COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Inspiracje Tanie wakacje: najlepsze kierunki

Wszystkie artykuły

Tanie wakacje: najlepsze kierunki

Tanie wakacje można łatwo zorganizować. Skyscanner podpowiada jak to zrobić.

Skyscanner prezentuje kilka pomysłów na kierunki, które są idealnym pomysłem na tanie wakacje.

1. Mołdawia

Marzy Ci się spokój, otoczenie przyrody, dużo słońca i dobre jedzenie? A do tego nie masz do wydania góry pieniędzy na wakacje? Jeśli tak jest, ten kierunek spełni Twoje oczekiwania. Mołdawia nie jest może na szczycie rankingów, jeśli chodzi o liczbę atrakcji turystycznych. Ale czy nie o to Ci chodzi, żeby nie spotykać tu na każdym kroku innych przyjezdnych? Mołdawia to nieskażona przyroda, fantastyczne wina i przede wszystkim niskie ceny! Można tam z łatwością kupić tanie bilety lotnicze. Z kolei na miejscu – niedrogo wynająć auto. Koszty benzyny i jedzenia również są sporo niższe. Za zakupy spożywcze zapłacisz około trzydzieści procent mniej niż w Polsce.

Mołdawia to tani kierunek na wakacje

2. Włochy

Włochy to z kolei jedno z najbardziej popularnych państw wybieranych przez urlopowiczów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nic dziwnego: prawie każdy region ma tu coś do zaoferowania i prawie z każdego punktu jest dość blisko na wybrzeże. Do Mediolanu czy Bolonii można tu dotrzeć już za 100-200 zł, a stamtąd kontynuować podróż w wybrane miejsce. Poza tym, można tu znaleźć kempingi w przystępnych cenach, a latem, kiedy mamy praktycznie gwarancję dobrej pogody, to duża oszczędność. Dodatkowo, jedzenie jest tu tak smaczne, że można się delektować najprostszymi produktami, a z zakupów za kilka euro w sklepie spożywczym przyrządzić prawdziwą ucztę. Tanie wakacje we Włoszech to jest to!

Niedrogie wakacje we Włoszech

3. Turcja

Poza fascynującym Stambułem z jego Hagią Sofią i Błękitnym Meczetem czy baśniową Kapadocją, w Turcji raczej nie wyczerpiesz wszystkich możliwości zwiedzania i odkrywania. Kąpiele w tradycyjnych hammamach, kosztowanie aromatycznych potraw i napojów, opalanie na Riwierze Tureckiej, trekking w okolicach rzeki Tygrys – nie trzeba być krezusem, aby móc doświadczyć tego wszystkiego. Do Stambułu można dolecieć już za 300-400 zł, a na miejscu ceny są zbliżone do polskich. Dodatkowo, o wszystko można się targować. Jeśli masz do tego smykałkę, możesz naprawdę tu podróżować za grosze.

Tanie wakacje w Turcji

4. Serbia

Podobnie jak w Mołdawii, w Serbii ceny są niższe niż w Polsce o około jedną trzecią. Poza tym, że można tu tanio żyć, nie zrujnują Cię także ceny biletów lotniczych. A co robić podczas urlopu w tym kraju? Jeść, pić i słuchać tanecznej bałkańskiej muzyki. Na przykład podczas corocznego Festiwalu Trąbek w Gucy. Można też zorganizować wycieczki wzdłuż malowniczego wybrzeża Dunaju, albo przez zapomniane przez świat wioski i monastyry, jak najsłynniejszy Sopoćani ze stylizowanymi na bizantyjskie freskami.

Tanie wakacje w Serbii

5. Węgry

Od rosnącego na prawdziwą konkurencję dla najpopularniejszych miast turystycznych Europy Budapesztu. Przez Balaton i Debreczyn, po prowincjonalne miasteczka z ich lokalną kulturą i wyrobami spożywczymi. Węgry to wymarzony kierunek na tanie wakacje. Dzięki panującemu tu łagodniejszemu klimatowi i cenom zbliżonym do polskich, zorganizowanie tutaj wakacji to dobry interes. Nie masz ochoty na zwiedzanie zabytków? Zorganizuj trasę szlakiem najlepszych rodzinnych winiarni.

Tanie wakacje na Węgrzech

6. Czechy

Skoro Węgry można przemierzać szlakiem winnic i wina, to w Czechach warto urządzić wyprawę po tradycyjnych browarach. Chodzenie po górach i zwiedzanie czeskich miast i wiosek, a w przerwach popijanie Pilsnera brzmi dobrze? W takim razie nie ma na co czekać. Praga jest miastem dosyć drogim, ale poza nią ceny są porównywalne do polskich, a często i niższe. Okryj unikatowe skalne miasto w Adršpachu i jedno z czeskich uzdrowisk: słynne Karlowe Wary czy Mariańskie Łaźnie – atrakcji jest do wyboru, do koloru. Zobacz najciekawsze miejsca Czech

Tanie wakacje w Czechach

7. Grecja

Pocztówkowe widoki i czarne plaże na Santorynie. Winnice na Korfu. Zajadanie grillowanych owoców morza w tawernach na Krecie. Albo ultra-czysta woda wybrzeży Naksos. Niezależnie od tego, który zakątek Grecji wybierzesz, spędzisz cudowne chwile i naładujesz baterie na kolejne miesiące. W Grecji nie jest już może tak tanio jak w momencie największego kryzysu, ale dzięki temu, że sytuacja się tam stabilizuje, możesz też czuć się spokojniej. Pamiętaj, im mniej turystyczne miejsce, tym bardziej możesz liczyć na tanie wakacje.

Tanie wakacje w Grecji

8. Litwa

Odwiedź jedyny w tej części Europy zamek na wyspie na jeziorze Galve. Ukryj się przed słońcem w wąskich ulicach klimatycznej wileńskiej starówki. Ciesz oczy urokiem tutejszej przyrody. Siły na to wszystko nabierzesz zajadając cepeliny z mięsem polane skwarkami i śmietaną (albo jednym i drugim). Na Litwę można się niedrogo dostać samolotem, na miejscu sypiać w polskich lub lokalnych kwaterach i żywić się za ceny porównywalne z polskimi. To naprawdę piękny i niedoceniony kierunek dla oszczędnych.

Tanie wakacje na Litwie

Artykuł został zaktualizowany 5 czerwca 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.