Wiadomosci Inspiracje Pięć tygodni w Krainie Kolorów. Fotorelacja z podróży na Sri Lankę

Wszystkie artykuły

Pięć tygodni w Krainie Kolorów. Fotorelacja z podróży na Sri Lankę

Herbaciane wzgórza, kolorowe świątynie i zawsze uśmiechnięci mieszkańcy - Skyscanner prezentuje fotorelację ze Sri Lanki.

Fotorelacja z podróży po Sri Lance bloggerki Marysi Maciocha, autorki My Travel Affairs Blog to kolejny artykuł z serii "Podróż miesiąca", w której udostępniamy Wam przestrzeń na podzielenie się zdjęciami i wspomnieniami z Waszych podróży.

Moja przygoda z magiczną Sri Lanką zaczęła się od kontrowersyjnej północy. Dżafna fascynowała mnie od wielu lat i wiedziałam, że to będzie pierwsze miejsce jakie odwiedzę w czasie swojej pięciotygodniowej podróży.

Dżafna

Tam zrozumiałam, że Sri Lanka jest wyspą kolorów. Prawie wszystko na wyspie jest kolorowe; samochody, domy, ubrania, hinduskie świątynie, kwiaty składane w ofierze… Prawie wszystko, ponieważ z niewyjaśnionych powodów wszystkie rowery są czarne i tylko czarne!

Wyspa Kolorów

Sri Lanka to wyspą dwóch religii, dwóch kultur i dwóch narodów. Syngalezów i Tamilów. Anuradhapura jest historyczną stolicą i świętym miastem pradawnego państwa buddyjskiego. Jest to obowiązkowy punkt każdej podróży po Sri Lance, podobnie jak Polonnaruwa, Kandy czy Sigrija. Wspólnymi elementami świętych miejsc buddyzmu i hinduizmu są kwiaty, a także małpy, które nie przejmują się powagą miejsca.

Sprzedawczyni kwiatów na ofiarę

Małpka

Jednak największym skarbem narodowym Sri Lanki są moje ukochane słonie. Miałam niesamowite szczęście móc zobaczyć ich aż pięćset podczas wizyty w Parku Narodowym Kaudulla.

Stado słoni

Prawdziwymi perłami wschodniego wybrzeża Cejlonu są Trinkomali, Batticaola i Zatoka Arugam. Ich naturalnego piękna nie zdołała zniszczyć nawet fala tsunami.

Wybrzeże

Równie piękne, chociaż znacznie bardziej turystyczne jest południe Sri Lanki. Zaczynając od Parku Narodowego Yala, poprzez Mirissę, Koggalę i Galle, aż po Bentotę setkami kilometrów ciągną się piękne, białe plaże przecinane tu i ówdzie fortami, rybackimi wioskami i luksusowymi resortami. Można tutaj podziwiać płetwale błękitne, słynnych wędkarzy na palach i niesamowite widoki podczas podniebnych podróży wodolotami.

Wybrzeże

Wybrzeże

Wybrzeże

Całkowicie oddzielnym tematem są ludzie zamieszkujący wyspę: przemili, pomocni, zawsze uśmiechnięci, ale na początku często nieśmiali. Pokorni, skromni, pracowici i bardzo spokojni. To mnie trochę zaskoczyło, ponieważ błędnie oczekiwałam przygody podobnej do Indii, jak się okazało na miejscu, Sri Lanka z Indiami, poza kuchnią i religią ma bardzo mało wspólnego.

Ludzie Sri Lanki

Ludzie Sri Lanki

Po kolorach północy i po niebiańskich plażach południa nadszedł czas na ostatni etap mojej podroży i zwiedzenie tak zwanego Hill Country. Do porośniętego zielonymi polami herbaty centrum wyspy najlepiej dotrzeć pociągiem. Wielogodzinna podróż jest wynagradzana serdecznymi uśmiechami współpasażerów i niesamowitymi widokami za oknem. A na jej końcu czeka filiżanka doskonałej herbaty w Elli albo w Nuwara Eliji.

Podróż pociągiem

Wzgórza herbaciane

Współpasażerowie

Absolutnym zwieńczeniem mojej podróży po Sri Lance była ‘pielgrzymka’ na Szczyt Adama, święte miejsce wielu religii z jednym z najbardziej widowiskowych wschodów słońca i niesamowitym widokiem na wyspę.

Szczyt Adama

Więcej pięknych zdjęć z podróży przygód na My Travel Affairs Blog

Sprawdź też:

W sercu Kordyliery Patagońskiej: fotorelacja z rodzinnej wyprawy

W poszukiwaniu Ambasadorów Uśmiechu. Fotorelacja z Kuby

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.