Wiadomosci Jak znaleźć najtańsze loty? TOP wskazówki jak kupować tanie bilety lotnicze

Wszystkie artykuły

Jak znaleźć najtańsze loty? TOP wskazówki jak kupować tanie bilety lotnicze

Latanie już od dawna nie jest luksusową i niedostępną formą podróżowania. Zobacz, jakie triki zastosować, żeby kupować naprawdę tanie bilety lotnicze.

1. Bądź elastyczny z datą wyjazdu

Jeśli nie masz sztywno ustalonych dat urlopu, warto sprawdzić ceny biletów w wybranym kierunku w różnych terminach. Pomogą Ci w tym takie funkcje wyszukiwarki podróży, jak „cały miesiąc” lub „cały rok”. Wybierając w kalendarzu jedną z tych funkcji, masz największą szansę na znalezienie prawdziwych perełek. W wyniku wyszukiwania zobaczysz kalendarz (lub diagram – sprawdź, która prezentacja graficzna jest dla Ciebie bardziej przejrzysta) z zaznaczonymi cenami biletów w danych dniach. Czasem zmiana daty nawet o jeden lub kilka dni pozwoli sporo zaoszczędzić. Im bardziej jesteś elastyczny, tym większa szansa, że polecisz za grosze.

Bądź elastyczny z datą wyjazdu

2. Trzymaj rękę na pulsie

Trudno jest codziennie sprawdzać ceny połączeń, a jak pojawia się promocja, to bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dlatego warto skorzystać z Alertów Cenowych Skyscanner. Za każdym razem, kiedy cena lotu, na który polujesz zmieni się, zostaniesz o tym poinformowany za pośrednictwem e-maila. Dzięki temu, możesz kupić bilet w najlepszym momencie. Alerty Cenowe Skyscanner są bezpłatne i można z nich w każdej chwili zrezygnować.

A jeśli nie masz jeszcze pomysłu, dokąd chcesz pojechać, zapisz się na nasz newsletter, wpisując swój adres email w okienku z boku lub pod tym artykułem. W newsletterze znajdziesz informacje na temat najnowszych ofert lotów, inspiracje podróżnicze i więcej wskazówek, jak sprytnie planować podróże.

Sprawdź też: Rezerwuj najtańsze bilety lotnicze dzięki Alertom Cenowym Skyscanner

3. Nie bój się mniejszych lotnisk

Większość stolic i dużych miast, poza głównym lotniskiem, ma przynajmniej jeden port lotniczy obsługujący tanie linie. Warto sprawdzić, jak daleko to lotnisko znajduje się od centrum miasta i ile kosztuje przejazd. Podróżując do Amsterdamu, warto sprawdzić ceny biletów do oddalonego o półtorej godziny Eindhoven. Wybierając się do zachodniej części Gruzji, lepiej polecieć tanimi liniami na lotnisko Kutaisi niż do Tbilisi. Podróżując po Stanach Zjednoczonych warto niedrogo lecieć na lotnisko Long Beach, zamiast większego (i bardziej zatłoczonego) LAX.

4. Szukaj alternatywnych połączeń

Pobaw się chwilę wyszukiwarką, a szybko zorientujesz się, z których lotnisk najlepiej szukać połączeń w danych kierunkach. Na przykład zawsze warto sprawdzić lot do Azji przez Wielką Brytanię, czy Niemcy. Być może trafimy na świetną ofertę, a przecież z Polski do Londynu można się dostać szybko i bardzo niedrogo.

5. Daj się inspirować promocjami

Jeśli nie jesteś bardzo przywiązany do jednego kierunku, poleć tam, gdzie akurat jest tanio. A żeby sprawdzić, gdzie w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów, najlepiej wypróbować funkcję „Wszędzie”. Wpisz w wyszukiwanie interesujące Cię daty lub przedział czasowy, a wyszukiwarka Skyscanner wyświetli kierunki uporządkowane od najniższej ceny biletu w dwie strony. To idealne rozwiązanie, jeśli masz ochotę się „gdzieś wyrwać”, ale nie masz pomysłu gdzie.

Sprawdź też: Najnowsze promocje lotnicze

6. Wiedz, za co płacisz

Czy naprawdę musisz wykupować opcje z bagażem rejestrowanym na weekend w Barcelonie? Zrezygnuj z lokówki i książek (przecież i tak nie będzie czasu na ich czytanie), a zaoszczędzisz przynajmniej kilkadziesiąt złotych. Co więcej, nie będziesz musiał na niego czekać, a potem go dźwigać. Podobnie jest z ubezpieczeniem. Linie lotnicze często proponują jego wykupienie. Oczywiście warto to rozważyć, ale wcześniej upewnij się, czy ochrona nie obejmuje takich samych sytuacji, jakie już wykupiłeś w ubezpieczeniu podróżnym.

Sprawdź też:

Jak znaleźć jeszcze tańsze loty? Zaawansowane wskazówki

Jak znaleźć najlepsze oferty last minute?

Jak tanio podróżować po świecie? Praktyczne wskazówki

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa