COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Plaże we Włoszech, które trzeba odwiedzić

Wszystkie artykuły

Plaże we Włoszech, które trzeba odwiedzić

Na świecie jest kilka miejsc tak doskonałych do plażowania, że eliminują one konkurencję na przebiegach. Plaże we Włoszech do nich bez wątpienia należą.

1. Goloritze, Baunei, Sardynia 

W Ogliastrze, na południe od uroczej zatoki Orosei, znajduje się plaża Goloritze. Powstała w wyniku osunięcia się fragmentu brzegu. Jest dziś uważana za pomnik przyrody. Do tej perły sardyńskiego wybrzeża najłatwiej dotrzeć łodzią. Trasa na piechotę zajmuje cztery godziny. Ale nikt, kto ją pokona, nie powie, że nie było warto. Dramatyczne klifowe wybrzeże i biały piasek to wymarzone miejsce, aby zaprezentować się w nowym bikini/nowych kąpielówkach.

Goloritze, Baunei, Sardynia

2. Groticelle, Capo Vaticano, Kalabria

Relaks na pięknym wybrzeżu Costa degli Dei. U stóp wulkanu Stromboli wychodzącym wprost na Morze Tyrreńskie. Chciałoby się tu zostać na zawsze. Chcesz wiedzieć, gdzie są najpiękniejsze plaże we Włoszech? Zajrzyj nad zatokę Grotticelle. Ze swoimi trzema piaszczystymi plażami i zgrabnymi, skalistymi spiętrzeniami wpadającymi do krystalicznie czystej wody, to wymarzone miejsce na wypoczynek w Kalabrii. Idealna pogoda, pejzaże z zielonymi wzgórzami i pyszne lokalne produkty zadecydowały o umiejscowieniu Capo Vaticano na szczycie naszej listy.

Capo Vaticano, Kalabria

3. Gavitella, Praiano, Salerno

Lubisz podczas urlopu wycisnąć z dnia każdą ostatnią kroplę słońca? Plaże we Włoszech to idealne miejsce do tego. A plotka głosi, że na Gavitella można się nim cieszyć do późnego wieczora. To niewielka, kamienista plażyczka z dwoma tarasami. Można na nich rozłożyć ręcznik czy leżak i cieszyć się latem. Znajduje się ona na jednym z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Amalfi, nieopodal fiordu Furore, gdzie aromat drzewek cytrusowych i widok niebieskiej wody zawładnie Twoimi zmysłami. Polska też może się pochwalić pięknymi plażami!

Praiano, Salerno

4. Capreria, Riserva Naturale Dello Zingaro, Sycylia

Prawie 1700 hektarów chronionego rezerwatu przyrody rozciągającego się na sycylijskim wybrzeżu od miasta Castellammare do Scopello. Tak musi wyglądać raj! Rezerwat Zingaro był pierwszym tego typu obszarem chronionym w regionie. Uchodzi za klejnot przyrodniczy Włoch. Zielone łąki, kamienne zbocza i tarasy prowadzą wprost do błękitnego morza. Nie przegap Tonnara di Scopello, muzeum historii naturalnej i spektakularnych zatoczek rozsianych po całym wybrzeżu.

Riserva Naturale Dello Zingaro

5. Dei Due Mari, Porto Giunco, Sardynia

Miękki dywan białego piasku poprowadzi Cię prosto do krystalicznie czystej wody. Jest w niej tak przyjemnie, że można w pływać godzinami. Nazywana „Plażą Dwóch Mórz”, oddziela je od stawu Notteri. Nierzadko długie nogi moczą w nim piękne, różowe flamingi. W okolicy warto też odwiedzić plażę Simius, nieopodal Dei Due Mari. To długi pasek białego piasku z dwoma niewielkimi zatoczkami, które dopełniają obrazek na idealną pocztówkę z wakacji.

Sardynia

6. Campo all’Aia, Procchio, Elba, Toskania

Te błękitne wody zachwycającej zatoki na wyspie Elbie kryją w sobie pewien sekret. Wrak rzymskiego okrętu spoczywa zaledwie kilka metrów od brzegu. Miasto Procchio znane jest z plaży o białym piasku i czystej wodzie lokalnego kąpieliska. Tworzą one idealny krajobraz do relaksu zarówno dla par, jak i rodzin. Odpowiednie zaplecze wypoczynkowe znajdą dla siebie nawet wyjątkowo wymagający turyści. Znasz już wszystkie plaże we Włoszech? Sprawdź, jak niedrogo zwiedzić Rzym.

Wyspa Elba

7. Isola Bella, Taormina, Mesyna, Sycylia

Zaledwie kilka kilometrów od miasteczka Taormina na wschodnim wybrzeżu Sycylii, znajduje się Isola Bella. To skalny pas wybrzeżą wpadający do Morza Jońskiego. Łączy on stały ląd z wysepką o tej samej nazwie. Można tu zaszaleć pośród dużych fal albo zorganizować popołudniowy piknik. Region uznano za rezerwat przyrody, a różnorodność podwodnego życia co roku przyciąga tysiące miłośników snorkelingu. Trudno się w tym miejscu nie zakochać.

Taormina, Mesyna, Sycylia

8. Mezzavalle, Portonovo, Ankona, Marche

Uciesz oczy pejzażem plaży Mezzavalle w sercu Conero. Poza przyjemnymi polanami poprzecinanymi dróżkami prowadzącymi prosto do morza, nie przegap spektakularnego widoku ze szczytu klifu. Spaceruj wzdłuż brzegu i ciesz się połyskującą w słońcu wodą i szukaj małych, zacisznych zatoczek. Ale najlepsze tutaj jest to, że z nieznanych przyczyn, Mezzavalle nie odkryli jeszcze na masową skalę turyści.

Mezzavalle, Portonovo, Ankona, Marche

9. Punta della Suina, Gallipoli, Apulia

Plaża Salento to jeden z oczywistych wyborów, dla tych, którym marzą się idealne wakacje w pięknym otoczeniu. Niepoprzecinane skałami piaszczyste wybrzeże. Krystaliczna woda na orzeźwiające kąpiele. Bezchmurne niebo i delikatna bryza. To największe atuty tego miejsca. Droga do plaż prowadzi przez pachnący, sosnowy las, a na miejscu czeka na Ciebie oszałamiający widok na morze. Plaża Punta della Suina, położona kilka kilometrów od centrum Gallipoli. Jest wyściełana piaskiem i drobnymi kamykami, a woda jest tu czysta jak łza.

Gallipoli, Apulia

10. Wąwóz Fuili, Dorgali, Sardynia

Oto inny spektakularny klejnot bajkowej zatoki Orosei w Sardynii. Plaże we Włoszech często występują w filmach. Tutaj kręcono niektóre sceny do włoskiego filmu z lat 70-tych „Porwani zrządzeniem losu przez wody lazurowego sierpniowego morza”. Romantyczny tytuł nie pozostawia wątpliwości co do charakteru tego miejsca. To idealne kierunek na przeżycie letniego romansu. Mało Ci rajskich plaż? Zobacz te!

Plaża na Sardynii

Ten artykuł został zaktualizowany 15 lipca 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.