Wiadomosci Noworoczne rewolucje: 10 pomysłów na podróże, które zmienią Twoje życie

Wszystkie artykuły

Noworoczne rewolucje: 10 pomysłów na podróże, które zmienią Twoje życie

Niech 2015 będzie tym rokiem, w którym uda Ci się zrealizować noworoczne postanowienia. Niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić parę kilo, czy zdobyć nową umiejętność, sprawdź nasze propozycje na wakacje, które Cię rozwiną, zmienią na lepsze. Dasz radę!

Od klasycznego odchudzania się po ratowanie planety. Z tymi pomysłami na wakacje rok 2015 będzie lepszy!

1. Nauczę się tańca brzucha, Turcja

Jak kiedyś zauważyła Shakira, biodra nie kłamią. Dlatego właśnie warto nauczyć się tańca brzucha. Pozwoli Ci to kołysać nimi z większą gracją. Najlepiej zrobić to pod okiem tureckich nauczycieli tańca w Stambule.

2. Zacznę malować, Grecja

Pozwól dojść do głosu swojemu wewnętrznemu pejzażyście. Najlepiej zrób to w miejscu, w którm często świeci słońce (dobre światło), a krajobraz sam się prosi o namalowanie go. W Grecji nie brakuje takich miejsc. Co powiesz na Santorini?

3. Pobiegnę w maratonie, Hawaje

Makowiec się skończył, czas wziąć się za siebie. Ale wyłączenie telewizora raz w tygodniu na przebieżkę wokół parku to za mało. Mierz wysoko – pobiegnij w maratonie. W Honolulu coroczny maraton odbywa się w grudniu, jest więc cały rok na trening.

4. Nauczę się gotować, Włochy

To, że umiesz zrobić jajecznicę, jeszcze nie oznacza, że potrafisz gotować. Zaimponuj paniom/panom i oswój się ze sprzętami kuchennymi. Jeśli swoimi umiejętnościami imponuje Ci Robert Makłowicz albo Magda Gessler, zapisz się na kurs kulinarny. Będziesz mieć z tego dodatkową przyjemność, jeśli na otocznie takich kursów wbierzesz na przykład pachnącą gajami oliwnymi Toskanię.

Sprawdź też: 8 hoteli we Włoszech: najlepszy stosunek ceny do wartości

5. Spróbuję surfingu, Kornwalia

Jeśli tak jak my zawsze marzyłeś/marzyłaś, żeby być The Beach Boys, to pewnie już polerujesz swoją deskę surfingową i nie możesz doczekać się czerwca. A może w tym roku surfing w Kornwalii?

6. Przestanę się wstydzić śpiewać publicznie, Kuba

W duszy Ci śpiewa, ale masz tremę przed publicznymi wystąpieniami. Lekarstwem na to są ulice Hawany. Po prostu przyłącz się do któregoś z lokalnych grajków i daj się ponieść.

7. Wyluzuję się, Devon

Zostaw w tyle całą tę bieganinę, a godziny ósma i szesnasta (albo dziewiąta i siedemnasta) niech kojarzą Ci się choć na kilka dni z czasem popijania prosecco i patrzeniem na morze.

8. Nauczę się nowego języka, Hiszpania

Jeśli od dawna planujesz nauczyć się języka, ale nie masz dość samozaparcia, żeby po pracy chodzić na kursy językowe, to jest rozwiązanie dla Ciebie. Pojedź do kraju, w którym mówi się w wybranym przez Ciebie języku i trzymaj się z lokalnymi mieszkańcami. Jeśli marzysz o nauczeniu się hiszpańskiego, wyjazd do Sewilli czy Barcelony zmusi Cię do mówienia.

Sprawdź też: Odkryj prawdziwą Barcelonę. Wskazówki lokalnego eksperta

9. Ocalę planetę, Malediwy

Zrób coś dla planety, a jednocześnie przeżyj fantastyczną przygodę. Przyłącz się do programu ratującego żółwie morskie albo rafę koralową i spędzaj cały dzień na snorkelingu. To nie brzmi jak ciężkie zajęcie, prawda?

Sprawdź też: Malediwy bez cenzury. Prawdy i mity o wakacjach w raju

10. Zacznę poszerzać horyzonty, Nowe Miejsce

Niech rok 2015 będzie rokiem poznawania świata. Tym razem wybierz się w zupełnie nowe miejsce, najlepiej takie, o którym mało wiesz. Albo strzelaj. Wpisz „Wszędzie” w pole kierunku w wyszukiwarce Skyscanner i zobacz, gdzie możesz polecieć za najniższą możliwą cenę.

Mapa