Wiadomosci Limity bagażu w Wizz Air i jak je obejść

Wszystkie artykuły

Limity bagażu w Wizz Air i jak je obejść

Oszczędni podróżni często zabierają ze sobą tylko bagaż podręczny. Aby uniknąć niespodzianek, a jednocześnie zabrać na pokład wszystko, czego potrzebujesz, przeczytaj wskazówki Skyscanner. Jakie są limity bagażu podręcznego i rejestrowanego Wizz Air? Co zrobić, aby nie płacić dodatkowo? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Limity bagażu podręcznego Wizz Air: wymiary i waga

Wymiary bagażu podręcznego Wizz Air Waga bagażu podręcznego Wizz Air Dozwolona liczba bagaży na pokładzie Koszt przekroczenia limitu
bagaż podręczny 40x23x55cm maks. 10 kg 1 na pasażera bezpłatny

Limity bagażu rejestrowanego Wizz Air: wymiary i waga

Wymiary bagażu rejestrowanego Wizz Air Waga bagażu rejestrowanego Wizz Air Dozwolona liczba bagaży na pokładzie Koszt przekroczenia limitu
119x149x171cm maks. 32 kg każdy maks. 6 na pasażera 20 €

Jak najlepiej wykorzystać limity bagażu podręcznego i nie dopłacać za nadbagaż?

Masz zaplanowany lot z Wizz Air? Prześledź wskazówki Skyscanner i maksymalnie wykorzystaj przysługujący Ci limit bagażu. W ten sposób unikniesz nieprzewidzianych opłat dodatkowych, a podróż odbędzie się bezstresowo i możliwie najtaniej.

1. Zabierz ze sobą tylko bagaż podręczny

Oczywiście rozumiemy, że czerwone szpilki to niezbędny ekwipunek na weekendowe szaleństwo w Barcelonie. Jednak biorąc pod uwagę limity bagażu podręcznego w Wizz Air (40 x 23 x 55cm), warto rozważyć ograniczenie garderoby do minimum. Jeśli przy bramce pojawisz się z nadbagażem, czeka Cię nie miła niespodzianka: będzie trzeba dopłacić. Dlatego dokładnie przeanalizuj każdy przedmiot, który wkładasz do torby. Czy naprawdę jest Ci niezbędny? A może coś możesz kupić na miejscu? W Skyscanner promujemy podróżowanie bez zbędnego obciążenia. Przecież to przede wszystkim Ty, a nie Twoje rzeczy masz jechać w podróż. Dodatkowym atutem lekkiej torby jest mobilność i większa przyjemność z wyjazdu. Dlatego nie dźwigaj, nie przepłacaj i ciesz się podróżą ze swoją lekką walizeczką!

2. Przewiduj ewentualne dodatkowe koszty

Jeśli limity bagażu podręcznego Wizz Air wydają Ci się jednak zbyt surowe, działaj z wyprzedzeniem. Jeśli czekają Cię jakieś dodatkowe opłaty, których nie da się uniknąć, postaraj się je przewidzieć i opłacić już podczas rezerwacji. Ci, którzy dają się zaskakiwać na lotnisku faktem, że ich walizka jest ponadwymiarowa lub zbyt ciężka, płacą dodatkowo.
Podobnie jest z bagażem rejestrowanym. Jeśli z góry ustalisz, że go potrzebujesz, możesz zapłacić nawet tylko 16 euro (za bagaż 23 kg poza sezonem). Jednym z przykazań oszczędnego podróżnego jest zmierzenie i zważenie torby podręcznej jeszcze w domu. Sprawdź, czy możesz z czegoś zrezygnować, ale jeśli nie, dokonaj odpowiedniej opłaty wcześniej online.

3. Załóż swój bagaż na siebie

To dość ekstremalna metoda, ale działa. Dopóki linie lotnicze nie zaczną ważyć pasażerów, możesz przewieźć wszystko, co zmieścisz… na sobie. Kurtka z wieloma kieszeniami, do których można załadować to, co nie zmieściło się w walizce lub torbie podręcznej, może okazać się elementem garderoby ratującym Cię od dopłacania.

4. Dołącz do WIZZ Discount Club

Często latasz? Skorzystaj z przysługujących Ci przywilejów. Wizz Air’s Discount Club ma zniżki dla swoich członków. Możesz się dzięki temu spodziewać przynajmniej €5 rabatu na duży bagaż podręczny i bagaż rejestrowany, a dodatkowo ceny o min. €10 niższej na każdy lot. Składka członkowska wynosi €29,99. Łatwo więc policzyć, że kwota ta zwraca się już przy czwartym locie w roku. A dodatkowo odpada Ci stres związany z przewozem bagażu.

5. Porównaj limity bagażu

Wiele linii lotniczych, w tym Flybe, easyJet czy Ryanair pozwalają na zabranie bagażu podręcznego o wymiarach 55cm x 35cm x 23cm bezpłatnie. Pod tym względem Wizz Air okazuje się niezbyt hojnym przewoźnikiem. Jeśli więc, podczas rezerwacji i dodaniu bagażu, orientujesz się, że Twój bilet już dawno nie kosztuje tyle, ile miał, sprawdź oferty lotów konkurencji w dane miejsce. Skyscanner porównał limity bagażu podręcznego głównych linii lotniczych. Sprawdź, które odpowiadają Twoim potrzebom i czy te linie proponują szukany przez Ciebie lot.

Chcesz do perfekcji opanować sztukę pakowania się? Przeczytaj więcej porad i wskazówek Skyscanner:

Jak podróżować tylko z bagażem podręcznym?

14 genialnych rad jak się pakować 

Sprawdź też:

Limity bagażu podręcznego w Ryanair i jak je obejść

Bagaż podręczny: przewodnik po dozwolonych wymiarach i wagach