Wiadomosci Morze Środziemne: tanie loty do Chorwacji i nie tylko

Wszystkie artykuły

Morze Środziemne: tanie loty do Chorwacji i nie tylko

Wakacje nad Morzem Śródziemnym* to coś, do czego nie trzeba specjalnie namawiać. Gorący temat to, jak złapać tanie loty do Chorwacji, Włoch, Hiszpanii czy Grecji.

Jak wyszukać tanie loty Morze Śródziemne?

Po pierwsze pozwól, aby to cena biletu stała się głównym czynnikiem wyboru terminu. Dlatego rozglądaj się za ofertami nieco wcześniej i przed złożeniem wniosku o urlop. Naprawdę tanie loty do Chorwacji czy Hiszpanii upolujesz też poza głównym sezonem. Takie miesiące, jak czerwiec czy wrzesień pozwalają na cieszenie się dobrą pogodą w niższej cenie. W niektórych rejonach można zacząć wakacje już maju (Malta) lub zakończyć w październiku (Cypr). Warto zawczasu poszukać inspiracji na tanie loty po Europie.

Mapa

Nie skupiaj się tylko na jednym kierunku. Szukaj „Wszędzie„. Znajdziesz tanie loty do Chorwacji – super! Korzystniej będzie lecieć do Włoch, Grecji, Izraela, Hiszpanii lub na Maltę? Wybierz tę opcję.

Najniższe ceny dla danego kierunku pokaże funkcja „Najtańszy miesiąc„. Gdy masz upatrzony jakiś lot, możesz zapisać się na „Alerty cenowe„. Dzięki nim zyskuje się szybki dostęp do zmiany ceny. Łatwiej wtedy podjąć decyzję o tym, kiedy (i czy w ogóle) kupić ten bilet. Skyscanner stworzył także narzędzie, które pomaga wybrać najlepszy czas na rezerwację lotu.

Nic tylko bukować tanie loty do Chorwacji!

Jak układać trasę?

Najbardziej opłaca się wymyślać trasy z otwartą głową, gdy lecimy w dalsze rejony. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się to i w przypadku lotów bliższych. Na przykład, osobie z Warszawy nie będzie taniej polecieć z Katowic. Podobnie turystom z Wrocławia startować np. z Berlina. Warto mieć to na uwadze podczas szukania lotów.

Rozglądaj się za większym lotniskiem (dużym węzłem komunikacji) takim, jak to w Frankfurcie czy Londynie. Może się okazać, że mniej zapłacisz za lot stamtąd niż z Polski. Lub odwrotnie, do hubu, jakim jest, np. Barcelona, łatwiej znaleźć połączenia z Polski. W tym kontekście rozważ też opcję dojazdu łączonego. Zakłada on, że lądujesz dalej od miejsca docelowego, ale za to za ten lot i lokalny transport płacisz w sumie taniej.

Najpiękniejsze miejsca nad Morzem Śródziemnym

Jak szukać promocji na tanie loty do Chorwacji i nad Morze Śródziemne?

Dobrym pomysłem jest zapis na nasz newsletter. Na skrzynkę mailową trafią wtedy oferty na tanie loty do Chorwacji, Grecji, Włoch czy Hiszpanii. Subskrybent zyskuje też dostęp do porad i newsów o tanich podróżach.

Wypatruj też promocji specjalnych na stronach www oraz na profilach w social mediach rejsowych i tanich linii lotniczych.

Dlaczego nad Morze Śródziemne?

Morzem Śródziemnym znajdziesz wiele rajskich miejsc, słońce, ciepłą wodę i pyszne jedzenie. A na deser antyczne zabytki i dobrą zabawę.

W każdym kraju regionu, takim jak Malta, Chorwacja, na turystów czeka moc atrakcji. Na uwagę zasługują choćby plaże w Hiszpanii czy we Włoszech oraz greckie wyspy. Trendy kierunkami stają się teraz np. jeszcze mało odkryta Albania, a także Tunezja.

Basen Morza Śródziemnego to także miejsce, gdzie najszybciej czuć w Europie wiosnę. Można tu odpocząć zarówno podczas dłuższego urlopu na plaży, jak i krótkiego wypadu typu city-break w nadmorskich miastach. Ta wszechstronność zwiększa też otwartość na różne oferty lotnicze, a więc szansę na złapanie tanich biletów.

Kreta zachwyca w i poza sezonem.

*W tym artykule za „Morze Śródziemne” uznajemy cały jego basen, a zatem również wszystkie jego odgałęzienia.

Wszystkie ceny lotów w tym artykule są szacowanymi, najtańszymi cenami lotów znalezionymi przez wyszukiwarkę Skyscanner, korzystając z funkcji „Najtańszy miesiąc„. Ceny podane są dla lotu w tę i z powrotem z każdego lotniska w Polsce, dla jednej osoby, w klasie ekonomicznej. Uwzględniają loty bezpośrednie i z przesiadką. Te ceny się zmieniają i są aktualne na czas pisania artykułu w dniu 30 lipca 2019 r.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.