Wiadomosci Jak znaleźć tanie loty? Zaawansowane wskazówki

Wszystkie artykuły

Jak znaleźć tanie loty? Zaawansowane wskazówki

Podróżowanie tylko z bagażem podręcznym? Wybieranie mniejszych lotnisk? To sztuczki dobre dla żółtodziobów taniego latania. Sprawdź wskazówki ekspertów Skyscanner, jak znaleźć tanie loty.

1. Jak znaleźć tanie loty: rezerwuj te nocne

W języku angielskim powstało nawet specjalne określenie na tego typu loty. Są to ‚loty podkrążonych oczu’. Nie brzmi zachęcająco, ale Nocne Marki powinny wziąć je pod uwagę. To trochę jak z nocnym pociągiem. Wiadasz późnym wieczorem, śpisz, a nad ranem budzisz się w nowym miejscu. Tego typu połączenia popularne są, między innymi na trasie z Wysp Kanaryjskich do kontynentalnej Hiszpanii. Poza tym pomiędzy stolicami azjatyckimi i pomiędzy wybrzeżami Stanów Zjednoczonych. Zaoszczędzisz, a przy okazji czekają Cię niepowtarzalne widoki miast o wschodzie słońca.

Jak znaleźć tanie loty? Rezerwuj nocne loty

2. Nie przegap drobnych przewoźników

Niektóre trasy są obsługiwane także przez mniej znane linie lotnicze. Lądują one np. na lotnisku nieopodal danego miasta. Niższe cey często oferują też mniejsze internetowe biura podróży. Aby do nich dotrzeć, korzystaj z meta-wyszukiwarek, takich jak Skyscanner. Ich działanie polega na przeszukiwaniu ofert zarówno linii lotniczych (tanich oraz regularnych linii), jak i internetowych agencji (takich jak Opodo, FRU, GotoGate, Tickets.pl czy Tripsta). Następnie porównują ich ceny, biorąc pod uwagę wskazane przez Ciebie parametry. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada i kliknij przycisku „Sprawdź”. Zostaniesz automatycznie przekierowany/przekierowana na stronę, na której można już dokonać rezerwacji.

Nie przegap drobnych przewoźników

3. Załóż sobie kartę lojalnościową

Warto wiedzieć, jak znaleźć tanie loty, ale i jak sprawiać, żeby ceny biletów były niższe. Czy od pięciu lat latania cały czas wydaje Ci się, że nie ma sensu zakładać karty lojalnościowej, bo jej nie wykorzystasz? Jeśli tak jest, to prawdopodobnie już dziś przysługiwałyby Ci bezpłatne kilometry za to, co już przeleciałeś/przeleciałeś. Wiele linii oferuje karty lojalnościowe. Najlepiej założyć jednak kartę dla sojuszu linii, tak, żeby przeleciane kilometry naliczały się przy okazji podróży z wieloma rożnymi przewoźnikami. Sprawdź też nasz przewodnik Programy lojalnościowe linii lotniczych: pytania i odpowiedzi.

4. Zapisz się na alerty cenowe

Jak znaleźć tanie loty? Przy alertach cenowych pracują ludzie, którzy zajmują się wyszukiwaniem ofert i promocji cały czas. Dlaczego by nie skorzystać z wyników ich ciężkiej pracy? My polecamy Alerty Cenowe Skyscanner, bo dzięki nim otrzymasz informację o obniżce ceny biletu, na który polujesz. Zapisanie się na nie jest całkowicie bezpłatne. Tutaj znajdziesz informacje na temat tego, na czym polegają Alerty Cenowe Skyscanner i jak się na nie zapisać.

Zapisz się na alerty cenowe

5. Jak znaleźć tanie loty: mieszaj i łącz

Rozpisuj różne opcje połączeń, zmieniaj i łącz przewoźników i przesiadaj się. Jeśli jesteś typem kombinatora, jesteś w stanie zaoszczędzić naprawdę dużo na lataniu. Pamiętaj, że bardziej oczywiste rozwiązania wybiera większość pasażerów, a to oznacza najwyższe stawki. Stwórz alternatywną wersję tego, jak dostać się do wybranego miasta. Masz szansę zaoszczędzić i być z siebie bardzo dumnym. Pomoże Ci w tym kultowa już funkcja Skyscanner „Wszędzie”.

Jak znaleźć tanie loty: mieszaj i łącz

6. Wylatuj w środy wczesnym rankiem

Niektóre dni tygodnia i godziny odlotów mają dużo niższe ceny niż pozostałe. Łowca tanich lotów nigdy nie zarezerwuje lotu od piątku do niedzieli, tak jak większość pasażerów. Najtańsze bilety są na wczesne godziny poranne i środek tygodnia. Jeśli możesz sobie pozwolić na taką ekstrawagancję i lecieć w wybranym kierunku w środę rano – zrób to. Twój portfel to odczuje. Dorzucamy garść podpowiedzi, jak oszczędzać na wakacjach.

Wylatuj w środy wczesnym rankiem

Ten artykuł został zaktualizowany 8 lipca 2018 roku.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.