Wiadomosci Kodeks letniego romansu. 10 rad, jak go przetrwać

Wszystkie artykuły

Kodeks letniego romansu. 10 rad, jak go przetrwać

Babski poradnik po zabawie, flirtach i szukaniu miłości za granicą

Morze, słońce i sangria – to idealne okoliczności do wakacyjnego romansu. Jeśli masz chrapkę na motyle w brzuchu, najlepiej za granicą, oto porady naszej ekspertki od związków, Alicji Drewnicki. 10 rad, jak bezpiecznie szukać miłości w obcym kraju.

1. Zrób się na bóstwo

Jeśli będzie gorąco to – nie oszukujmy się – będzie się trzeba trochę odkryć. Wypielęgnuj swoje ciało na plażę manicurami, woskami i niestety, warto rozstać się na jakiś czas ze słodkościami.

2. Nie upijaj się

Zaufajcie mi – byłam tam. Dostęp do tanich drinków, wino się leje, a Ty nareszcie masz okazję uciec od trosk codziennego życia. Ale pamiętaj o tym, jak mocną masz głowę. Nie daj się zwieść sangrii i zadaj sobie pytanie: czy w ciągu dnia on nadal będzie wyglądał tak dobrze?

3. Uważaj na kelnera Pablo

Och Pablo! (Niech będzie Pablo za stare, dobre czasy). Może i jest seksowny i czarujący, ale uwaga! Na tym polega jego praca. Może nam mówić, że jesteśmy najpiękniejsze na świecie, ale to wystudiowany tekst. „Pablo” wie, jak rozmawiać z kobietami, żeby dostać wysoki napiwek (a może i buziaka).

4. Pamiętaj o kremie do opalania

Nie rezygnujcie z kremu do opalania, „żeby szybciej się opalić”. Spalenie twarzy to nie najmądrzejsze posunięcie. Może Ci się wydawać, że idziesz na skróty, żeby stać się brązowo-złotą boginią, ale Twoja skóra może nie być przyzwyczajona do silnego słońca. Zamiast złotego brązu, otrzymasz coś w palecie różu lub czerwieni.

5. Nie graj trudnej do zdobycia

Nie radzimy, żeby wdawać się w romans od razu po wyjściu z samolotu, ale z drugiej strony, na wakacjach obowiązuje przyspieszona wersja procesu randkowania. Czasu nie jest dużo, więc postaraj się cieszyć chwilą (oczywiście w ramach, które Ci odpowiadają).

6. Niech wdanie się w romans nie będzie głównym celem wakacji

Nie ma sensu czynić zdobycia faceta głównym celem wakacyjnego wyjazdu. Zamiast czyhać w hotelowym barze w przykrótkiej mini jak wygłodniały drapieżca, skup się na miłym spędzaniu czasu a romans sam się znajdzie, gdy będziesz promieniować szczęściem!

7. Nie daj się zwieść szybkim graczom

Będąc w pięknym miejscu i zapominając o bożym świecie, łatwo dać się zwieść. Uśpione zmysły mogą pozwolić nam przeoczyć, że coś jest zbyt piękne, by było prawdziwe. Jeśli Twój wakacyjny romans po dwóch dniach mówi o wiecznej miłości i planuje małżeństwo, to duża szansa, że… chce po prostu zmienić obywatelstwo.

8. Nie ryzykuj

Pamiętaj, że osoba, która teraz wydaje się być miłością Twojego życia, jeszcze kilka dni temu była zupełnie obca. Nie ryzykuj i dawaj znać znajomym, gdzie jesteś.

9. Nie przesadzaj z zaangażowaniem

Nie bez przyczyny nazywamy go „romansem wakacyjnym”. Miej dystans do znajomości z podróży i nie przywiązuj się do nich zanadto. Zauroczenie zniknie najprawdopodobniej tak szybko jak opalenizna, więc ciesz się chwilą i miej z tyłu głowy, że nadejdzie moment rozstania. A odwracając się i odchodząc, warto się uśmiechnąć do samej siebie, zamiast zalewać się łzami.

10. Spróbuj czegoś nowego

Jeśli do tej pory Twoim ideałem był instruktor fitness, to może warto tym razem zapoznać się z uroczym studentem (albo wykładowcą) malarstwa. Nie bój się poznawać nowych (typów) osób podczas wakacji. One od tego właśnie są. A może ciemnowłosy kelner Pablo?

Mapa