Wiadomosci Najpiękniejsze plaże Hiszpanii

Wszystkie artykuły

Najpiękniejsze plaże Hiszpanii

Pakuj łopatkę, wiaderko i wyruszaj z nami w poszukiwaniu najpiękniejszych hiszpańskich plaż: od Asturii po Andaluzję. Która najbardziej przypadła Ci do gustu?

1. Playa de Isla Canela, Andaluzja

Isla Canela jest – jak mogliście zgadnąć – wyspą. Nie jest to jednak typowa wyspa na środku morza, tylko wyspa w ujściu rzeki Guadiany, oddzielającej Hiszpanię od Portugalii. Jej flagową atrakcją jest 7-kilometrowa złota plaża wychodząca na Zatokę Kadyksu.

Znajdź tanie loty do Sevilli.

 

2. Playa de Bolonia, Andaluzja

Także w Andaluzji, w prowincji Kadyks znajduje się plaża Bolonia, która ma wszystko, czego można chcieć od plaży. Zaraz za pasmem bielutkiego piasku jest położone rzymskie miasto Baelo Claudia. Jeśli niechcący zapomnisz z domu kostium kąpielowy, to w południowej części zatoki znajdziesz popularną plażę nudystów. Koniecznie zabierz krem do opalania.

3. Playa de Gulpiyuri, Asturia

Ta jest odrobinę inna: nie leży nad morzem. W każdym razie, nie do końca. Plaża znajduje się między Santander i Gijon w Asturii na północy Hiszpanii około 100 metrów od Zatoki Biskajskiej. Jest z nią połączona siecią podziemnych jaskiń. Dzięki temu możesz pływać w morzu, tak naprawdę w nim nie będąc… czy coś w tym stylu.

Znajdź tanie loty do Oviedo lub Santander.

4. Playa de los Genoveses, Andaluzja

To na pewno nie jest Torremolinos. Nie ma tu wielkich hoteli. Los Genoveses to odludzie w sercu rezerwatu przyrody Cabo de Gata, który szczyci się jednymi z najpiękniejszych krajobrazów w Europie. Trzeba zapakować ze sobą kanapki, nie ma tutaj restauracji, ani barów.

5. Cala de Sa Calobra, Majorka

Zatoka Sa Calobra jest dobrze znana, ale wciąż niesamowita. Do wyboru są dwie małe plażyczki: jedna znajduje się na obrzeżach małej miejscowości Sa Calobra, a do drugiej trzeba dopłynąć łódką albo przedostać się krętą drogą wśród klifów. Ta druga opcja nie jest najlepszym wyjściem dla osób z lękiem wysokości. Niestety podczas sezonu Sa Calobra robi się dość zatłoczona, więc najlepiej przyjechać wcześnie.

6. El Trabucador, Katalonia

Delta Ebro, około 40 kilometrów na południe od miasta Reus to nadal dziewicze i mało znane wśród przyjezdnych miejsce. Panuje tu sielska atmosfera: surferzy szaleją na falach, a czaple wiją gniazda na pobliskich mokradłach. Otoczona z obu stron wodą plaża Trabucador jest naprawdę godna uwagi.

Znajdź tanie loty do Barcelony lub Girony.

7. Cala de Algaiarens, Minorka

Czasami najlepsze rzeczy w życiu wymagają poświęceń. W przypadku Zatoki Algaiarens na Minorce na pewno się to opłaci. Jej biały piasek na plaży i krystalicznie czyste wody są bliskie ideału, ale pamiętaj o zabraniu rękawków do pływania, bo woda bywa tu lekko wzburzona. Po jej zachodniej stronie znajduje się niewielki port, gdzie grupy przyjaciół spotykają się przy punkcie do wędkowania.

8. Przylądek Trafalgar, Andaluzja

Los Caños de Meca to jedyna w swoim rodzaju hippisowska przystań, tak wyluzowana, że noszenie ubrań to tutaj tylko jedna z opcji. Chyba najlepszym miejscem jest pas piasku rozciągający się aż po latarnię morską na Przylądku Trafalgar. Tak, to właśnie tutaj miała miejsce ta słynna bitwa 1805 roku z admirałem Nelsonem.

9. Cala Saona, Formentera

Owszem, jest malutka, ale za to ma piękny kształt. Formentera jest położona nieopodal gwarnej sąsiadki – Ibizy. Znajduje się na niej kilka naprawdę pięknych plaż. Turkusowa zatoka jest otoczona czerwonymi skałami i białym piaskiem. Jest tu też kilka restauracji przy plaży i hostel, ale to miejsce nadal jest oazą spokoju.

10. Playa de las Catedrales, Galicja

„Plaża katedr” w Galicji jest pomnikiem przyrody. Ta unikalna plaża ma wiele naturalnie powstałych jaskiń, zatoczek i łuków, które różnią się wyglądem w zależności od przypływów i odpływów. Jeśli masz ochotę zanurzyć stopy w czyściutkiej wodzie, czeka Cię spacer między formacjami skalnymi. Oczywiście podczas odpływu.

Znajdź tanie loty do Santiago de Compostela.

Sprawdź też:

10 najpiękniejszych naturalnych kąpielisk w Hiszpanii

8 atrakcji Hiszpanii, które każdy powinien zobaczyć

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa