Wiadomosci Kłótnie par podczas wakacji: 10 najczęstszych powodów

Wszystkie artykuły

Kłótnie par podczas wakacji: 10 najczęstszych powodów

Odkładałeś pieniądze i odliczałeś dni. Wymarzone wakacje nareszcie nadeszły. Jednak przez ciągłe kłótnie z partnerem powoli zamieniają się w koszmar? Od zagubionego paszportu, po flirtujących kelnerów. Oto 10 najczęstszych dyskusji, jakie pary odbywają podczas wyjazdów.

Poznaj je zawczasu, a może uda Ci się uratować urlop!

1. O której wyjść na lotnisko

Odpowiednie oszacowanie godziny przybycia na lotnisko to delikatny temat wśród par. Jeden z partnerów bierze pod uwagę wszelkie niespodziewane wydarzenia, korki itp. i będzie się czuł spokojny, jeśli przybędzie na lotnisko na trzy godziny przed odlotem. Druga osoba, ta bardziej wyluzowana, uważa, że czekanie więcej niż pół godziny na odlot mija się z celem. Dlatego upiera się przy wyjściu z domu o najpóźniejszej możliwej godzinie.

Sprawdź też: Jak być mistrzem poruszania się po lotnisku?

2. Pakowanie zbyt wielu rzeczy

Również pakowanie bagaży może stać się kwestią sporną. Nierzadko partnerzy mają problem ze zrozumieniem, dlaczego partnerka potrzebuje aż sześciu par butów. Zapominają, że przecież chce pięknie wyglądać podczas romantycznych kolacji w restauracji w nadmorskiej miejscowości. Radzimy, aby partnerzy, którzy potrzebują mniej rzeczy na wyjazd wykazali się wyrozumiałością i zamiast marudzić, pomogli zapiąć wypchaną po brzegi walizkę.

Sprawdź też: 14 genialnych rad jak się pakować

3. Szukanie drogi

Żono, dziewczyno, partnerko! Strzeż się niedziałającej nawigacji. 95%* mężczyzn nie przyzna się, że się zgubiło i nie zapyta o drogę. Raczej nie skorzysta też z Twoich sugestii. Będziesz musiała cierpliwie udawać, że ufasz, że on wie, co robi i poradzi sobie bez niczyjej pomocy.

Wynajmij auto ze Skyscanner

4. Kto ma paszporty?

Udało Wam się dotrzeć do lotniska, jest mnóstwo czasu do odlotu, ale pojawia się problem – nikt nie wie, gdzie są paszporty. Pojawia się przeszywająca myśl, że te, bądź co bądź, ważne w podróży dokumenty, mogły zostać w domu. Zaczyna się próba zwalenia winy na partnera: „Przecież trzymałeś je w ręku”, „Ty miałaś ich pilnować”, itp. W tym samym czasie, oboje gorączkowo przeszukujecie kieszenie, dopóki ktoś ich nie znajdzie. „A nie mówiłem”/”A nie mówiłam”.

5. Gapienie się na kobiety na plaży

Panowie, nawet jeśli macie na oczach okulary przeciwsłoneczne, Wasze partnerki ZAWSZE dostrzegą, że lustrujecie wzrokiem kobiety w skąpych bikini (lub nie daj Boże topless). Zdradza Was ta niepowtarzalna mina. Pamiętajcie, że na plaży istnieje TYLKO Wasza partnerka.

Sprawdź też: Gdzie możesz chodzić nago. Najlepsze plaże i wioski nudystów

6. Twardziel odmawia posmarowania się kremem do opalania

Nikt nie ma ochoty opiekować się spieczonym rakiem. Niezależnie od tego jak bardzo niemęskie wydaje się panom smarowanie kremem przeciwsłonecznym, powinni to zrobić. Pamiętajcie, że „dziewczyny lubią brąz”, a nie czerwień spalonej skóry.

Sprawdź też: 10 rad, jak nie wyglądać jak turysta

7. Jedna osoba chce przesiedzieć w barze całą noc i odespać następnego dnia

Kilka drinków jest ok, ale jeśli jeden z partnerów chce maksymalnie wykorzystać możliwości jakie niosą ze sobą wczasy „all-inclusive”, mogą zacząć się problemy. Tłumaczy, że może odespać imprezowanie następnego dnia, bo „przecież są wakacje”, ale dla drugiej osoby, która ma już na jutro zaplanowane zwiedzanie średniowiecznej katedry, to strata czasu.

Sprawdź też: 10 najseksowniejszych barów (i co w nich pić)

8. Jedna osoba flirtuje z kelnerem/kelnerką

Miałeś/miałaś ochotę na romantyczny wieczór we dwoje, ale Twoje plany zaczyna krzyżować szarmancki kelner albo kelnerka z pięknym uśmiechem. Ku Twojemu zdziwieniu partner/partnerka chętnie flirtuje, ignorując Twoją obecność. Ktoś będzie miał poważną rozmowę po powrocie do hotelu…

9. Jedzenie ryzykownych potraw i tego konsekwencje

Wyobraź sobie – na ulicznym stoisku paruje kocioł z nieznaną Wam potrawą. Kobieta nie tknie jego zawartości, mężczyźnie nie wypada się brzydzić. Chętnie zademonstruje swoją odwagę i połknie wątpliwy przysmak, robiąc przy tym dobrą minę. Konsekwencje w postaci bolącego brzucha i niestrawności mogą nadejść następnego dnia.

Sprawdź też: Dziewięć kulinarnych hitów Azji

10. Parkowanie na lotnisku

Gratulacje, przetrwaliście wspólny urlop! Odebraliście bagaże, wystarczy znaleźć auto na parkingu. Czy ktoś wie, w jakim stało sektorze? Albo chociaż piętrze? B1? C1? E1? Partner pamięta, że było blisko wyjścia, partnerka, że obok stał czerwony samochód. Uff, zapisaliście sobie numer miejsca w telefonie. To kto ma kluczyki?

Sprawdź więcej porad, jak sprawić, żeby wakacje były radosne:

Podróże z dziećmi. Jak sprawić, żeby były radosne i bezstresowe?

Jak przetrwać wakacje z rodzicami?

11 rad dla podróżujących w pojedynkę

*Nie jest to statystyczny fakt. Użyty w artykule procent służy jedynie zilustrowaniu problemu.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa