Wiadomosci Kiedy najlepiej zarezerwować lot?

Wszystkie artykuły

Kiedy najlepiej zarezerwować lot?

Wylatując z jednego z siedmiu polskich lotnisk (przede wszystkim z Warszawy, Krakowa, ale także Gdańska, Wrocławia, Katowic, Poznania i Szczecina), masz możliwość wyszukania najlepszego czasu na podróż do blisko 70 popularnych połączeń lotniczych. Interaktywny wykres opracowany przez analityków Skyscanner uwzględnia zarówno dalsze trasy, do Nowego Jorku, Los Angeles, Bangkoku, Denpasar, Sydney czy Tokio, jak i popularne city-break, jak Londyn, Barcelonę, Lizbonę czy Mediolan. Pod uwagę wzięto także połączenia krajowe.

Znajdź najlepszy czas na tanie loty

Dla kogo jest interaktywny wykres kosztów biletów lotniczych?

Głównym bonusem korzystania z interaktywnego narzędzia będzie, oczywiście, możliwość wyboru najtańszej opcji podróży w wybranym kierunku. Narzędzie do analizy połączeń lotniczych przyda się przede wszystkim tym podróżnym, którzy cenią proste rozwiązania i lubią racjonalnie planować swoje wyprawy, czyli zarówno to, aby nie przepłacać, jak i odpowiednie wpasowanie terminu wyjazdu do swojego kalendarza.

Czym jest narzędzie Skyscanner?

Narzędzie Skyscanner wskazuje zmiany cen biletów lotniczych w skali roku – który miesiąc jest najtańszy, a który najdroższy na danej trasie, co pozwala wybrać optymalny moment na wyjazd. Wykres pokazuje także, z jakim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, by zapłacić jak najmniej za bilet lotniczy.

Jak z niego korzystać w praktyce?

Po wybraniu miasta wylotu (do wyboru: Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław) na interaktywnym wykresie pojawią się najczęściej wybierane przez polskich turystów kierunki. Gdy znajdziesz miejsce docelowe, które Cię interesuje, do wyboru na diagramie masz dwie opcje: z jakim wyprzedzeniem zarezerwować lot na wybranej trasie oraz najtańsze i najdroższe miesiące na wyjazd. Po zaznaczeniu jednej z nich, na wykresie pojawi się stosowna odpowiedź.

Przykład 1: trasa Warszawa-Bangkok

Najtańsze bilety lotnicze na tej trasie (zapłacisz za nie 10% mniej niż wynosi ich uśredniony koszt) znajdziesz w maju i we wrześniu. Natomiast w lipcu, cena biletu będzie wyższa o jedną piątą niż przeciętnie. Bilety najlepiej zarezerwować w dwudziestym trzecim tygodniu (około pół roku) przed wylotem, ponieważ ich będą kosztować 11% mniej niż średnia na tej trasie.

Przykład 2: trasa Warszawa-Toronto

Ponieważ Kanada znajduje się na liście gorących kierunków tego roku – [TUTAJ](https://www.skyscanner.pl/wiadomosci/inspiracje/dokad-pojechac-w-2018-roku-12-top-inspiracji-podrozniczych/) znajdziesz pełne zestawienie – warto przyjrzeć się analizie połączeń do Toronto. Na tej trasie opłaca się dokonać rezerwacji, gdy do lotu pozostają co najmniej dwadzieścia trzy tygodnie (przynajmniej pół roku), w ostatniej chwili bilety są najdroższe (zapłacisz za nie o 11% więcej niż wynosi ich średnia cena). Podobnie jak w przypadku Nowego Jorku najdroższym miesiącem jest lipiec, z kolei najtańszym maj.

Interaktywny wykres Skyscanner pozwala na osobną analizę każdego kierunku. Jest to cenne, bo chociaż zazwyczaj zasada jest taka, że im bliżej lotu, tym drożej, ale w przypadku niektórych połączeń może być odwrotnie np.na trasie Warszawa – Lizbona lot jest tańszy o 20% od średniej w tygodniu wylotu.

Jak powstała analiza?

Eksperci Skyscanner przestudiowali ceny biletów lotniczych w latach 2016-2017. Podczas analizy wzięto pod uwagę połączenia lotnicze do Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, a także kierunki krajowe – łącznie 67 tras z siedmiu polskich miast. Na tej podstawie opracowano szczegółowe, ale proste w użytkowaniu narzędzie dla podróżujących samolotem, które podpowiada, w jakim czasie dokonać rezerwacji i w jakim miesiącu lecieć w interesującym Cię kierunku.

Sprawdź też:

Jak znaleźć najtańsze loty? TOP wskazówki jak kupować tanie bilety lotnicze

Najlepszy czas na tanie loty do USA

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa