

KIEDY: 26-28 MARCA SKĄD: Z GDAŃSKA

Jeśli zdecydujesz się na spędzenie świąt w Dortmundzie, koniecznie wybierz się do jednego z niesamowitych tutejszych kościołów jak św. Rajnolda czy Mariacki. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w mszy, warto je odwiedzić ze względu na późnośredniowieczną architekturę. Na świąteczne posiłki wybierz się do restauracji obrotowej na Wieży Floriana (w Parku Westfalskim), w której można podziwiać panoramę miasta, zajadając lokalne przysmaki.

Sprawdź loty do Dortmundu

Dortmund od 217 zł

6. Budapeszt od 313 zł*

KIEDY: 24-29 MARCA SKĄD: Z WARSZAWY

Na Węgrzech w lany poniedziałek młodzi mężczyźni oblewają panie wodą (lub perfumami), żeby wyglądały kwitnąco przez cały rok. Jeśli chcesz tego uniknąć, najlepiej od razu wybierz się w miejsce, gdzie i tak zanurzysz się w wodzie, czyli do tradycyjnych węgierskich łaźni. Podczas świąt wielkanocnych w Budapeszcie, warto też skorzystać z okazji i nacieszyć kubki smakowe świątecznymi smakołykami, takimi jak mięsa z chrzanem, czy ciasta, jak na przykład kalács.

Sprawdź loty do Budapesztu

Budapeszt od 285 zł

Sprawdź też:

8 TOP ciepłych kierunków na wakacje zimą

Walentynki last minute! Gdzie zabrać ukochaną osobę?

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa