COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Inspiracje Najlepsze gadżety podróżne

Wszystkie artykuły

Najlepsze gadżety podróżne

Technologia cyfrowa wkroczyła w każdy aspekt naszego życia. Zobacz, jak gadżety podróżne mogą ułatwić Ci życie.

1. FLIO

Jak to działa? Sprawia, że poruszanie się samolotem jest dużo mniej stresujące

Wizyta na lotnisku zawsze wiąże się z pewną dozą stresu niezależnie od tego, jakimi podróżnymi wygami byśmy nie byli. Od odprawy, przez pospieszne zakupy w strefie wolnocłowej, po próby połączenia z Wi-Fi. Koniec z tym! Gadżety podróżne są po to, żeby ułatwić życie. Flio przewiduje wszystkie Twoje lotniskowe plany i potrzeby. Idea tego wynalazku skupia się na oszczędzeniu czasu na przyjemności, przyspieszając czynności konieczne. Pomaga w tym skupienie się na trzech obszarach: Wi-Fi, zakupach i prostej nawigacji.

gadżety podróżne

Automatyzacja loginu pozwala uniknąć każdorazowego zapisywania się na stronie z bezpłatnym Wi-Fi. Z Flio masz możliwość połączenia się z internetem w kilka sekund. Poza tym, oferuje szereg ekskluzywnych zniżek na restauracje i towary wolnocłowe. I w końcu, pozwala na szybkie i proste poruszanie się po lotnisku, czy potrzebujesz naładować laptop, znaleźć rozrywkę dla dzieci, czy odnaleźć swoją bramkę. Filo ma na wszystko rozwiązanie i działa na wszystkich dużych lotniskach.

FLIO

2. STRATAJET

Jak to działa? To właściwie Uber dla prywatnych odrzutowców

Gdy zależy Ci na czasie, podróżuj jak monarcha. Stratajet oferuje pasażerom concierge, który działa od Twoich drzwi w domu aż do hotelu w kierunku docelowym. Cały proces zaczyna się od podania szczegółów wylotu i przelotu. Stratajet przygotowuje natomiast najlepsze możliwości, biorąc pod uwagę szereg dopasowanych pod Twoim kątem zmiennych. Nie musisz się już martwić o godziny otwarcia instytucji, najlepsze opcje przejazdów, dodatkowe koszty. Stratajet przygotowuje grunt dla rozwoju prywatnej branży lotniczej, a swoich pasażerów sadza na fotelu z eleganckim drinkiem i pozwala się im zrelaksować.

3. MOOVIT

Jak to działa? Pomaga wybrać najlepsze środki komunikacji miejskiej na całym świecie

Po wylądowaniu w każdym nowym kierunku, możliwości transportu mogą wprawiać w zakłopotanie. Co może się w tej sytuacji sprawdzić lepiej niż bezpłatna, uniwersalna aplikacja, zawierająca aktualizujące się na bieżąco tabele przyjazdów i odjazdów, informacje o wszelkich zmianach i mapy lokalnych dworców? Moovit to społeczność, która dzieli się cennymi informacjami i pozwala wybrać najlepszą możliwą opcję, ale jej podstawę stanowią dane z lokalnych instytucji związanych z transportem. Już dziś Moovit zrzesza podróżnych i pasażerów z pięciuset miast na całym świecie.

4. B-GUEST

Jak to działa? Jest Twoim wirtualnym przewodnikiem i pomaga w rezerwacji hotelu

B-Guest to aplikacja hotelowa, na którą wszyscy czekaliśmy! Pozwala skroić pobyt w hotelu na Twoją miarę jak u najlepszego krawca. B-Guest skontaktuje się z Twoim hotelem przez Twój Smartphone, zapewniając Ci dostęp mobilny do wszystkich usług hotelu, od rodzaju poduszki po rezerwację sesji SPA. Funkcja “W pobliżu” (Nearby) pozwoli Ci znaleźć ciekawe miejsca w okolicy Twojego hotelu, udostępni recenzje restauracji, atrakcji turystycznych, galerii handlowych i wydarzeń.

B-Guest

5. HYPERLOOP

Jak to działa? Znacznie skraca czas podróży

Kiedy myślisz o imponujących pociągach, które przebywają trasę ponad 1300 kilometrów między Pekinem a Szanghajem w dwie do pięciu godzin, robi to wrażenie, prawda? Przy Hyperloop wychodzą one na powolne żółwie. Pół godziny z San Francisco do Los Angeles? Futurystyczna, jakby się mogło wydawać, wizja przenoszenia ludzi i towarów w błyskawicznym tempie przez stalowe tunele właśnie finalizuje fazę projektową, a wejść w życie może nawet do 2020 roku. Co więcej, wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań ma sprawić, że będzie to sposób podróżowania dostępny dla każdego!

Hyperloop

Źródło: Wikimedia Commons / Camilio Sanchez / CC BY-SA 4.0

6. WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ

Jak to działa? Pozwala odkrywać nowe światy

To było tylko kwestią czasu, zanim wirtualna rzeczywistość wkroczyła w świat podróży. Tworzy ona ramy, pozwalające projektantom tworzyć to, co powstanie w ich głowach. Dziś wykorzystują ją na przykład astronauci podczas misji kosmicznych, aby poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

Jedna z firm zajmująca się wykorzystaniem tej technologii, All These Worlds współpracuje z NASA, aby astronauci przebywający przez długi czas w kosmosie mogli odwiedzać galerie sztuki czy nurkować pośród rafy koralowej.

Wirtualna rzeczywistość

Ale nawet w nieco bliższych (na Ziemi) podróżach, wirtualna rzeczywistość pozwala realizować tak niezwykłe doświadczenia jak obserwowanie wydarzeń z przeszłości podczas wizyt w miejscach historycznych. Skyscanner ma tylko nadzieję, że możliwość podróżowania do dalekich krain z własnej kanapy, nie rozleniwi nas na tyle, że zrezygnujemy z prawdziwych podróży.

Ten artykuł został zaktualizowany 13 października 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.