Wiadomosci Inspiracje 10 najlepszych pubów w Londynie, które musisz odwiedzić

Wszystkie artykuły

10 najlepszych pubów w Londynie, które musisz odwiedzić

W Londonie są tysiące pubów, od supermodnych nowoczesnych barów, po tradycyjne browary, w których od stu lat nic się nie zmieniło.

Dlatego wybór, gdzie cieszyć się smakiem złotego trunku nie jest prosty. Ale spokojnie, Skyscanner przeprowadził badania terenowe i wybrał 10 najlepszych pubów w Londynie. Sprawdź, który najbardziej odpowiada Tobie.

1. Temple Brew House, West End

Temple Brew House to położony najbliżej centrum browar i jedno z najlepszych miejsc do wypicia porządnego lokalnego ale. Świeżo wyrabiane piwo wędruje prosto do Twojego kufla, dlatego zawsze możesz liczyć na najlepszą jego jakość. Koniecznie spróbuj popisowego Temp-Ale.

GDZIE: 46 Essex Street
NAJBLIŻSZA STACJA: Temple

2. Ye Olde Mitre, Wschodni Londyn

Przenieś się w czasie w tym historycznym pubie, który stoi tu od 1546 roku. W budynku obok Henryk VIII brał ślub. To pub Fullera, więc tej dumy Londynu nigdy tu nie brakuje. Można tu też skosztować wielu rodzajów piw zagranicznych, szczególnie podczas dorocznego festiwalu piwa. Można je zagryźć tradycyjnym pork pie albo tostem.

GDZIE: 1 Ely Place
NAJBLIŻSZA STACJA: Farringdon or Chancery Lane

3. The Mayflower, południowo-wschodni Londyn

Londyńczycy piją w tym miejscu piwo od XVI wieku, chociaż widok na Tamizę, jaki się stąd rozpościera sporo się przez ten czas zmienił. W tym miejscu zawsze można cieszyć się smakiem Mayflower Scurvy i Darkstar Hophead, a dodatkowo regularnie zmienia się repertuar gościnnych ale.

GDZIE: 117 Rotherhithe Street
NAJBLIŻSZA STACJA: Rotherhithe or Canada Water

4. French House, Zachodni Londyn

Dawniej bywali tu Dylan Thomas czy Francis Bacon, dziś lubią pojawiać się tu celebryci. Nie licz jednak na selfie ze znaną osobą. Obowiązuje tu zasada: „bez telefonów i bez muzyki”. Zamiast tego można porozmawiać przy French Chablis, Picpoul de Pinet lub Fleurie.

GDZIE: 49 Dean Street
NAJBLIŻSZA STACJA: Leicester Square

5. The Harp, West End

Bar wyklejony podstawkami pod kufle to dowód na to jakie doskonałe piwa pojawiają się w tym pubie. Mimo że zawsze jest tu tłok, barman zawsze jest w stanie obsłużyć wszystkich bez długiego czekania. Wolne miejsca siedzące to rzadkość, ale zawsze można przysiąść na chodniku.

GDZIE: 47 Chandos Place
NAJBLIŻSZA STACJA: Charing Cross or Leicester Square

6. The Parcel Yard, Północny Londyn

Po wizycie w tym pubie na stacji, już nigdy nie zmartwi Cię opóźnienie pociągu. Zamiast stać na peronie, ciesz się doskonałym smakiem piwa lub whisky w otoczeniu historycznych pamiątek.
Mają tu też ciekawe menu, zawsze można więc coś przekąsić przed podróżą. Możesz tu też przyjść po prostu, nie planując podróży. Tak robi wielu Londyńczyków.

GDZIE: inside Kings Cross station
NAJBLIŻSZA STACJA: Kings Cross

7. The Palm Tree, Wschodni Londyn

Piwa nie są tu doskonałe, a obsługa najmilsza, ale to idealne miejsce do zasmakowania klimatu nocnego Londynu. Kabaretowe światła, parkiet do tańczenia – to jest miejsce na sobotni wieczór. Uwaga! Przyjmują tu tylko gotówkę.

GDZIE: 127 Grove Road
NAJBLIŻSZA STACJA: Mile End

8. The Betsey Trotwood, Wschodni Londyn

W The Betsey Trotwood prawie zawsze można posłuchać muzykę na żywo i napić się Shepherd Neame’s Spitfire, Bishops Finger, ale i dobrego whisky. Mimo popularności tego miejsca, zawsze znajdzie się miejsce przy barze.

GDZIE: 56 Farringdon Road
NAJBLIŻSZA STACJA: Farringdon

9. The Churchill Arms, Zachodni Londyn

Nie ma drugiego takiego miejsca jak Churchill Arms. Ten udekorowany kwiatami pub serwuje jedne z najlepszych piw w mieście i jednocześnie bardzo przyzwoitą kuchnię tajską. Tę niezwykłą mieszankę dopełniają znajdujące się w pubie pamiątki związane z Churchillem, chociaż związek pubu z postacią jest dość luźny (pijali tu dziadkowie polityka). Panuje tu bardzo przyjazna atmosfera, dzięki czemu można z łatwością nawiązać rozmowę z innymi piwoszami.

GDZIE: 119 Kensington Church Street
NAJBLIŻSZA STACJA: Notting Hill Gate

10. Gordon’s Wine Bar, Zachodni Londyn

Ok, to tak naprawdę winiarnia, ale musieliśmy się z Wami podzielić wrażeniami z niej. To jedno z najstarszych tego typu miejsc w Londynie. Najlepsze wina oraz dwadzieścia różnych gatunków sera serwuje się tu od stu dwudziestu pięciu lat. Idź na całość i od razu zamów całą butelkę wina z Libanu, Macedonii, albo… Indii.

GDZIE: 47 Villers Street
NAJBLIŻSZA STACJA: Charing Cross

Sprawdź też: 

10 alternatywnych pomysłów jak zwiedzać Londyn 

Jak być wzorowym Brytyjczykiem? Przewodnik dla turystów

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa