Wiadomosci Jak znaleźć tanie loty? Top wskazówki

Wszystkie artykuły

Jak znaleźć tanie loty? Top wskazówki

Planujesz wakacje, ale nie chcesz wydać na nie fortuny? Na pewno zastanawiasz się, jak znaleźć tanie loty. To punkt wyjścia do wspaniałych i niedrogich wakacji.

1. Bądź elastyczny z datą wyjazdu

Jeśli nie masz sztywno ustalonych dat urlopu, warto sprawdzić ceny biletów w wybranym kierunku w różnych terminach. Pomoże Ci w tym funkcja wyszukiwarki „cały miesiąc”. Wybierając je w kalendarzu, masz największą szansę na znalezienie prawdziwych perełek. W wyniku wyszukiwania zobaczysz kalendarz z zaznaczonymi cenami biletów w danych dniach. Czasem zmiana daty nawet o jeden lub kilka dni pozwoli sporo zaoszczędzić. Im bardziej jesteś elastyczny, tym większa szansa, że polecisz za grosze. Sprawdź, jak znaleźć najlepsze oferty last minute.

Bądź elastyczny z datą wyjazdu

2. Trzymaj rękę na pulsie

Jak znaleźć tanie loty? Mieć uszy i oczy szeroko otwarte. Trudno jest codziennie sprawdzać ceny połączeń, a jak pojawia się promocja, to bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dlatego warto skorzystać z Alertów Cenowych Skyscanner. Za każdym razem, kiedy cena lotu, na który polujesz zmieni się, zostaniesz o tym poinformowany za pośrednictwem e-maila. Dzięki temu, możesz kupić bilet w najlepszym momencie. Alerty Cenowe Skyscanner są bezpłatne i można z nich w każdej chwili zrezygnować.

Alerty cenowe

3. Nie bój się mniejszych lotnisk

Większość stolic i dużych miast, poza głównym lotniskiem, ma przynajmniej jeden port lotniczy obsługujący tanie linie. Warto sprawdzić, jak daleko to lotnisko znajduje się od centrum miasta i ile kosztuje przejazd. Podróżując do Amsterdamu, warto sprawdzić ceny biletów do oddalonego o półtorej godziny Eindhoven. Wybierając się do zachodniej części Gruzji, lepiej polecieć tanimi liniami na lotnisko Kutaisi niż do Tbilisi. Podróżując po Stanach Zjednoczonych warto niedrogo lecieć na lotnisko Long Beach, zamiast większego (i bardziej zatłoczonego) LAX.

Jak znaleźć tanie loty

4. Szukaj alternatywnych połączeń

Jak znaleźć tanie loty? Szukając różnych połączeń do wybranego celu. Pobaw się chwilę wyszukiwarką. Szybko zorientujesz się, z których lotnisk najlepiej szukać połączeń w danych kierunkach. Na przykład zawsze warto sprawdzić lot do Azji przez Wielką Brytanię, czy Niemcy. Być może trafimy na świetną ofertę, a przecież z Polski do Londynu można się dostać szybko i bardzo niedrogo.

Szukaj alternatywnych połączeń

5. Daj się inspirować promocjami

Jeśli nie jesteś bardzo przywiązany do jednego kierunku, poleć tam, gdzie akurat jest tanio. A żeby sprawdzić, gdzie w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów, najlepiej wypróbować funkcję „Wszędzie”. Wpisz w wyszukiwanie interesujące Cię daty lub przedział czasowy. Wyszukiwarka Skyscanner wyświetli kierunki uporządkowane od najniższej ceny biletu w dwie strony. To idealne rozwiązanie, jeśli masz ochotę się „gdzieś wyrwać”, ale nie masz pomysłu gdzie.

Daj się inspirować promocjami

6. Wiedz, za co płacisz

Czy naprawdę musisz wykupować opcje z bagażem rejestrowanym na weekend w Barcelonie? Zrezygnuj z lokówki i książek. Przecież i tak nie będzie czasu na ich czytanie. A zaoszczędzisz przynajmniej kilkadziesiąt złotych. Co więcej, nie będziesz musiał na niego czekać, a potem go dźwigać. Podobnie jest z ubezpieczeniem. Linie lotnicze często proponują jego wykupienie. Oczywiście warto to rozważyć. Ale wcześniej upewnij się, czy ochrona nie obejmuje takich samych sytuacji, jakie już wykupiłeś w ubezpieczeniu podróżnym. Tutaj znajdziesz więcej wskazówek, jak tanio podróżować.

Wiedz, za co płacisz

Artykuł został zaktualizowany 22 czerwca 2019 roku.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.