Wiadomosci Jak znaleźć tanie loty do Kanady?

Wszystkie artykuły

Jak znaleźć tanie loty do Kanady?

Montreal, Toronto, Ottawa, jeziora i parki narodowe – wyjazd do Kanady ma swój klimat. Bliski i zarazem odmienny temu w Europie. Kraj z liściem klonu na fladze to hot kierunek ostatnich sezonów. Porady, jak szukać okazji na tanie loty do Kanady, stały się więc na wagę złota.

Koszt najszybszych (bez przesiadek) połączeń do Kanady zaczyna się zwykle od ok. 2 000. Cena może spaść do ok. 1400 (lot Warszawa Toronto) lub nawet niżej. Jak wyszukać tak tanie loty do Kanady? Wystarczy wcielić w życie nasze triki.

Radzimy:

  • jak znaleźć tanie loty do Kanady?
  • jak wyszukać promocje lotnicze?
  • kiedy jechać do Kanady?
  • czy wiza do Kanady jest potrzebna?
  • jakie atrakcje dla turystów oferuje wyjazd do Kanady?

Jak kupić tanie loty do Kanady?

Termin – „Najtańszy miesiąc”

Kiedy szukać biletów lotniczych w dobrej cenie? Nie odkryjemy Ameryki, a właściwie Kanady, gdy powiemy, że im wcześniej tym lepiej. Jak tylko myśl o podróży zaświeci Ci w głowie, zacznij od razu szukać dat. Tym bardziej, jeśli nie musisz jechać w konkretnym terminie. Pomocna będzie wtedy funkcja „Najtańszy miesiąc„. Jak sama nazwa wskazuje, pomaga wybrać moment w roku, kiedy bilety są w najniższej cenie. Poczytaj też, co wpływa na cenę biletu lotniczego.

Tanie loty do Kanady upolujesz zwykle na marzec i listopad. Ale od tej reguły też zdarzają się wyjątki. Mogą znaleźć się „perełki” w przeciętnie najdroższym lipcu.

Sposób podróży – Multi-city i linie lotnicze

Chcesz mniej wydać nawet ponad jedną trzecią mniej na bilety lotnicze? Dla polskich turystów zazwyczaj najtańsze są loty do Toronto. Nie nastawiaj się jednak tylko na lot Warszawa Toronto bez przesiadek. Poszukaj tras przez Paryż, Londyn czy Oslo. Pomocna będzie w tym opcja multi-city. Szybko zbiera ona dane o podróży w jednym miejscu. Pokazuje różne warianty trasy. Nie tylko te z najbliższych lotnisk. Uwzględnia wylot za granicą czy przesiadką lub powrót w innym kraju.

Szukaj rozwiązań, nie barier. Bilet na danej trasie wydaje Ci się za drogi?. Popatrz na pobliskie miasta. Przykład: cel podróży to Montreal. Przelicz, czy lot z Polski do Ottawy z dojazdem nie opłaci się bardziej.

Warto wiedzieć, które linie lotnicze latają do Kanady. Nie zamykaj się tylko na ofertę Air Canada i Lotu. Aby złapać tanie loty do Kanady, zerkaj także na przewoźników, którzy operują na tych trasach poza Polską, np. Lufthansa czy British Airways.

Warto szukać opcji na tanie loty do Kanady. Widok na port w Montrealu
Port w Montrealu

Jak znaleźć TOP oferty na wyjazd do Kanady?

Zawsze możesz liczyć na akcje specjalne, czyli wyjątkowe obniżki. Top okazji na tanie loty do Kanady wypatruj np. na stronach lub profilach social media linii lotniczych. Korzystaj też z promocji lotniczy i specjalnych oferty, które pojawiają się w naszym newsletterze.

Na skrzynkę e-mail przyjdą również alerty cenowe. Oczywiście, jeśli się na nie wcześniej zapiszesz. Ta opcja pozwala śledzić cenę biletu na brany pod uwagę lot. Dzięki temu można kupić go jeszcze taniej. Decyzja o tym, kiedy zapłacisz i czy to już ten moment, należy do Ciebie.

Kiedy jechać do Kanady?

Wypad do Kanady jest dobry o każdej porze roku. Za szczyt sezonu uważa się lato, a więc lipiec i sierpień. Ale letnie wibracje czuć tu od maja do października. Od końca stycznia i wczesną wiosną można podziwiać zorze polarne. Ponadto Kanada uchodzi za jedno z państw, w którym jesień jest bardzo piękna.

Wypad do Kanady jesienią kusi.
Wypad do Kanady jesienią kusi.

Czy wiza do Kanady jest potrzebna?

Turyści nie muszą starać się o wizę. Jednak gdy lecisz do Kanady musisz mieć eTA (elektroniczne potwierdzenie podróży). Stosowny wniosek znajdziesz na rządowej stronie tego kraju. Przygotuj paszport i potwierdzenie opłaty (7 dolarów). Wypełnij prosty wniosek. Procedura trwa od kilku chwil (zwykle) do paru dni. W Kanadzie można przebywać nie dłużej niż pół roku.

Dlaczego warto polować na tanie loty do Kanady?

Wyjazd do Kanady oferuje wiele atrakcji dla turystów. Warto odwiedzić miasta jak Toronto, Montreal czy Ottawa. Zacznij od miejsc z dobrą ofertą lotów. Koniecznie trzeba zobaczyć Niagarę od strony Kanady. Wybrać się na nad jeziora, zaliczyć kemping i smakować syrop klonowy. Kanada nie przez przypadek była na szczycie naszej listy Travel trends 2018.

Wszystkie ceny lotów w tym artykule są szacowanymi, najtańszymi cenami lotów znalezionymi przez wyszukiwarkę Skyscanner, korzystając z funkcji „Najtańszy miesiąc„. Ceny podane są dla lotu w tę i z powrotem z każdego lotniska w Polsce, dla jednej osoby, w klasie ekonomicznej. Uwzględniają loty bezpośrednie i z przesiadką. Te ceny się zmieniają i są aktualne na czas pisania artykułu w dniu 30 lipca 2019 r.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.